Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam

Mam możliwość nieodpłatnego nabycia dekodera sagemcom dsi87 C+ / dekoder bez karty legalny przeleżał w szafie rok / do tej pory nie miałem żadnej styczności z tą platformą. Co mam uczynić / nie kupując pakietu tel. od cyfry / żeby wykorzystać ten sprawny dekoder np. do oglądania tzw. FTA z hot birda mam sprawną instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na DSI87 i antenie 80 cm. jest siła sygnału jest 83%, a jakość 75% i nigdy nic mi nie przycinało nawet jak był deszcz czy śnieg. A swoją drogą jak ustawiałem antenę to zmieniał się tylko sygnał a jakość albo była 75% albo wcale. Tak jakby w tym dekoderze była na sztywno. Ciekawe czy ktoś uzyskał lepszą jakość na nim. Teraz jest ciekawa sprawa bo od wczoraj korzystam z modułu CI+ bezpośrednio w TV i pokazuje wszystko na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj zakupiłem sobie C+ Optimum HD, multiroom i do tego dekoder Sagemcom pod bezpłatne użytkowanie. Nie mam jeszcze dostępu do drugiego dekodera ale to nieważne, mam problem z jedną kartą. Zrobiłem reaktywację, pierwsza bez problemów przyjęła i uprawnienia i wszystko działa. Problem jest z drugą, Sagemcom wyświetla komunikat "błąd karty". Miał ktoś taki problem? Wiadomo o co chodzi czy może muszę ją po prostu wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem. Lista kanałów która się załadowała ma wszelkie dostępne kanały HD na początku listy. Kiedyś jak miałem Pace 500 PVR można było zmienić źródło skąd pobierana była lista i były dwa warianty (mi znane): lista do dekoderów SD i lista do dekoderów HD. Czy jest możliwość zmuszenia dekodera do pobrania listy SD? HD z racji narazie małej anteny niektóre przycinają i wolałbym je mieć gdzieś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z fonia telewizor deawoo dekoder sagem dsi83 polaczone kablem hdmi,na wiekszosci kanalach mam fonie wystarczy ze wcisne menu na pilocie od cyfry i zanika fonia jedyna mozliwosc na przywrocenie foni to nacisniecie +/-vol na pilocie od telewizora.

Zmiana ustawien dekodera z Ac3 na stereo nic niedaje natomiast w telewizorze niemam konkretnych ustawien audio takich jak ac3,stereo ,DD generalnie w telewizorze po przejsciu na hdmi niemam ustawien wogole jesli przejde na av mam pelne menu lecz co do dzwieku nic konkretnego.

Chcialem pilot od cyfry zakodowac aby sterowal +/-Vol telewizora ale deawoo niema w spisie probowalem inne kody niedzialaja.

Czy wyjscie z dekodera jack moge podlaczyc do tv.

Poprzednio mialem dekoder n-ki i bylo podobnie albo brak glosu albo stala wartosc glosu po telefonie do konsultanta n-ki cos tam kazal zmienic i wkoncu bylo ok co do konsultanta cyfry niewie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz przez HDMI, na 99 procent telewizor nie przyjmie dźwięku z wyjścia jack terminala. Aby taki układ zadziałał, musisz mieć wtedy zewnętrzny wzmacniacz - np. zwykłą wieżę. Ale i tu mała uwaga. Nie wiem, czy terminal coś takiego potrafi.

Moim zdaniem usterka wskazuje na to, że terminal nie do końca potrafi dogadać się z telewizorem. Wina softu Sagemcoma. Ale na początek proponuję go wymienić na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...