Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że przy przedłużaniu lub dla nowych 0zł ale aktywacja 99zł. Lepiej opłaca się kupić na własność za 129-przy przedłużaniu 149zł-przy wzięciu np.hbo,canal+. 198zł-standardowo.

Przy przedłużaniu też da się za 129 zł bo ja tak kupiłem, tzn przedłużyłem ofertę i czekam aż mi wyślą bym mógł iść do punktu go zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie/Panie

 

Mam takie pytanie wczoraj zakupiłem na Allegro ten właśnie dekoder chciałbym się dowiedzieć czy mogę go podpiąć zamiast mojego Pace (sd)i czy będzie czytał kartę bez zarzutu czy muszę to zgłaszać do C+ iż zakupiłem na własność dekoder? Dodam że jest nowy fabrycznie 2 lata gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilos, zainteresowało mnie to co napisałeś, dlatego poproszę Cię o rozwinięcie swojej wypowiedzi.

 

Powiedz, jakie kryteria bierzesz przy ocenie jakości generowanego przez odbiornik sat obrazu, bo jeśli mówisz: "... o wiele lepszy ...", to chciałbym żebyś wykazał różnice między efektami działania wspomnianych odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie/Panie

 

Mam takie pytanie wczoraj zakupiłem na Allegro ten właśnie dekoder chciałbym się dowiedzieć czy mogę go podpiąć zamiast mojego Pace (sd)i czy będzie czytał kartę bez zarzutu czy muszę to zgłaszać do C+ iż zakupiłem na własność dekoder? Dodam że jest nowy fabrycznie 2 lata gwarancji

Będzie działac tylko będziesz musiał aktywowac karte na tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilos, zainteresowało mnie to co napisałeś, dlatego poproszę Cię o rozwinięcie swojej wypowiedzi.

 

Powiedz, jakie kryteria bierzesz przy ocenie jakości generowanego przez odbiornik sat obrazu, bo jeśli mówisz: "... o wiele lepszy ...", to chciałbym żebyś wykazał różnice między efektami działania wspomnianych odbiorników.

 

Może ja odpowiem.Efekt końcowy jest zawsze na ekranie telewizyjnym,czyli to jaki się posiada telewizor ma kapitalne znaczenie.Jeżeli mamy dwa dekodery HD i podłączymy je kolejno w czasie tej samej audycji,to widzimy odpowiednią różnicę,albo jej brak.Owa różnica może być pod kątem kolorystyki,kontrastu,albo ostrości obrazu.Należy jednak zaznaczyć,że odbiór tego ma charakter osobisty.Dam przykład...byłem z kilkoma osobami w MM gdzie na ekranach włączonych telewizorów leciał w pewnej grupie ten sam program,gdy zapytałem o jakość obrazu,to każda miała wlasne preferencje.Miałem do pewnego momentu dekoder PHILPS HD 6201,a obecnie sagemcoma i też odnoszę wrażenie,że obraz ma lepsze barwy ,kontrast i ostrość,telewizor mam bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrem, oczywiście zdaję sobie sprawę, że kwestie odbioru jakościowego są niebywale subiektywne, bo uzależnione od osobniczej percepcji i wpojonych wzorców, ale można się starać właśnie dlatego dać opis tego, co stanowi dla konkretnych osób wartość nadrzędną, która determinuje wypowiadanie osądów o działaniu jakiegoś sprzętu.

 

Dlatego ten temat jest dla mnie tak ciekawy, bo oczywiście również mam swoje spostrzeżenia co do działania poszczególnych modeli odbiorników, ale te spostrzeżenia są tylko moje, więc każda inna sugestia jest zwyczajnie mile widziana.

 

Pewnie, że engine i oprogramowanie odbiornika telewizyjnego ma wręcz kapitalne znaczenie dla końcowego obrazu, który pojawia się na wyświetlaczu, ale niebagatelne znaczenie mają również odbiorniki sat, warto się więc nad tym troszkę pochylić.

 

Konkretnie interesują mnie takie cechy, jak ogólna ocena obrazu, kontrast, klarowność szczegółów (na niektórych odbiornikach np. na PACE PVR, obraz jest okropnie zamglony, jak przez duto), oraz jakość napisów wyświetlanych w sposób dynamiczny, czyli pospolitych "pasków", przesuwających się po ekranach naszych TV.

