Skocz do zawartości
  • 0

Jakość standardowego konwertera


długi
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam pytanie na temat konwertera. Otóż posiadam zestaw CP z tunerem Echostar HDS-400E. Niestety nie wiem co to za konwerter jest w standardzie i zastanawiam się, czy przypadkiem go nie wymienić. Na początku jakość sygnału miałem w granicach 70%, po jakiś trzech nmiesiącach drastycznie spadła, tak, że TVP1 nie odbierał w ogóle. Kupiłem miernik sygnału poprawiłem ustawienie anteny ale uzyskałem maks 54%. Czy to nie jest przypadkiem wina kiepskiego konwertera jaki jest dołączany do zestawu? Co ewentualnie proponujecie, na jaki zmienić? Z góry dzięki za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy zakupie konwertera należy kierować się współczynnikiem szumów, dla większości dobrych konwerterów na rynku ten współczynnik wynosi 0,2 dB. Nie napisałeś o jaki rodzaj konwertera chodzi, ale myślę, że o Universal Single, jeden z najlepszych konwerterów tego typu Invacom SNH-031, ale najlepsze rezultaty ten konwerter ma na dużych antenach, tobie polecam konwerter Inverto Black Ultra Single. Twój konwerter może uległ uszkodzeniu, może do środka dostała się woda i dlatego nie funkcjonuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem pudełko po tym konwerterze. Inversto White Tech universal single LNB 0,3dB. Antena oczywiście standard 60cm. Niestety u mnie raczej większa nie wejdzie. Musiałbym jeszcze dłuższe ramię zastosować, a boję się o stabilność. Dzięki andi12 za odpowiedź. Jeszcze mam pytanie, czy dekoder ma jakieś znaczenie co do wyboru konwertera? Czy ten mój konwerter, to standardowy badziew, czy średnia półka? Mam szansę na poprawę sygnału o jakieś 10% przy zastosowaniu modelu, który podałeś? Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, już zamówiłem. Antena jak pisałem ustawiona jest dobrze, wg miernika. Poza tym z balkonu mam podgląd na TV i mogłem weryfikować sygnał z miernika z sygnałem jaki pokazuje dekoder. Jak tylko przesyłka dotrze i zainstaluję, dam znać jaki jest efekt. Jeszcze tylko pytanie. Ten Black ma długi uchwyt na promienniku, lepiej mocować bliżej, czy dalej anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dalej, lecz nie za daleko. LNB bedzie spoglądał wtedy poza czaszę i zbierał smieci. W jakości sygnały nie odbije się to nic, lecz wyjdzie podczas złych warunków pogodowych. Widać to na miernikach z a.Ber,MER i C/N lub S/N U Mnie , gdy wysunę za daleko od czaszy Inverto Twina (przy antenie Hirshman 150) to BER spada z 1.0E-9 do 2.5-7.0E-8 i skacze Poprawa jakości w Twoim przypadku spowodowana jest większym wzmocnieniem w stosunku do zwykłego LNB, a owe Inverto które kupiłeś ma +8-12dB więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...