Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taki problem ; z dyskiem USB Toshiba Alu2 o poj 320 GB dekoder współlpracował bez problemu .

Gdy jednak podłączyłóem do niego dysk USB firmy VERBATIM o poj 500 GB - dekoder pokazał komunikat

że go wykrył , zaakceptowałem formatowanie , tylko że ten napis FORMATOWANIE wyświetla bez końca .

Przed podłączeniem nowego dysku do dekodera , podłączyłem go najpierw do komputera , sformatowałem w

systemie plików FAT32 , ustawiłem najmniejszy rozmiar klastra na 2 kB , ale to jak widać nic nie pomogło .

Ten nowy dysk ma wtyczkę USB w kolorze niebieskim czyli jest zgodny z normą USB 3.0 .

Czy to może mieć wpływ na to że dekoder chce , ale nie może go sformatować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś tego dekodera wraz z konwerterem Inverto red quad?

Dziś zamieniłem ten konwerter na poprzedni Inverto white twin i problem z zacinaniem na TVN HD zniknął,pomimo,że jakość sygnału trochę spadła.

Być może ten dekoder nie chce współpracować z tym konwerterem,bo podłączając PACE PVR 500 w jego miejsce nie ma żadnych problemów z TVN HD.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z tym dekoderem- po podłączeniu do prądu, włożeniu karty, włączam telewizor i nic-czarno. na wyświetlaczu dekodera miga na zmiane czerwone i zielone światełko i wyświetla się "01 01P", "01 02P" i tak dalej... nie reaguje na przycisk MENU. dekoder podłączony jest do telewizora poprzez eurozłącze. wina telewizora, dekodera, pilota, moja?

 

 

aa dobra wyszłam pewnie na idiotke. to ma dojść do 100. ale dlaczego nigdzie nie pisało, że włączenie dekodera trwa 1h?! w instrukcji było hop siup. no nic, mam nadzieję, że jednak dalej już pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś tego dekodera wraz z konwerterem Inverto red quad?

Dziś zamieniłem ten konwerter na poprzedni Inverto white twin i problem z zacinaniem na TVN HD zniknął,pomimo,że jakość sygnału trochę spadła.

Być może ten dekoder nie chce współpracować z tym konwerterem,bo podłączając PACE PVR 500 w jego miejsce nie ma żadnych problemów z TVN HD.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Ok skoro nikt nie używa konwertera Inverto red quad z tym dekoderem to mam pytanie jaki konkretnie konwerter używacie?

Chodzi mi o konwertery quad.Muszę wymienić mój i chcę mieć pewność,że nie będzie takich problemów jak z Inverto red.Cena do 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 - Ja nie mam więcej jak 75% , ale na tej samej instalacji na innym tunerze ( Samsung HD 370G ) jest 100% mocy i 95% jakości . Co jest ciekawe mam podłączone dwa tunery Sagemcom DSI87 do tej samej anteny i dwa tunery pokazują inną moc ( 95% i 85% ) , a jakość pozostaje taka sama .

ad2 - Złudzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom DSI83 to najlepszy w tej chwili produkt Cyfry. Od modelu DSI87 różni go jedynie (na korzysć!) większa pamięć flash 128MB (tam 32MB). Zdarzyło się tak, że akurat miałem możliwość przetestowania i PACE i Philipsa. Sagemcom NA GŁOWĘ bije jakością obrazu oba te modele (inny procesor STI7111). Jest zdecydowanie szybszy, nie ma w nim także jakichkolwiek kłopotów z odbiorem jakiegokolwiek programu ( u mnie przy 87% i 75%). PACE i Philips już miały gdzieniegdzie spory kłopot. Zdecydowanie polecam opcję z własnym twardym dyskiem, jak już ktoś chce bardo nagrywać, zamiast dzierżawy i opłat za dekodery z dyskami. Cenowo wyjdzie podobnie, ale sprzęt jest nasz na wieki i możemy z nim robić co chcemy. Świetnie spisują się dyski USB z własnym zasilaniem.

