Skocz do zawartości

TNK SD dyskryminowane względem TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Ceny mają podobne ok 20 zł za miesiąc a kanałów TNK HD mają dodanych więcej kanałów TVP seriale , AXN ,Eurosport. Dziwna jest polityka TNK tak jakby kazali na siłę kupować na siłę nowe dekodery i telewizory.Może mozna gdzieś donieść o tym by zbadali sprawę np do UOKiK.Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dziwna, chcą doić kasę z ludzi jak każda platforma. TNK HD to nowy/stary produkt nie mający nie wspólnego z TNK SD. Nikt nie obiecywał, że oferta będzie rozwijana o nowe kanały, tak samo jak nikt nie może obiecać, że TNK HD nie przestanie być rozwijane np. na rzecz projektu pod nazwą 'telewizja N na kartę"... oczywiście poprzedzona akcją, doładuj TNK HD na 3 lata, dostaniesz 9zł rabatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam również, że klienci TnK SD są oszukani, każdy kto kupił zestaw na pewno kiedy dodawano kanały do oferty myślał, że będzie oferta sie rozwijała, ale sęk w tym, że nie ma tu umowy więc nic się nie wskura, ale ja do TnK Hd nie przejdę, choćby specjalnie, żeby nie dać sie nabic po raz kolejny w butelkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co Wy myśleliście że dadzą Wam nie wiadomo ile kanałów ? zauważcie że teraz prawie każdy dodany kanał to HD a Wasze tunery nie są HD a SD . Jak wy chcecie więcej kanałów to kupce tnk hd teraz można kupić za 250zł z 3mc kartą i białym boxem który był kiedyś w N . A co do TVP Seriale to puki co nie ma w tnk hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sęk w tym, że nie ma tu umowy więc nic się nie wskura

A jak by była umowa to byś wskurał?

Też nie...

Jeszcze nie widziałem umowy by był tam punkt mówiący o tym, że ilość kanałów będzie przybywać.

 

Ja kupując TnK wcale nie myślałem, że będzie rozwijana. Przejrzałem ofertę, zobaczyłem jaka cena i kupiłem.

A umowa nieformalna przecież jest, która na prostą logikę biorąc, polega na tym, aby liczba oferowanych kanałów w momencie kupna nie uległa zmniejszeniu. Na razie w TnK nic takiego nie miało miejsca. Wszystkie kanały które były, cały czas są. Nie wiem więc w czym problem.

Tak więc jeśli ktoś nabył towar z nadzieją, że ów towar nabierze z czasem rumieńców niczym stare wino jest po prostu naiwnym głupkiem uprawiającym zwykłe chciejstwo. Tutaj sprawdza się stare powiedzenie - widziały gały co brały...

Zresztą ta oferta jest na tyle elastyczna, że zawsze można z niej zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak jeśli ktoś wykupił dekoder TNK SD ,ponad 300 tyś .Ma TV CTR (około 2mln ludzi).Może się czuć oszukany tegorocznymi promocjami platform .Następna sprawa mam TNK ,opłaconą na rok jeden miesiąc po 13zł .Jeszce do wiosny ,i TVN walną sobie samobója .Nie można było zrobić pakietu TNK SD Premium (Eurosport ,Boomerang,TVP Seriale ,AXN) ,np:za 10zł kupę ludzi by to kupiło .A tak pozostaną przy 7 kanałach naziemnych ,a od lipca kupią odbiornik DVB-T naziemny.W przedziale do 30zł miesięcznie ,nie ma nic ciekawego .Bez kupna nowego dekodera ,lub umowy na dwa lata.Społeczeństwo biednieje ,rachunki drożeją .Ludzie coraz czyściej będą korzystać z Internetu niż z platform cyfrowych ,już teraz podłączenie samsunga daje dostęp do Bibloteki Polsatu IPLA TV i to za darmo (jak nie na TV to na komputerze ).Dodać do tego bezpłatny portal z filmami ,oglądasz reklamy a potem film http://www.iplex.pl/ .

I po co nam platformy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna powiedzieć wiedziały gały co brały ,bo kiedyś nie było TNK HD. Porównanie ofert pod wzgledem ceny i kanałów w wersji TNK SD i TNK HD wypada na niekorzyśc tej pierwszej.TnK niestety pokazuje starszym klientom że są gorzej traktowanui niż nowi.Tak kiedyś było z telefoniami komórkowymi zakładnikiem był wtedy numer telefonu, dzisiaj zakładnikiem TNk sd jest dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna powiedzieć wiedziały gały co brały ,bo kiedyś nie było TNK HD.

A jakie to ma znaczenie, jakie oferty były po TnK?

