Skocz do zawartości
  • 0

Zarabianie koncentryka - oplot.


HoLeN
 Udostępnij

Pytanie

Mam do Was pytanie o zarabianie eFki na koncentryku.

Do zarobienia kabla używam zarabiarki, która zawsze obcina oplot, więc po zarobieniu wtyku nie styka się on z nim.

Dodam, że zakładałem zwykłe i zaciskowe kompresyjne eFki.

I wszsytko jest jak najbardziej ok.

Więc czy oplot powinien się stykać z wtykiem czy może być obcięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dokładnie chodzi mi o to czy wywinięcie oplotu to mus?

Jeśli zarabiarka wogóle go obcina czy może tak być?

Czy to robi jakąś różnicę?

Wczoraj zarobiłem tak koncentryk (bez wywinięcia oplotu, bo został obcięty) zacinąłem eFke i wszystko trybi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem powstało pewne małe nieporozumienie. Pytający (w moim rozumieniu) zaciskał wtyk F tylko na folii aluminiowej otaczającej izolację z PCV, czyli na tzw ekranie. Oplot obcinał. Jak wiemy, oplot na całej długości kabla "oplata", czyli ma świetny kontakt elektryczny z owym foliowym ekranem. Zatem z punktu widzenia przenoszenia napięcia zasilania do np konwertera nie ma znaczenia, czy zaciśniemy "efkę" na ekranie bez oplotu, czy na ekranie razem z oplotem.

Wtyki F zaciskane mają dodatkowy kołnierz, zaciskający się na wspomnianym ekranie. Nakręcane nie.

imho 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A co ma tu obrotnica niby do oplotu ?

 

Kablem idzie napięcie do konwertera.

Napięcie elektryczne jest pomiędzy dwoma punktami... więc musisz podłączyć i środek i oplot.. bo inaczej nie będzie napięcia na konwerterze i nie będzie miał szans działać.

 

No jak to co ma?

Przecież obrotnica jak i konwerter zasilane są prądem, prawda?

ot by konwerter, H=13V ; V=18V

Jak chcesz przesłać PLUS I MINUS środkiem kabla?

Przecież logiczne, że prócz sygnału środkiem przewodu leci PLUS a na OPLOCIE masz minus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A co ma tu obrotnica niby do oplotu ?

 

Kablem idzie napięcie do konwertera.

Napięcie elektryczne jest pomiędzy dwoma punktami... więc musisz podłączyć i środek i oplot.. bo inaczej nie będzie napięcia na konwerterze i nie będzie miał szans działać.

 

No jak to co ma?

Przecież obrotnica jak i konwerter zasilane są prądem, prawda?

ot by konwerter, H=13V ; V=18V

Jak chcesz przesłać PLUS I MINUS środkiem kabla?

Przecież logiczne, że prócz sygnału środkiem przewodu leci PLUS a na OPLOCIE masz minus...

 

Chodziło mi o to, że nie trzeba podłączać obrotnic żeby pokazać że konwerter nie ma szans działać na samym przewodzie bez oplotu.

Proszę czytaj dokładnie co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...