Skocz do zawartości
  • 0

Mrozenie obrazu :(


maciek26
 Udostępnij

Pytanie

Witam, jakis czas temu rozdzielilem sygnal C+ splitterem big card server II (mialem kupic multiroom ale dowiedzialem sie, ze jest to legalne i mozna korzystac z wiecej niz 2 odbiornikow).. Zakupilem Zatem konwerter quad.. Wszystko ladnie podlaczylem, wymienilem wszystkie kable na nowe.. I byloby ok, gdzyby na fergusonie nie mrozilo mi ekranu na 1-2 sekundy (dzieje sie tak nawet kilka/kilkanascie razy na godzine).. Na PVR-rze takze to wystepuje ale naprawde meeeega zadko (co kilka godzin) i bardzo delikatnie (zanik obrazu na cwierc sekundy - nie przeszkadza to w niczym).. Mniemam, ze jest to wina konwertera? Podczas takiego "FREEZa" sygnal spada do 0% po czym ponownie skacze i wizja powraca..Na prawde strasznie mnie to denerwuje, chcialbym jak najszybciej rozwiazac problem.. Aktualnie mam 2 dekodery (jak juz wspomnialem - ferdek 7018UCl i PVR od C+, planuje niedlugo dokupic arive).. Bede mega wdzieczny za pomoc :(

 

PS. Podlaczalem tez dedykowany do C+ dekoder w miejsce fergusona i byl ten sam problem.. Splitter jak i karty klienckie maja wgrane najnowsze oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Konwerter chyba dobrze ustawiony, bo jakosc sygnalu (o ile jest) wynosi 99%.. Konwerter o dziwo nowy, firmy "opticum" (nie wiem, czy powinienem podawac tutaj marke).. jutro postaram sie sprawdzic, czy aby nie dostalo sie troche wody do niego :) A jesli wymieniac to na jaki? Moze lepiej kupic 4 konwertery pojedyncze? ;/ (chociaz nie wiem, czy to ma jakis sens.. 4 konwertery chyba nie beda zbyt ladnie wygladaly i bedzie ciezko je ustawic).. Boje sie, ze jak kupie nowego quada to bede mial ten sam problem.. Rozumie, ze to na pewno jest problem konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

4 konwerterów single nie ustawisz, potrzebowałbyś 4 czasze do anten satelitarnych.

 

Czy wtczki F są poprawnie założone na kabel?

Jak się dostało choć odrobinę wody, znaczy że nie były. Wówczas należy wywalić cały kabel, kupić nowy. Może być najtańszy, jeżeli masz do 20 metrów do dekoderów od anteny(w hurtowniach można znaleźć 1zł/m).

 

Czy kabel nigdzie nie jest wygięty, uszkodzony?

Jaką masz siłę sygnału podczas mrożenia? Powiedziałeś, że sygnał wraca do 0. Mnie chodzi o pasek siły sygnału.

 

Sprawdź jeszcze, tak profilaktycznie napięcie na głowicach tunerów. Powinno wynosić 13/18 V, odpowiednio dla polaryzacji pionowej/poziomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie stac mnie na tak drogi konwerter..

 

Woda raczej nie dostala sie do koncowek.. zakleilem je tasma izolacyjna, poza tym montowalem wszystko w slo0neczny dzien.. Jakosci sygnalu nie sprawdzalem (przy freezie).. musze sie temu przyjzec.. Koncowka.. hmm.. moze wymienie, i przy dekoderze i przy konwerterze.. Dziwi mnie 1 rzecz.. Kupilem dzisiaj arive, mam tez pvra.. i na nich praktycznie ten problem nie wystepuje :/ (w takim stopniu, zeby to moglo przeszkadzac).. Nwm, pozniej poogladam troche dluzej tv na arivie ale wydaje mi sie, ze raczej nie lapie freezow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...