Jedyna wada dekodera to nienadążanie obrazu za szybką zmianą kanałów. Ale jest i tak znacznie lepiej, niż w tych z nagrywarką, ponieważ pamiętany jest ostatni sygnał i nie powoduje to (przy włączonym czujniku światła w TV) dziwnego wrażenia zaniku i ponownego rozjaśniania obrazu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom NA GŁOWĘ bije jakością obrazu oba te modele (inny procesor STI7111). Jest zdecydowanie szybszy, nie ma w nim także jakichkolwiek kłopotów z odbiorem jakiegokolwiek programu

Ke? Co do Philipsa to zrozumiałe bo tam siedzi stareńki STi7101 (~400 DMIPS), ale Pace PVR!? Tam jest chyba mocniejszy procesor niż w DSI83, mianowicie STi7105. STi7105 ma ~800 DMIPS, a STi7111 zwykle ~750 DMIPS (czasami 800) Nie sugeruj się numeracją, bo to tak nie działa. Jeśli chodzi o sygnał to dużo do powiedzenia ma głowica i parę innych spraw, więc bez przesady (dobrym przykładem, że STi7111 to nie wszystko to np. HD5000 Polsatu, który też z niego korzysta, a zapytaj doświadczonych użytkowników tego sprzętu co o nim sądzą :wink: )

 

Może po fuzji lepsi technicy należycie wykorzystają potencjał tego sprzętu, bo dobrym przykładem co można na takiej platformie uzyskać są dekodery ADB-2849/2850, a że dekoder ma 128 mb, to może coś ciekawego sklecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Posiadam DSI83 od okołu dwóch tygodni. Jakie wrażenia? Niezbyt pierwszy model nie nadawał sie do użytku - objawy: dekoder reagował na sygnał z pilota po około 2 sekundach, zmiana kanałów - tragedia, częste zwiechy i całkowite wyłanczanie dekodera (pomagało tylko wypięcie z sieci), jakims cudem mimo bardzo dobrej instalacji sygnał zanikał... Wymieniłem w punkcie cyfry dwa dni później - wydaje sie ok mimo że urządzenie muli w porównaniu z FergusonemFX którego używałem dotychczas ale da się jakoś przyzwyczaić...

 

mam pytanie takie:

z uwagi na moją nieco bardziej rozbudowaną instalację (diseqc Intelsat/Thor, HB, Astra1, Astra2):

po1. czy jest możliwość wyszukiwania kanałów z (podobno)fabrycznie ustawionej Astry1? Problem polega na tym że jest lista fabryczna kanałów - działa ok ale z menu wyszukiwania zaawansowanego kanałów nie ma możliwości wyboru zatelit - jest tylko HotBird

po2. czy jest jakakolwiek możliwośc edycji/dodawania satelit. na teraz jestem ograniczony do oglądania jedynie z HB z mozliwością wyszukiwania kanałów, Astry1 - ylko to co fabrycznie ustawione j/w, o Thorze czy Astrze2 na której mi najbardziej zależy mogę zapomnieć...

 

chodzi mi cos typu ukryte opcje ponieważ w ustawieniach nie ma nic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale jeżeli jest możliwość wyszukiwania z hotbirda to powinna być tez z astry1 skoro kanały działają (tym bardziej że jest opcja wyboru satelity a przy niej widnieją strzałki do zmiany Z HB na coś innego więc producent oprogramowania przewidział taką mozliwość). Dalej - jeżeli wykrywa astre1 a co za tym idzie działa diseqc powinna byc możliwość konfiguracji i dodania satelit bo to wynika ze specyfiki systemu diseqc który jest wyraźnie określony w danych technicznych dekodera a jeżeli jest on ograniczony powinno być to wyraźnie zaznaczone... Nawet na starym samsungu z CP mogełem spokojnie przeszukiwać astre i konfigurować porty w przełączniku.

 

i jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób ominąć kanały do których nie mam dostępu? przez to że mam je na liście muli podwójnie ponieważ dekoder wyszukuje uprawnienia i wywala za każdym razem okienko o tym mówiące. Cały ten proces na jednym kanale trwa kilka sekund podczas którego funkcja zmiany kanału jest zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder pobiera listę kanałów od razu dla Hotbirda i Astry. Nie ustawisz nic odnośnie parametrów, czy wyszukania konkretnych kanałów.

Nie wiem czy pomoże, ale możesz spróbować ustawić listę ulubionych. Innego wyjścia nie ma.

