Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy, proszę o radę w dwóch kwestiach.

 

1: Czy da się zrobić tak, aby ten dekoder włączył się o określonej godzinie na określonym kanale? Tak jak działa nagrywanie PVR, ale bez nagrywania. Chciałbym nagrać coś na zewnętrznej nagrywarce.

 

2: Zacina się obraz z mojego nowego dekodera Sagemcom DSI87 HD (cyfra+). Dotąd przez kilka lat używałem Philipsa DSX, bezproblemowo. Jedyne co zrobiłem to przepiąłem antenę i przewód euro ze starego dekodera do nowego. Na razie TV jest podłączony przez euro, bo to kineskop.

Zacinanie obrazu wygląda inaczej niż typowe zacinanie kiedy np. nadchodzi burza (kwadraty i ćwierkający dźwięk). Przypomina to raczej sytuację, gdy procesor komputera nie wyrabia się z odtwarzaniem filmu i przeskakują klatki. Albo jakby dwie kolejne klatki zamieniono miejscami.

Zacięcia są co kilka -kilkadziesiąt sekund i są chyba krótsze niż 1/4 sekundy. Najlepiej widać to a płynących napisach np w tvn24 czy tvp info, ale widać to też np na filmach z hbo. Chyba najbardziej zacina się przez kilkanaście minut po włączeniu.

Oprogramowanie dekodera 4.0.12c/6.1/03_11_11b, aktualizacja 051, czyli chyba najnowsza.

Poziom sygnału i jakość sygnału: sagemcom wyświetla obie wartości w granicach 75-78 procent.

Jak myślicie, czy to normalne? Czy to zepsuty dekoder?

Pozdrawiam

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - da sie bezproblemowo ustawic włączenie i wyłaczenie o okreslonej godzinie,

- nagrywanie o którym mówisz to Time shifting i mozna oglądać z opóznieniem (bez nagrywania), ale musi byc podłaczony co najmnie pendriver minimum 8 GB do wejscia USB dekodera,

- zewnątrzna nagrywarke podpinasz przez złącze Scart (tzw. eurozłacze) nie wiem, ale może trzeba coś ustawic w menu dekodera jakby nie działało.

 

Ad2 - USTAW ANTENE, konwerter i sprawdzć cała instalacje z wtyczkami, ponieważ ten twój stary dekoder Philips to jest jakości SD (NIE HD jak SagemCom) i tutaj antena nie musiała byc tak precyzyjnie ustawiona.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci flash mają dużo mniej cykli nagrywania/kasowania niż dyski twarde. Ale w przypadku takiego stosunkowo sporadycznego nagrywania jak w tym przypadku nie ma to znaczenia. Znaczenie ma gdyby na takiej pamięci zainstalować system operacyjny który co chwilę coś kasuje/zapisuje w ciągłej pracy. Wówczas taki pendrive padnie dośc szybko, a dobry dysk pracuje i pracuje latami...

Pamięci flash za to lepiej się sprawdzają jako trwały magazyn pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma gdyby na takiej pamięci zainstalować system operacyjny który co chwilę coś kasuje/zapisuje w ciągłej pracy.

Właśnie w taki sposób jest realizowana funkcja TS. Na szczęście przy użyciu pamięci flash może być ona aktywowana na życzenie a przy użyciu dysku działa non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar wziąść 2 dekodery HD sagemcom do mulitroomu, co w obecnej promocji wyniosłoby mnie za 1- 0zł, a za drugi 149zł, czy opłaca się ten drugi brać za 149zł, czy na allegro polecacie kupić jakiś lepszy? z tego co widzę te sagemcomy nie cieszą się dużym uznaniem wśród użytkoników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar wziąść 2 dekodery HD sagemcom do mulitroomu, co w obecnej promocji wyniosłoby mnie za 1- 0zł, a za drugi 149zł, czy opłaca się ten drugi brać za 149zł, czy na allegro polecacie kupić jakiś lepszy? z tego co widzę te sagemcomy nie cieszą się dużym uznaniem wśród użytkoników..

Mam dokładnie taki sam problem, Czy warto brać do mulitroomu drugiego sagemcom za 149zł? Są jakieś informację na temat splittera do DSI87 czy nie ma co w ogóle liczyć na taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupic w promocji na własność Sagemcoma za 129zl i mam w związku z nim kilka pytań:

1. Czy będę bez problemu odbierać kanały HD na anetnie 60 cm i tym dekoderze?

2. Jaka gwarancja mi przysługuje (na ile lat) w razie jakby coś nie działalo prawidłowo?

3. Czy jest jakakolwiek możliwość w ingerowanie listy kanałów czy jest jak w starych dekoderach SD czyli tylko tzw. ulubione? Pytam o to bo słyszalem że kanały sd typu National Geographic sa gdzieś powyżej 250 kanału co jest dla mnie skandaliczne bo nie będę miał wszystkich kanałów HD.

4. Czy nagrywanie działa bezproblemowo przy programowaniu, tzn dokladnie co do sekundy?

5. JAk oceniacie ten dekoder w porównaniu z innymi dostępnymi w cyfrze i na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keers - A dlaczego ja mam gwarancje na rok?

@jaco 78 - ja Ci odradzam ten dekoder (ja go kupiłem do MR za 149zł tak się skusiłem bo takie wielkie zapowiedzi itd a z działaniem to pozostawia wiele do życzenia,ja żałuje że go kupiłem ale za tą cene to majątku nie kosztował)

Proponuję lepiej troche dołożyć i kupić np Ferdka 202E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy jest jakakolwiek możliwość w ingerowanie listy kanałów czy jest jak w starych dekoderach SD czyli tylko tzw. ulubione? Pytam o to bo słyszalem że kanały sd typu National Geographic sa gdzieś powyżej 250 kanału co jest dla mnie skandaliczne bo nie będę miał wszystkich kanałów HD.

 

da się w pewnym zakresie, tzn. przy zakładaniu listy ulubionych ustawiasz np. Natinal Geographic na pierwszym miejscu a potem następne w kolejności jaką sobie życzysz. Wada tego systemu - kolejności programów z listy ulubionych nie możesz zmieniać, najwyżej coś wykasować, jak zmieniasz więcej muszisz układać ją na nowo... Sam tak robię, działa, tzn. obecnie po aktualizacji decoder często pada z różnych sobie tylko znanych powodów. Pójdzie do wymiany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacekm11 - a jakies szczegóły dlaczego takie problemy masz z dekoderem? Poza tym ten ferdek ma możliwość nagrywania? Czy to jest PVR bo nie znam się na dekoderach?

@eja - ale numery tych kanałów pozostają takie same jak na oryginalnej liście? Czyli jak mam kanał np 89 i 234 jako ulubione to moge wrzucić ten 234 przed 89 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...