Mogli nawet darmo kanały rozdawać, ale Ty ofertę przejrzałeś, zaakceptowałeś i wykupiłeś na interesujący Cię przedział czasu.

Nie możesz mieć teraz o to do nikogo żadnych pretensji, a jeśli już to do siebie.

Wiesz, ja nie tak dawno kupiłem pewien towar. Po kilku miesiącach jego cena spadła o 20%. Czy mogę mieć do kogoś o to pretensje?

Nie!

Kupiłem, zaakceptowałem cenę, koniec i kropka.

Porównanie ofert pod wzgledem ceny i kanałów w wersji TNK SD i TNK HD wypada na niekorzyśc tej pierwszej.

A to już kwesta interpretacji, priorytetów, gustów, kryteriów i zasobności portfela...

Dla mnie oferta pod względem ceny i kanałów w wersji TNK SD i TNK HD wypada na korzyść tej pierwszej.

Dlatego, że za 10 zł miesięcznie mam dokładnie te kanały, które oglądam – to raz, a dwa mogę je nagrywać (w sensie archiwizować). W przypadku oferty TNK HD jest to niemożliwe, wiec to kiepska oferta, tym bardziej, że dwa razy droższa.

Jak widzisz, to która oferta jest lepsza zależy od przyjętych kryteriów, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje użytkownika.

TnK niestety pokazuje starszym klientom że są gorzej traktowanui niż nowi.

Nie prawda.

Starzy klienci są lepiej traktowani, bo za pomocą ich kart mogą oglądać ofertę bez doładowań bez terminowo (ściślej do 2016 r) a ci nowy tylko przez rok od ostatniego doładowania.

A w ogóle to oferta nie uległa zmianie. Operator dotrzymuje swojej umowy. Ba... nawet ostatnio dodał do swojej oferty dwa nowe kanały.

Nie ma żadnych przesłanek by sądzić, że starzy klienci są źle traktowani, bowiem sa traktowani tak samo, lub nawet troszkę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sybic zupełnie się nie zgadzam ,są osoby co wymagają wiele za nic .Ale ja bym był skłony dopłacić do TNK SD ,by mieć TVP Seriale .Powiesz wolny rynek ,ale już mam jeden stary dekoder po Polsacie i drugi HD,dwa dekodery FTA oraz jeden TNK SD .Ileż można tego kupować a potem w szafach lokować .Owszem TNK HD by miała sens gdyby sprzedawali samą kartę ,a tak znowu trzeba będzie kolekcjonować .Jak nie dekoder to moduł.

To samo Cyfra ,chce sporej kasy za używanie dekoderów .I ludzie muszą kupować rupiecie ,sagemy itp.A co my jesteśmy utylizatory czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to ich prawo. Działają wg. umowy. To z założenia miało być dla mniej wymagających widzów.

Główną przyczyną może być bezpieczeństwo. Nikt z operatorów nie chce, aby ich karty były dzielone na wiele odbiorników. Z założenia prostoty działania TnK to umożliwia, bo inaczej trzeba by kupować moduł CI, albo dekoder byłby parowany z kartą. Cyfrowy Dom nie chce dodawać więcej kanałów "skazanych na dzielenie".

Po prostu taka polityka i nie ma co narzekać.

 

Swoją drogą to był - ponad 2 lata temu - świetny pomysł. Wiele się nie narobili, a zyski mają, od tych co płacą za kanały na doładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nieskończoność oferta TNK SD rozwijana by nie mogła być, bo w założeniu miała to być paczka podstawowych kanałów za niską cenę. Kolejne stacje pociągałyby za sobą podwyżki. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby oferta została na tym etapie zamrożona i podobnie stanie się z TNK HD - wiecznie kanałów dodawać nie będą, bo wreszcie też dojdą do granicy opłacalności i pozostanie albo podwyżka albo zamrożenie oferty.

 

Jeśli ktoś chce więcej - są inne platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja TNK HD nie jestem zainteresowany powód po co mi Kolejny Tuner albo moduł który z moją Arivą 200 i tak nie współpracuje zbyt dobrze. A żeby ta karta poszła w czytniku trzeba by było wgrać soft Edukacyjny i po prostu sczytać z Karty emy i wpisać je w Arivie na Edukacyjnym sofcie :) Ogólnie też są problemy z nagraniami w ogóle nie można ich przenieść na komputer i zgrać na Płytę. Ja sądzę że jeszcze jakieś kanały do Oferty SD trafią kwestia czasu może nie jakieś Extra ale TVP Seriale sądzę że trafi po pewnym czasie.

