Skocz do zawartości
  • 0

Czy to dobry wybór?


koziol660
 Udostępnij

Pytanie

Cześć :)

Mam już tuner Opticum 4060cx plus lecz nie mam reszty... :/

Ułożyłem taki mały zestawik ale nie wiem czy on się do czegoś nadaje i mam prośbę do was o wprowadzenie ew. zmian i doradzenie mi tam gdzie nie wiem co będzie lepszym wyborem. Kasa jaka mnie ogranicza to 230 zł.

 

Więc tak:

1.CZASZA

a)TA

lub

B)TA

2.KABEL9 metrów

a)TEN

lub

B)TEN

3.KABEL EURO

TEN

4.WTYKI F 6 sztuk 21zł

5.KARTA TNK 3mieś. 70zł

6.KONWERTER (tu będzie x2 bo chce zrobić zeza na astre)

a)TEN

lub

B)TEN

7.PRZEŁĄCZNIK DISEQC

TEN

 

z góry dzięki za odpowiedzi :)

pozr. koziol660

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ad. 1. Bez różnicy.

 

Ad. 2. Czarny jest do stosowania na zewnątrz, biały wewnątrz. Przy takiej długości - oba odpowiednie.

Przykałdowo czarnym możesz zrobić odcinki między konwerterami, a przełącznikiem, a biały od przełącznika do tunera.

 

Ad. 3. Najtańszy, najprostszy ale będzie działać. Możesz pokusić się o jakiś lepszy.

 

Ad. 4. Złącze F za 3,50 zł / sztuka? Złączka (zwykła, nakręcana) kosztuje 50 gr.

 

Ad. 6 i 7. Też w zasadzie bez większej różnicy skoro to mają być single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Różnica w kablach Scart? Im lepszy (gruby i ekranowany) tym bardziej niezawodny, mniejsze ryzyko wystąpienia jakich problemów.

 

Konwertery - w przypadku Singli (pojedynczych) to większej filozofii w wyborze nie ma. Ja osobiście wziąłbym któreś Inverto (bo je lubię i używam kilku), np. Black premium, Red (długie) są dobre do zezów, itp. itd.

W przypadku konwerterów wielowyjściowych (Twin i większe) najlepiej stawiać na dobre i sprawdzone marki (Inverto, Golden, Maximum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To co do konwertera to wezmę tego Goldena.. bo widzę ze jest polecaną przez cb. marką..

 

a jak jest z tymi przełącznikami? czym one się różnią?

bo zdecydowałem się jednak na TEN :P

przez miesiąc sobie poczeka z wolnymi miejscami a potem pomyśli się o następnych 2 (czyli na 4 sat. wiem ze pewnie mała antena na tyle konw. ale jako tako chyba powinno działać bo widziałem ze tyle jeszcze ludzie mają na 80'tkach) konwerterach które już mi starczą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :)

Wczoraj kupiłem ten cały zestaw i postanowiłem to poskładać do kupy ale oczywiście nie działa..;/

Najpierw w celu sprawdzenia podłączyłem sam tuner do Tv aby rozeznać się zgrubnie z ustawieniami itp. wchodzę w instalacje.. wybór satelity.. no dobra jest ta co ma być.. i tu się pojawia mały problem.. czy to normalne że nawet na odłączonym kablu antenowym jest ok ~10% poziomu a jakość 14-16% i ciągle skacze.. (przypominam ze kabel odłączony)?? :/

No ale dobra nie patrząc na to postanowiłem podłączyć kabel do anteny.. no i na ekranie pokazało się coś takiego... KLIK Moje uczucie oo.. fajnie teraz pokręcę z 5 min tak jak mają sąsiedzi będzie działać ale jednak nie..;/

Jak bym na boki nie kręcił to ciągle tak samo skaczą te wskaźniki jak antena była by w miejscu..;/ Raz tylko podczas przekręcania machnęło mi się bardziej i wskaźnik jakości skoczył na ułamek sekundy do ok. polowy.. ale 0,5 s minęło i spowrotem to co na foto..;/ później nie udało mi się żadnego efektu pozytywnego uzyskać który spowodował by jakiekolwiek poruszenie wskaźnika jakości.. ;/

 

Czy macie jakieś rady dla mnie..? co mogę źle robić..? Bo już K****** łapie ;/ Może da wam coś moja lokalizacja..? jest nią Zagościniec koło Podwarszawskiego Wołomina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj:) Poczytaj najpierw jak ustawić antenę.Napisz czy masz podłączony PRZEŁĄCZNIK DISEQC i konwertery .Jest to poradnik telewizji N ale dla początkującego wystarczy:) Sam możesz zainstalować antenę! Poradnik platformy N: http://n.pl/fileadmin/pdf/n_instrukcja_ ... 010707.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ten poradnik to już czytałem x5 razy.. głupi taki nie jestem i co do podłączania to jeszcze wiem jak co do czego..

na razie ustawiam na jednym konwerterze bez przełącznika.. i też jest problem.. no nie idzie po prostu.. :/ ciągle to samo co wyżej.. :/

dlatego prosił bym o wasze wskazówki które mi pomogą... bo te poradniki to są praktycznie identyczne i ustawiając według nich ciągle mam to samo..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...