 

Nie ma żadnych ukrytych menu itd. Lista i parametry są na sztywno ustawione. Nie wiem co jest problemem u Ciebie z Astrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak "menu ustawienia anteny" w tym modelu

 

myślę że z niezrozumiałych dla mnie przyczyn na zlecenie c+ zostały poblokowane pewne podstawowe funkcje dekodera. pytanie brzmi - jak je przywrócić bo są napewno

 

Nie zablokowano tylko po prostu ich nie ma zaimplementowanych. GUI tunera to aplikacja MHW (maszyna wirtualna jak np. Java bardzo podobna do niej, językiem kodu jest Pantalk) zrobiona według ściśle określonych kryteriów. W tunerach SD pewien patch nadpisał procedurę programowania zlbiżoną w działaniu do blindscan. Niestety jak projektowano tamte terminale to 1000 kanałów wydawało się ogromną liczbą (jak 640kB p. Gates'owi) - zmuszeni byli do zrobienia czegokolwiek - zapatrzyli się na Wizję TV i stwierdzili że najlepsza to narzucona lista przesyłana do tunera. Narzucona była tylko lista akceptowanych wartości SR i ew wyłączony toneburst (ale dla Canal+ Horizons procedura skanowania dołączała też do oficjalnej listy kanały z drugiego satelity po zeskanowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wonsik to jest problemem iz jest coś takiego jak "zaawansowane wyszukiwanie kanałów" gdzie mozna wyszukiwać ręcznie kanały poprzez ręczne wpisanie danych transpondera. Te wyszukiwanie ogranicza sie jedynie do hotbirda mimo że jest tam opcja wyboru satelity, jest ona aktywna, widnieją strzałki sugerujące wybór innych satelit - mimo tego nie ma tam chociażby Astry1 która fabrycznie jest gdzieś w dekoderze ustawiona. Jeżeli miałoby sie to ograniczać jedynie do HB to po co by tam była ta opcja? Soft jest okrojony musi być jakis sposób żeby się dobrać do ustawień. Z resztą ponoc w DSI87 takie ustawienie były.

 

Do co listy ulubionych to kolejny minus dekodera. Już sam sposób dodawania kanałów z ogólnej listy spod menu która zamula, bez mozliwości wyszukania kanału. Ne ma możliwości przesuwania tych kanałów więc gdybym ustawił liste ulubionych 100 stacji i póxniej chciałbym "wcisnąć" coś po środku to musiałbym usuwać wszystko po wybranej pozycji tylko po to żeby je póxniej dodawać znowu ale z przesunięciem pozycji o 1.

 

Co do Astry2 i Thora to całe szczeście że mój ferguson ma przelotke bo nie wyobrażam sobie przepinania kabla czy stosowania wątpliwych trójników po to żeby sobie propellera czy scuzza pooglądać.

 

Jedyne do czego sie nie moge doczepic to jakość obrazu - ta wydaje mi sie całkiem przyzwoita.

 

@STUDI nie wiem jak to wygląda w DSI87 ale w 83 nie ma nigdzie tych ustawień. Chciałem wymienić na 87 ale juz nigdzie ich nie mają. Co do Tonebursta to z tego co przypominam sobie nie jest żadna odmiana diseqc a w pewnym rodzaju alternatywa dla tego systemu. W specyfikacji technicznej dekodera jest napisane że obsługuje diseqc 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni przeglądam wątek. Problem który mam był poruszany jednak odpowiedzi nie znalazłam. Od kilku dni jestem posiadaczką sagemcoma dsi83 i mam problem z aktualizacją. Żadne sposoby opisane tu na forum nie działają i nie wiem dlaczego? Czy może to być wina zbyt słabego sygnału (mam 87% i 75%)?

Sposoby które próbowałam:

1. dekoder automatycznie się nie aktualizuje i nie ma informacji o nowej aktualizacji.

2. menu-aktualizacja oprogramowania - gdy włączam przez ok 10 sekund pisze trwa wyszukanie programów po czym wyświetla się brak dostępnej aktualizacji.

3. Ta metoda dotyczy dsi87 więc pewnie dlatego na dsi83 nie działa ale wciskałam przytrzymując na panelu p+ i podłączyłam zasilacz do prądu dalej trzymając i niestety ale też zero reakcji dekoder najnormalniej na świecie sie włącza i nie pobiera żadnej aktualizacji.

 

Czy są jeszcze inne sposoby? czy to może być wadliwy sprzęt? Dodam że wersja oprogramowania to 1.1.08/6.1/09_10_20128 i wersja aktualizacji 0.0.0.16 a zależy mi na tej aktualizacji 0.0.0.17 tak żeby podłączyć internet.

Przepraszam za mało fachowe słownictwo ale jestem początkująca :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...