Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem kilka dni temu Sagemcom HD oraz podpisałem aneks na multiroom.

Sprzedawca zalecił mi aktywować kartę w tym dekoderze. Po wielu nieudanych próbach (przez ICA, przez konsultanta) spróbowałem włożyć do niego kartę główna - i ku mojemu zdziwieniu ona tez nie działa w tym dekoderze.

Dekodery SSagemcom mają nieco inną procedurę aktywacji karty. Na kartę musi wgrać się uaktualnione oprogramowanie samej karty (rev45). Kartę trzeba aktywować na jednym z wymienionych kanałów z tp. 114 (10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK) - Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Family, National Geographic Channel, Orange Sport Info, Discovery World, Discovery Science. Ja osobiście aktywowałem na kanale Filmbox. Trwało to 30-40 minut ale zadziałało. Co prawda obraz nie od razu zaskoczył ale po tym czasie przełączyłem na inny kanał (TVP1) i już wszystko działało. Tak więc pozostaje cierpliwie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery SSagemcom mają nieco inną procedurę aktywacji karty. Na kartę musi wgrać się uaktualnione oprogramowanie samej karty (rev45). Kartę trzeba aktywować na jednym z wymienionych kanałów z tp. 114 (10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK) - Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Family, National Geographic Channel, Orange Sport Info, Discovery World, Discovery Science. Ja osobiście aktywowałem na kanale Filmbox. Trwało to 30-40 minut ale zadziałało. Co prawda obraz nie od razu zaskoczył ale po tym czasie przełączyłem na inny kanał (TVP1) i już wszystko działało. Tak więc pozostaje cierpliwie czekać.

 

No więc ustawiłem na kanale D.Science. Zostawiłem na ok 1,5 godziny. Po tym czasie przełączyłem na Canal+ HD i działał (również Canal+) ale pozostałe kodowane nie działały. Przełączyłem na kanał TVP1 i wykonałem reaktywacje przez ICA. Po godzinie znowu wszystkie kanały kodowane wyświetlają "brak uprawnień...".

 

 

Dodam jeszcze, że w informacjach - uprawnienia odbioru jest wersja karty RevI45

Już mnie to zaczyna denerwować. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że w informacjach - uprawnienia odbioru jest wersja karty RevI45

A jakie Ci się daty wyświetlają? Powinny być na 2-3 miesiące do przodu, jedynie CYFRA+ 2 ma daty wsteczne. Możliwe, że masz wadliwą kartę (o czym ktoś już pisał w tym wątku) albo tuner. Zacząłbym od wymiany karty. Chyba, że Cyfra ma znowu problemy z aktywacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie działa lista 40 ulubionych kanałów? Czy po włączeniu dekodera automatycznie pojawi się ostatnio oglądany program. Jaka numeracja przeznaczona jest na ulubione kanały? Wszystkie kanały można dodać do listy (HD tez)?

dzięki

lojo1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu pojawi się ostatnio wybrany kanał, numeracja zaczyna się od 1 (inaczej niż w pozostałych dekoderach "Cyfry+" - tam jeśli kanał na liście podstawowej miał numer np 31, to na ulubionej też miał 31, jedynie pomijane były kanały nie dodane do ulubionych), w Sagemcom, jeśli jako pierwszy ulubiony zaznaczysz 31, to na owej liście będzie miał numer 1 - decyduje tu kolejność dodawania kanałów. Można dodawać HD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w kwestii aktywacji coś skopali w oprogramowaniu.

 

miałem podobną sytuację jak @Goz0

 

z niewiadomych przyczyn dwa dniu temu przestały odbierać wszystkie kanały (oprócz niekodowanych jak np Puls) (karta działała bezproblemowo kilka miesięcy)

po kolei - najpierw zostawiłem na noc na filmbox.

wczoraj rano - nic.

wrzuciłem reaktywację przez ICA - nic

zadzwoniłem na infolinię, sympatyczny Pan z działu technicznego poprosił o ustawienie na kanale 3 (tvp info) i wysłał jak to określił 'uprawnienia jak dla nieaktywowanej, nowej karty' . miały spływać co godzinę, powiedział przy tym ' jak po 2-3 h nie zadziała, zapraszam do punktu obsługi - karta od ręki zostanie wymieniona'

po 3 h - nic

i tak mnie coś tknęło, zniosłem kartę na dół, wsadziłem do pace. spojrzałem na tv ok 20 minut później.

i co? działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Waszych tunerach też występuje ściszanie dźwięku ( raz ciszej , a raz głośniej ) na wszystkich kanałach . Nie jest to wina telewizora gdyż to samo zjawisko występuje także po podłączeniu tunera do kina domowego lub do projektora dźwięku . Tuner mam podłączony kablem optical do kina domowego i do projektora dźwięku . Do telewizora tuner podłączony jest kablem HDMI i również w TV dźwięk jest nie stabilny , a że są trzaski to już nie piszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , funkcja ta działa poprawnie .

Poza tym są dalej inne niedoróbki , które ( niby ) nowy soft nie skorygował , a mianowicie :

1 . strzelanie w głośnikach podczas zmiany kanałów

2 . nie stabilny głos ( raz ciszej , a raz głośniej ) na wszystkich kanałach

3 . nie zawsze działające EPG

4 . o USB nie piszę gdyż szkoda nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomhd.

Gdzie i kiedy pojawia się to niebieskie tło ?.

 

U mnie jest tak samo. Skad sie wziely takie roznice w dzialaniu skoro mamy taki sam soft?

 

Tak to jest dziwne , a dlaczego w jednych tunerach nie ma strzelania podczas zmiany kanałów ? , a w tunerach z tym samym softem problem ten występuje .

Mam dwa takie tunery i na jednym EPG chodzi świetnie , a na drugim tunerze muszę co chwilę przełączać na program TVP1 aby załapał dane . Dwa tunery podłączone do tej samej anteny i na każdym z nich jest inna jakość sygnału ( tunery zamieniałem na przemian ) , a ten sam soft ?. Wniosek - tuner tunerowi jest nie równy . Niby takie same , a jednak inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się niebieskie tło ale to chyba nie jest jakiś problem? Jakoś mi to nie przeszkadza skoro tuner jest w stanie uruchamiania. Trzaskania przy przełączaniu kanałów, brak funkcji "A" czy EPG to większe problemy bo występują podczas korzystania z tunera. Przy uruchamianiu jeżeli o mnie chodzi może się pojawić nawet różowe tło na pół sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...