Skocz do zawartości

Dysk twardy


Rekomendowane odpowiedzi

zalezy od dysku, większość się wyłącza ale to niestety trzeba sprawdzić doświadczalnie

 

odnośnie bad sektorów, okazuje się że jak nie jest ich dużo do dekoder nagra ale nie odczyta z tych fragmentów, czyli dysk jest do użytku, bo nagranie zablokuje możliwość korzystania z błędnych sektorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat jaki dysk kupić. Dotychczas korzystałem z dysku 3,5" w obudowie USB, ale mam z nim problem. Dekoder wyświetlił komunikat, iż dysk jest zbyt wolny. Sformatowałem go z powrotem na NTFS i zbadałem kilkukrotnie HDDTune. Podczas szybkiego skanowania czasami pokazywały się bad sektory, natomiast przy głębokim skanowaniu program się zawieszał. Próbowałem ponownie podłączyć dysk do tunera, który poprawnie go wykrywał i rozpoczynał jego formatowanie. Trwało to kilka minut po czym komunikat o formatowaniu znikał z ekranu, ale dysk był niewidoczny dla tunera.

Dlatego teraz mam zamiar kupić jakiś nowy dysk - najlepiej 2,5" cala, gdyż zależy mi, aby dysk automatycznie się wyłączał, gdy nie będzie wykorzystywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. To moja pierwsza wypowiedź na tym forum. Chcę podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat współpracy ADB 2850ST TNK HD z twardym dyskiem . Pierwszy raz tytułem próby podłączyłem dysk 2,5” no name i okazało się że dysk nie wyłącza się po przejściu w standby dekodera . Po kilku godzinach dysk ciągle pracował. Kiedy użyłem dysku 3,5” sata z własnym zasilaniem Seagate 320 GB problem nie zniknął. Zamontowałem więc wyłącznik zasilania. Po kilkunastu nagraniach dekoder wystawił mi laurkę za moje dokonania i w niebieskim okienku podał lakoniczną informację że URZĄDZENIE USB JEST ZBYT WOLNE. Po sformatowaniu go pod Windows dekoder wykonał własne formatowanie i okazało się że dysk z powrotem okazał się szybki. Przyszło mi na myśl że przyczyna tkwi w sposobie wykorzystania dysku. Dekoder po włączeniu dysku uruchamia TIME SHIFTING, funkcję tą realizuje korzystając z pamięci masowej USB i jeśli wyłączy się go podczas działania tej funkcji to na dysku zaczynają się pojawiać błędy zapisu, a jeśli jest ich więcej to system dekodera zaczyna kaszleć i dysk przestaje mu smakować. TIME SHIFTING wyłącza się po przejściu do stanu standby i to jest warunek pozwalający wyłączyć zasilanie dysku. Przydała by się funkcja w systemie dekodera, pozwalająca wyłączyć TIME SHIFTING jeśli się z niej nie korzysta. Czekam na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie chodzi o time shift w czasie czuwania ale w ogóle czuwanie, ten dekoder nie wyłącza się po prostu wcale! zużywa tyle samo prądu włączony co wyłączony, a skoro się nie wyłącza to też nie wyłączy dysku ale niektóre dyski mają opcję oszczędzania energii i po pewnym czasie nieużywalności wyłączają się same i oczekują na sygnał z portu USB do wznowienia pracy. Tu trzeba dobrze dobrać dysk. Najlepiej mieć ładowarkę do mp4 na USB, ona daje tylko napięcie a nie daje sygnałów TX i przy takim dysk powinien się szybko wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze mam pytanie bo ten dysk ma jakieś oprogramowanie wgrane - ma foldery http://www.overclock.pl/articles/show/i ... gramowanie czy one muszą zostac? I jak zrobię 2 partycje i jedną zostawię NTFS to to oprogramowanie na której ma być? Czy mogę w ogóle to usunąć z dysku?

I jak to rozumieć "Odbiorniki satelitarne i odtwarzacze DVD Ferguson obsługują zewnętrzne dyski twarde z jedną podstawową partycją w formacie FAT32." Że może być tylko jedna partycja na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem partycję Fat32 o pojemności najpierw 100 GB, potem zmniejszyłem ją do zalecanych 30GB, niestety mimo to nie da się ani nagrywać ani odtwarzać. Jakkolwiek dekoder chyba poniekąd widzi dysk bo u góry jest napis 'Włożono dysk" tylko on nie znika, po jakimś czasie dekoder się zawiesza. Znalazłem jeszcze informację w instrukcji, że "Zewnętrzne dyski twarde HDD muszą posiadać własne zasilanie, wbudowany w FK-x900 port USB nie jest w stanie dostarczyć wystarczającego zasilania." A mój dysk nie ma osobnego zasilania. Czy to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...