Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z dekoderem Sagemcom DSI83, mam go od jakiegoś tygodnia, gdyż wymienili mi starego Pioneera BCT-1330 na ten model po przejściu na NC+, postanowiłem podłączyć go do internetu, ze względu na wejście ethernet, po podłączeniu w menu wybrałem serwisy internetowe, i stała się niespodzianka, wyświetlił się komunikat: Brak połączenia z internetm prawdopodobny problem problem po stronie dostawcy internetu. Spróbuj później, mimo że ja mam dostęp do internetu. O co chodzi :?: Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A mój problem przedstawia się następująco. Nastawiam nagrywanie, wyłączam Sagema. Nagrywanie się włączy i trwa i wtedy gdy włączę tuner mogę oglądać nagrywany program od początku lub w trakcie , ale bez dźwięku. Gdy nagrywanie się skończy i ponownie włączę tuner nagranie jest z dżwiękiem. Zdarza się to rzadko, nawet bardzo rzadko, ale jeśli Macie jakieś domysły o co chodzi, to proszę o info.

 

Mam jeszcze na stanie Philipsa 250 GB PVR oraz Pace 500 GB PVR ale ten Sagemcom mi najbardziej pasuje.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z dekoderem Sagemcom DSI83, mam go od jakiegoś tygodnia, gdyż wymienili mi starego Pioneera BCT-1330 na ten model po przejściu na NC+, postanowiłem podłączyć go do internetu, ze względu na wejście ethernet, po podłączeniu w menu wybrałem serwisy internetowe, i stała się niespodzianka, wyświetlił się komunikat: Brak połączenia z internetm prawdopodobny problem problem po stronie dostawcy internetu. Spróbuj później, mimo że ja mam dostęp do internetu. O co chodzi :?: Proszę o pomoc

Sprawdź czy router, czy przez co się podpinasz nie blokuje po adresie MAC, albo czy używa serwera DHCP.

 

No dziad będzie miał tortury za zegar i zaspanie do szkoły albo wymienię (czytaj : wyjęczę) w Centrum NC+ BOX+

Nic nie wyjęczysz. BOX+ w wykonaniu ADB możesz otrzymać w momencie migracji lub nowej umowy.

Poza tym głupota zwalać winę na dekoder, że zaspałeś do szkoły. W domu nie ma innych zegarków? Budzik ciężko nastawić w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z serwisami internetowymi. Cuda robiłem z routerem a i tak serwisów nie było. Sprawa się rozwiązała po pierwszej, niespodziewanej wiosennej burzy. Padł router, kupiłem najtańszego tp-linka jakiego znalazłem w sklepie, podłączyłem go i ... serwisy się pojawiły. Jak masz okazję podłączyć inny router to spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój router to TP-LINK TD-W8951ND, spróbuje jeszcze z modemem który dostałem do neostrady

 

Mam ten sam router i po podłączeniu i instalacji, nic nie musiałem kombinować - serwisy się pokazały. Jakim kablem łączysz router z tunerem? Ja mam krosowany - podobno taki ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj DSI83 i mam problem. Nie można zmienić w ustawieniach parametrów konwertera. Mam konwertery Sharp które różnią się od zaprogramowanych fabrycznie (moje mają wysoką częstotliwość pośrednią 12850 MHz i wysoką częstotliwość oscylatora 10700 MHz a konwertery Cyfry+ miały odpowiednio 12750 i 10600 MHz). Powoduje to problemy z odbiorem niektórych kanałów. Ten DSI183 podoba mi się bo ma lepszy dźwięk od mojego Stronga 6860 oraz zabójczy zegar z pomarańczowymi cyframi :-) A tak na serio to jest prymitywny ale mi wystarcza. Czy jest możliwość zgłoszenia problemu (komu ?) aby wprowadzili zmianę oprogramowania dla umożliwienia współpracy tego dekodera z rożnymi konwerterami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder DSI 87 różni się od DSI 83 tylko innym wyprowadzeniem złącz audio. Poza tym działa identycznie. Widać tutaj dążenie do maksymalnego uproszczenia sprzętu i obniżenia ceny jego produkcji. Może to jednak nowemu operatorowi NC+ "odbić się czkawką". Zauważyłem, że obudowa jest plastikowa i przez to źle odprowadza ciepło. Wnętrze tego urządzenia jest z pewnością bardzo nagrzane podczas pracy. Na zmianę oprogramowania raczej nie ma co liczyć na szczęście interesujący mnie program "3Sat" znalazłem działający w wersji HD. Menu wyświetlane jest małymi literkami ale to zmusza abonenta do wyregulowania telewizora lub zakupu nowocześniejszego więc "nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...