Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Od wczoraj mam ten dekoder i mam pytania:

- czy też nie macie Dolby Digital na MTVN HD?

- czy da się ustawić by domyślnie była ustawiona ścieżka Dolby Digital, gdyż po przełączeniu na inny kanał ustawiona poprzednio ścieżka audio DD znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po odebraniu z punktu tego pudełka, zaktualizowałem, zacząłem oglądać i....pochodził ze 2 godz.

Na wyświetlaczu widać tylko ciągle przeskakujące cyfry (00P, 01P, 74P, 57P..itd czy coś takiego) Potem pokazuje błąd 05 (Err05) i od nowa przeskakujące cyferki

Restart (nawet na pół godz) nie pomaga, na pomocy tech nie wiedzą. Nie reaguje w ogóle na pilota, na tv brak sygnału.

W poniedziałek chcę go oddać (wymienić), ale zgubiłem paragon - moze ktoś miał podobnie i znalazł przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę stwierdzić że sprawa z trzaskami podczas przełączania kanałów nie uległa zmianie po ostatniej aktualizacji. Miałem wrażenie że jest lepiej ale to chyba wina autosugestii. Napisałem zgłoszenie do ICA choć wątpię że coś z tym zrobią.

Wątpię, żebyś coś wskórał... Według Cyfry nie jest to żadna usterka i raczej już tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że to zależy od telewizora. Tak samo jak problemy z regulacją głośności które były tu poruszane (ja ich nie miałem od początku, również na starym sofcie). Natomiast trzaski jak najbardziej mam.

To nie zależy od telewizora . Mam dwa takie tunery i są podłączone do dwóch różnych telewizorów , jeden to Samsung UE46C6000 , a drugi to LG Lcd37Lc2rr* i na dwóch TV były i są trzaski w czasie zmiany kanałów . Gdyby trzaski zależały od TV to zrozumiem , że jedna marka jest gorsza , ale dwa typy , to już przesada . Zresztą TV Samsung jest TV nowej generacji , a i telewizor LG nie jest stary , więc o co tu chodzi ? . Wcześniej w tym dziale wkleiłem mail , który wysłałem do Cyfry+ i ich odpowiedź . Gdy dzwoniłem do Cyfry+ ( po aktualizacji nowego softu ) i zgłaszałem tą usterkę ponownie to usłyszałem , że tylko ja mam takie problemy i nikt więcej ich nie komunikował o takich usterkach .

Pic na wodę - fotomontaż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od telewizora . Mam dwa takie tunery i są podłączone do dwóch różnych telewizorów , jeden to Samsung UE46C6000 , a drugi to LG Lcd37Lc2rr* i na dwóch TV były i są trzaski w czasie zmiany kanałów .

Dziwne, rodzice mają podłączony tuner do takiego samego modelu Samsunga i żadnych trzasków nie zaobserwowałem. Jedyne co, to podczas wychodzenia z pełnoekranowego EPG słychać dźwięk z innego kanału (o czym już wspominałem). Sprawdzałem też tuner na mojej nowszej wersji tegoż Samsunga (UE40C6500) i tu również brak trzasków.

Możliwe, że to kwestia odpowiedniej kombinacji gniazd wejściowych. Zarówno u rodziców jak i u mnie tuner podłączałem pod wejście HDMI2. Teoretycznie nie powinno mieć to żadnego znaczenia, ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma winy telewizora , tu winny jest tuner , a raczej niedopracowane oprogramowanie . Podłączałem tuner od znajomego ( do mojej instalacji i moich telewizorów ) też Sagemcom DSI87 i na jego tunerze żadnych trzasków nie ma .

Wejścia HDMI były wszystkie sprawdzane na kablach orginalnych i kupnych . Nic to nie zmienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo o pomoc.

Mam dekoder Sagemcom DSI87 HD na którym nie działa kanał KBS WORLD pozycja 163 na dekoderze (na ekranie telewizora jest czarny obraz). W dziale reklamacji powiedziano mi, że mam wadliwy dekoder i powinienem go wymienić. Na forum czytałem że program ten nie działa z powodu innego kodowania. Jak to jest u was, czy odbieracie ten kanał? Chciałbym nadmienić, że KBS WORLD jest gwarantowanym kanałem w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@najlepszymaniek, kanał ma inne kodowanie i nie zobaczsz go na każdym innym Sagemcomie, póki C+ nie zacznie naciskać na dostawcę sygnały KBS o dodanie odpowiedniego kodowania.

 

Co do trzasków, usłyszałem je, jak podniosłem poziom głosu na TV z 8 - 10 do 25 - 30 w skali od 1 do 100. Niżej tego nie słyszałem. Dla mnie brzmi to jakby jakieś dodatkowe napięcie szło po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzaski są najmniej dokuczliwe przy ustawieniu tunera na full a telewizora jak najmniej się da. Nie dokuczałyby wcale gdyby C+ lub producent tego pudełka coś z tym zrobili. Ewidentnie jest jakieś przepięcie na kablu HDMI - tylko ciekawe dlaczego bez ruszania głośnością przy zwykłym przełączaniu kanałów raz słychać bardziej, raz mniej a czasem wcale :roll:

Mam pytanie bo zauważyłem to dopiero teraz, czy też u Was nie działa funkcja powrotu do ostatniego kanału (A) użyta po przełączaniu kanałów P+ / P-? U mnie działa tylko w przypadku poruszania się po bardziej odległych kanałach niż sąsiednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem kilka dni temu Sagemcom HD oraz podpisałem aneks na multiroom.

Sprzedawca zalecił mi aktywować kartę w tym dekoderze. Po wielu nieudanych próbach (przez ICA, przez konsultanta) spróbowałem włożyć do niego kartę główna - i ku mojemu zdziwieniu ona tez nie działa w tym dekoderze. Czy ktoś wie co może być przyczyną ? Uszkodzony dekoder czy (nowy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo zauważyłem to dopiero teraz, czy też u Was nie działa funkcja powrotu do ostatniego kanału (A) użyta po przełączaniu kanałów P+ / P-? U mnie działa tylko w przypadku poruszania się po bardziej odległych kanałach niż sąsiednie...

 

Na moich tunerach ( mam dwa ) funkcja powrotu do ostatnio oglądanego kanału działa normalnie , nie mam żadnych problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...