Konkretnie, czy nie występuje efekt "igiełek" na tych napisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominamy nieraz o fakcie jakości przesyłanego materiału na danym kanale,a także warunkach przekazu.Te okoliczności są bardzo dynamiczne,każdy doświadczył tego,że ma w danej chwili super obraz,za chwilę jakiś film i pogorszenie jakości.Oglądam często kanały hd z Astry na tymże sagemcomie i można z całą pewnością potwierdzić fakt,że punkt wyjściowy jest w studio,które emituje z dobrą,lub złą jakością dane audycje,filmy itp.,a potem jest dosył,via satelita i do nas. Każdy element dosyłowy ma kapitalne znaczenie. Jest jednak coś takiego jak opinia o sprzęcie ,taka wypośrodkowana,będąca wynikiem używania go w jakimś większym okresie czasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrem, żeby już nie komplikować sprawy i otrzymać wreszcie konkretną odpowiedź, postaram się określić czynniki testu:

 

- dobra, bezwietrzna pogoda

- obraz wyświetlany w standardzie 1080i25

- kanał EUROSPORT HD, albo EUROSPORT 2 HD gdzie jest stały bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrem, bardzo Cię przepraszam ale jeśli nie chcesz pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzaj.

 

Pogoda wiadomo, że jest czynnikiem losowym ale już bitrate na kanałach Eurosportu, to constans, zupełnie niezależny od woli sprzedawców mediów, bo to kwestia umów.

Zatem C+, czy jej się to podoba, czy tez nie, MUSI dawać te kanały ze STAŁYM bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież doskonale wiesz,że na żadne z tych okoliczności nie mamy wpływu,oceniamy tylko istniejący stan rzeczy,a nasze pobożne życzenia albo się spełnią,albo nie.Każda platforma ma swoją tzw. kuchnię i tyle.Wstępne pytanie dotyczyło jakości obrazu na danym dekoderze i odpowiedziałem,a nikt ci w tej dyskusji nie pomoże wielce.bo nie ma możliwości.Podziwiamy jakość,niektórych kanałów,właśnie wspomniany eurosport HD,bo jego nadawca założył takie ,a nie inne parametry,stąd efekt końcowy.Jeszcze jedno,ja do tych spraw podchodzę z pewnym dystansem i stąd mój luźniejszy nieraz ton...nie bierz tego do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1

 

Miałem Philipsa PVR z którym miałem straszne problemy, a to nie reagował pilot, a to gubił dzwięk na kinie domowym, do tego doszedł brak wyświetlania obrazy z nowego transpondera 11411 - poprostu nie da się złapać sygnały z tego transpondera na mojej antenie. Więc go wymieniłem na PACE PVR a podczas przerwy miałem pod plazme FULL HD podłączony SageCOM HD - no obraz jest przepiękny głębia kolorów, takie bardzo realne, lepszy odbiór kanałów SD, a kanały HD to bajka - kontrast oraz kolory i ostrość wprost cudowana. Byłem w dużym szoku że dekoder za 120 zł tak wyświetla obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie tu pisano o sagemcomie.Przynajmniej o swoim egzemplarzu nie dam sobie nic złego powiedzieć.Nawet pomijając obraz,który,co potwierdzam,jest bardzo ładny, także inne parametry są wzorowe,a mianowicie:nie zawiesza się,sprawnie przełącza kanały,wyświetla dobrze epg,nawet początkowe włączanie nie trwa za długo,współpraca z nagrywarką zewnętrzną poprawna.Poprzedni PHILPS 6201 to był jeden wielki horror,aż szkoda słów,by wymieniać wszystkie wady.Potwierdzam opinię "wilosa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy na pilocie się stopniowo ścierają,ale taki typ ogólnie mi odpowiada,mam na myśli wypukłość przycisków.Jest mały, poręczny...w sumie ujdzie.Mam inne pytanie.....czy też macie coś takiego,że włączenie telewizora włącza wam dekoder?mam tv samsunga,czy ten dekoder już tak ma,czy też jest inna przyczyna?może ktoś zna odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot może wygląda tandetnie ale jest dobrej jakości. Czytałem tu na forum negatywne opinie na jego temat i się nie potwierdziły. Najważniejsze jest dla mnie to że pilot po kilku miesiącach użytkowania nie skrzypi przy naciskaniu, wszystko jest dobrze spasowane i jak do tej pory napisy się trzymają :P

Ciekawe jak w praktyce będzie wyglądał nowy soft z możliwością nagrywania, szkoda że trzeba czekać aż do piątku. Według mnie powinni to jakoś rozłożyć w czasie a nie w jednym dniu mieszać w softach, dodawać programy i ewentualnie grzebać przy liście kanałów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...