Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem dzisiaj z działem technicznym cyfry i tak naprawdę nikt nie potrafił określić dokładnego terminu ukazania się nowego softu do nagrywania.

No cóż, dystrybutorzy aby pozyskać nowych klientów obiecują, że może 11-go listopada, a może jutro, w poniedziałek ... w czwartek.

Żarty trzymają się niektórych pracowników platformy, twierdzących, że "ok, była zapowiedź pojawienia się nowego oprogramowania w listopadzie ale nikt nie powiedział, że tego roku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na tym dekoderze da się ustawić parametry nagrywania (kanał, czas: od - do), kiedy chcę użyć zewnętrznej nagrywarki? Ma być obsługa dysku zewnętrznego, a jak jest teraz z nagrywarką? I jeszcze jedno: ile można ustawić wersji "ulubionych" kanałów? Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam.

Nie da się zaprogramować czasu włączenia i wyłączenia tunera , czyli brak możliwości ustawiania parametrów nagrywania . Lista ulubionych kanałów jest tylko jedna i bez możliwości przemieszczania kanałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam sagemcoma HD z oprogramowaniem 1.4.10/6.1/2.1.2806,a na stronie Cyfry+ oprogramowanie to: 1.4.09/6.x/2.1.2806 - na moim dekoderze wynika że jest nowsze (wyzsze .10/) oprogramowanie.

Druga sprawa to naciskając przycisk "PROG" w pilocie, nie ma mozliwosci wybory -pomiędzy opcjami - "program na 7 dni" -" wyszukiwanie", od razu wskakuje program na 7 dni, czy jest mozliwośc ustawienia tej funkcji w "menu".

Jeszcze jedno czy jet funkcja "sleep" w tym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na tym dekoderze da się ustawić parametry nagrywania (kanał, czas: od - do), kiedy chcę użyć zewnętrznej nagrywarki? Ma być obsługa dysku zewnętrznego, a jak jest teraz z nagrywarką? I jeszcze jedno: ile można ustawić wersji "ulubionych" kanałów? Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam.

Nie da się zaprogramować czasu włączenia i wyłączenia tunera , czyli brak możliwości ustawiania parametrów nagrywania . Lista ulubionych kanałów jest tylko jedna i bez możliwości przemieszczania kanałów .

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Przeglądałem wcześniej instrukcję obsługi i tego nie znalazłem, więc stąd moje pytanie aby upewnić się. W tym momencie chyba zdecyduję się na coś z zewnątrz, może jakąś Arivę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-s

Masz aktualne oprogramowanie , na stronie Cyfry+ jest stare . Z przyciskiem ,, PROG ,, jest wszystko w porządku , po włączeniu pokazuje Ci dzień dzisiejszy - aby zobaczyć kolejne dni musisz naciskać przyciski ,, >> ,, i ,, << ,, .

Aktualne info ( w skrócie , bez pełnego EPG ) zobaczysz po wciśnięciu przycisku ,, PILOT ,, a pełny opis dodatkowo naciskasz niebieski przycisk + . W menu nie ma możliwości zmian ustawienia menu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirko1801

Dzieki, trudno jednak nie nie ma mozliwosci wybory -pomiędzy opcjami - "program na 7 dni" -" wyszukiwanie" tak jak jest to w dekoderze Philips HD.

Dodatkowa opcja "wyszukiwanie" pozwala wybrac i usegregować programy wg. określonego typu np. Film, sport, Informacje itp.

Jakby nie planowana funkcja PVR-u na zewnetrzym dysku, to daleko temu dekoderowi do philipsa HD. (wycofywanego z C+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już odpowiadam wg mnie:

1. Jesli chodzi o uruchamianie to nie jest piorunem ale i tak szybko się załacza

2. Kanały na nim bardzo szybko się przełączają

3. Jakość obrazu jest na nim wspaniała porównywalna do dekoderów najwyższej klasy, dźwięk moim zdaniem b. dobry

4. Nie ma z nim problemów jesli ma się odpowiedni TV. Jesli chcesz mieć FullHD to TV też musi mieć full HD a nie jakieś tam HD czy HD ready

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłączeniem zwykłego telewizora(CRT) niema żadnych problemów.Po prostu podłączasz go zwykłym kablem scart,czyli standardowym euro złączem.Jak podłączysz go do zwykłego tv to na ekranie tego telewizora nie zobaczysz jakości HD.Widok kanałów HD będzie wyglądał tak samo jak obraz z kanałów SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam telewizor z "dużą pupą :D" zwykły nie żaden HD, z przed kilku lat to nie będzie problemów? :P

 

Pamietaj o dodatkowych ustawieniach w "menu" dekodera pkt 5 "ustawienia telewizora" i tutaj zapewne

poz.1- TV 4/3,

poz.4 RGB-przy pełnym eurozłaczu, lub PAL- przy uproszczonym Eurozłaczu (tylko Vido i audio),

poz.5- stero,

poz.6 -TAK.

Poz 2 i 3 dotyczą połaczenia HDMI

 

Czcionke mozna troche powiększyc w ustawieniach pkt 4 poz. 4 (wyswietlanie informacji)

 

Dodam tylko że programy przełacza bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...