Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kryzsat, ewidentnie dekoder walnięty. Pod pachę i na wymianę.

 

dekoder wymieniłem wczoraj, następnie podłączyłem go anteny w hotelu w którym spałem (tez na hotbirda), wszystko działało idealnie ale w domu mam ten sam problem od nowa.

Jutro kupie nowy kabel antenowy, zobaczymy, może to coś zmieni ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zwracam się do was z problemem, ponieważ zakupiłem Pen drive filmy SanDisc Cruzer Fit 16GB. Początkowo podłączyłem go do kina domowego i czytał bez problemu, ale później wpiąłem go do dekodera Cyfry p by zobaczyć jak się nagrywa, ten więc musiał sobie sformatować go na swój system plików i wszystko działało. Następnego dnia wypiąłem go z dekodera i sformatowałem w komputerze na system plików Fat32 w komputerze wszystko śmiga, również na dvd w drugim pokoju czyta i nie ma problemów, a gdy wepnę go w moje kino domowe Sony BDV E290 wychodzi komunikat, że to urządzenie nie rozpoznaje USB. Wpinałem inne USB i działa więc problem tkwi w USB. Próbowałem również robić format na system plików NTFS i exFat tak samo nie działa. Wie ktoś może czym to sformatować, albo co zrobić by chodziło? Bo Pen Drive wszędzie działa tylko nie w kinie domowym.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie sformatowałeś wszystkich partycji pobierz program

EASEUS Partition Master 9.1.1 Home Edition

 

Ewentualnie klawiszami start~>R otworzy się okno Uruchamiania wpisz tam

diskmgmt.msc

i zobacz czy na penie jest jedna partycja jeśli jest użyj programu do low level format takiego ja:

HDD Low Level Format Tool 4.25 

Wybierz swojego pena i jak to jest możliwe w tym programie zrób quick format

Coś z tych 2 rzeczy pomorze :smile:

 

Pozdrawiam :wink:

 

Aha jeszcze jedno do urządzeń z portem USB takich jak Odtwarzacz DVD ,kino domowe zalecam formatować do FAT32 dlatego że nie obsługują innych formatów zazwyczaj ale są wyjątki .Możesz sprawdzić jaki format obsługuje twoje kino w instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z dekoderem DSI83 HD.Mianowicie mam jakośc sygnalu 76-77% i siłe 76-77% ale nie odbiera mi nawet głupia 1(TVP) nie HD zwylka 1 .Nie odbiera zaden program pisze

"sprawdź instalacje antenową satelita hot bird"na starym pioneer 1330 wszystko smigało ale od 3-4 lat mam inne dekodery niestety co nowszy "lepszy" aktualnie posiadam 2 dekodery i na każdym nie działa ani jeden program...Nie wiem co jest grane jeszcze kilka dni temu smigało super.Dzisiaj coś mi sie s[beep]. bo nie miałem paru kanałów takich jak "cyfra+ sport" i ruszałem troche anteną ,ale wszytsko na nic jest jeszcze gorzej.Co to moze być konwerter?Antena raczej jets dobrze ustawiona 11 lat tak bylo i działało ...nie wiem moze kupić nowy kabel do anteny??konwerter?? Caly zestaw ma 11 lat (no oprócz dekodera) jeśli mozecie pomóc to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dekoder HD , Mediasat odbiera tylko SD ! a do kanałów HD musisz mieć bardzo dobrze ustawioną antenę . dekoder przerabia kanały HD na SD dla twojego telewizora .Jak kupisz telewizor LCD,LED,plazma i podłączysz go kablem HDMI będziesz miał prawdziwe HD :wink:

 

Fakt talerz mam mały, ale sam sygnał z tego co pamiętam jest w granicach 75%, wiec wydaje się, że powinno być ok. Zaobserwowałem, że raz te programy działają dobrze, a raz mam jakby takie stopklatki na ułamki sekund, da się oglądac, ale nie jest to zbyt komfortowe. To wina talerza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert6723 oraz @Adamek21.15 sprawdźcie całą instalacje antenową a potem jak to nic nie da zróbcie ustawienia fabryczne dekodera jak to tez nic nie da to może będzie wina dekodera. JA mam 80 i nie narzekam sygnał WEDŁUG dekodera to koło 76% .Aha zalecam podczas ustawiania dekoderów użyć starsze modele np. mediasaty , pace2221 lub stronga .

 

Mój Sagemcom pod czas ustawienia anteny się zawiesił to już mu w niczym nie wierze :x A talerze standardowe takie jak 60 czy mniejsze tez nie za bardzo do HD się nadają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień konwerter jak piszesz że ma 11 lat, zobaczysz czy będzie poprawa.

Panowie a ten problem moze być spowodowany zepsutym konwerterem??Co jak co ale jest analogowy i ma juz 11 lat ale dopóki nie zmienilem na DSI83 i nie zacząlem kombinowac przy antenie dzialalo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam problem z dzwiekiem, mam S podpietego do kina domowego Denona chinchami. I mam opoznienie dzwieku w stosunku do obrazu, w poprzednim tunerze Thompsonie SD nie mialem tego problemu, podpiecie takie samo. Czy wina lezy po stronie dekodera ?

Pzdr

Sprawdź, czy masz w ampli funkcję a/v sync. Powinno załatwić sprawę. Ja mam połączony Pace Pvr z ampli Sony przez HDMI i też trzeba było ustawić a/ sync, bo było duże opóźnienie. Choc sprawa jest dziwna, gdyż obraz i dźwięk idą do ampli tym samym HDMI, później obraz z ampli do TV osobnym HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...