 

z Oferty na Kartę jest jeszcze Cyfra +

 

Pakiet podstawowy 175 zł 6 Miesięcy

Pakiet Premierowy z Canal + 489 zł 6 Miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny mają podobne ok 20 zł za miesiąc a kanałów TNK HD mają dodanych więcej kanałów TVP seriale , AXN ,Eurosport. Dziwna jest polityka TNK tak jakby kazali na siłę kupować na siłę nowe dekodery i telewizory.Może mozna gdzieś donieść o tym by zbadali sprawę np do UOKiK.Co o tym myślicie?

Tyle że w TNK SD, przy opłacie z góry za 2 lata, z tych 20 zł robi się już 10 zł. TNK HD czegoś takiego nie ma. Tak więc w praktyce jest 2 razy taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzeniem Domu mediowego jest otrzymanie kopa przychodowego w postaci sprzedaży dekoderów i nowych kart , widocznie tnk sd nie przynosi spodziewanych zysków stąd nowy produkt w lepszej cenie po zainwestowaniu kilkuset zł.

Majstersztykiem ITI jest zbudowanie kanału sportowego n na bazie praw do jednej imprezy sportowej na żywo.Tanim kosztem mają całoroczny codzienny kanał sportowy mając 1 produkt na żywo, a wiadomo kanały sportowe mierzy się ilością transmisji na zywo i znaczeniem wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TNK /sd/ było dobra ofertą w chwili startu /programy , cena itp./ ale w momencie wejścia TNK HD , padło praktycznie, spadło zainteresowanie nim ... Ja się na to "obraziłem " i nie doładowałem , niestety .Oferta TNK sd jest obecnie prawie do wyrzucenia , właściciel o nią nie dba ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nieskończoność oferta TNK SD rozwijana by nie mogła być, bo w założeniu miała to być paczka podstawowych kanałów za niską cenę. Kolejne stacje pociągałyby za sobą podwyżki. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby oferta została na tym etapie zamrożona i podobnie stanie się z TNK HD - wiecznie kanałów dodawać nie będą, bo wreszcie też dojdą do granicy opłacalności i pozostanie albo podwyżka albo zamrożenie oferty.

 

Jeśli ktoś chce więcej - są inne platformy.

 

No tak ale naziemnie cyfrowo z paczki TnK już odbieram TVN,TVN7,TV4 :D więc właściwie płace kilkanaście złotych za TVN24,Disney,Discovery,KP,TVN Turbo,TVP Sport i Nsport ,TVN Style -o Meteo nie wspominam do to dno -trochę drogo w przeliczeniu za kanał nie mówiąc już o powtórkach :roll: Dlatego już nie doładowywuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdzie NTC to TNK Sd nie wróże różowej przyszłości

zgadzam się z toba myślę że kanały z pakietu bez opłat powinni odkodować ( jakby zliwidowali tnk)ponieważ i tak będą takie miejsca gdzie NTC "nie doleci" w mojej okolicy w niektórych miejscach nawet tvn-u i tv 4 nie idzie odebrać a w Ojcowie to już tragedia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam doładowałem na dwa lata, bo uważam że warto, tnk hd mi nie potrzebne, do szczęścia potrzebuje tylko Polsatu.I nie ma co tu mówic że ktos jest już w zasięgu cyfrówki naziemnej, bo dużo ludzi jeszce długo nie będzie, a poza tym trzeba tez posiadać odpowiedni tv( mpg4) lub przystawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby Dom Medialny sobie w jakikolwiek sposób zaszkodził rozbudowując ofertę TNK SD. Mnie w zasadzie brakuje tylko Eurosportu po polsku, gotów byłbym zapłacić więcej, aby ten kanał odbierać. Kanał ten jest w TNK HD, jednak mimo wszystko, nie zamierzam przejść do TNK HD. Jestem przekonany, że takich osób jak ja jest więcej. Zamrażając TNK SD na pewno nie zwiększą zysków w TNK HD, a jeżeli już to w niewielkim stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w zasadzie brakuje tylko Eurosportu po polsku, gotów byłbym zapłacić więcej, aby ten kanał odbierać.

Nie sposób dogodzić wszystkim. Ja z kolei chętnie zrezygnowałbym ze wszystkich programów sportowych w TNK (SD) jeśli tylko obniżyłoby to cenę abonamentu.

Jako klient TNK (SD) wcale nie czuję się dyskryminowany względem TNK HD. Jak dla mnie TNK HD ma obecnie więcej minusów jak plusów.

 

(Jeśli powstanie taka platforma w której będzie się wybierało konkretne programy i tylko za te wybrane programy płaciło, wtedy będę jej pierwszym klientem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...