Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wyszukiwania audycji np wg typu na tym tunerze. Czy jest to w ogóle możliwe bo w menu jest opcja niedostępna. Drugie pytanie może bardziej do innego działu ale mam problem z hbo2 - niektóre filmy nagrywają mi się z poszatkowanym dzwiękiem a i też nie wszystkie - problem występuje tylko na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w obu przypadkach przenieść nagrania na dysk komputera i na nim odtwarzać nagrania?

Nagrań z dysku podłączonego do sagema nie można odtwarzać na komputerze , ponieważ są zaszyfrowane.

Skoro dekoder formatuje pena do formatu ext2, to mozna go sprobowac otworzyc programem :google: Ext2Fsd-0.51 on podobno odczytuje peny w tym formacie, mogłby ktos to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam od miesiąca czy już dwóch Sagemcoma HD i ani razu się nie zawiesił. :). Jedyne co mnie denerwuje to na kanałach SD w górze ekranu wyskakują takie małe białe paseczki do połowy szerokości ekranu lub mniej, też tak macie ? Takie białe paski u góry ..

Te białe paski u góry ekranu można usunąć ustawiając odpowiednio menu telewizora . W menu TV wchodzimy w opcję < ustawienia EKRAN > i ustawiamy odpowiedni wariant ( 16/9 , 14/9 . 4/3 , specjalny , pełny , orginalny , zoom , powiększ góra , powiększ dół ) ja ustawiłem na TV LG 42lc2RR , a na Samsungu UE Led 46c6000 <16/9> i na żadnym TV nie mam tych pasków , a były .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w obu przypadkach przenieść nagrania na dysk komputera i na nim odtwarzać nagrania?

Nagrań z dysku podłączonego do sagema nie można odtwarzać na komputerze , ponieważ są zaszyfrowane.

Skoro dekoder formatuje pena do formatu ext2, to mozna go sprobowac otworzyc programem :google: Ext2Fsd-0.51 on podobno odczytuje peny w tym formacie, mogłby ktos to sprawdzic?

Użyj szukajki, formatowany jest do ext2 i szyfrowany. Nie widać nic, naczelny unixowiec, cytrynek potwierdzał, że nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam od miesiąca czy już dwóch Sagemcoma HD i ani razu się nie zawiesił. :). Jedyne co mnie denerwuje to na kanałach SD w górze ekranu wyskakują takie małe białe paseczki do połowy szerokości ekranu lub mniej, też tak macie ? Takie białe paski u góry ..

Te białe paski u góry ekranu można usunąć ustawiając odpowiednio menu telewizora . W menu TV wchodzimy w opcję < ustawienia EKRAN > i ustawiamy odpowiedni wariant ( 16/9 , 14/9 . 4/3 , specjalny , pełny , orginalny , zoom , powiększ góra , powiększ dół ) ja ustawiłem na TV LG 42lc2RR , a na Samsungu UE Led 46c6000 <16/9> i na żadnym TV nie mam tych pasków , a były .

 

Ustawiając telewizor tak jak napisałeś tracisz pewien obszar wyświetlanego obrazu (niewielki ale jednak). Przy ustawieniu w którym na niektórych kanałach widać te białe paski nie powinno ich być - bo skoro nie występują na wielu kanałach to znaczy że da się to wyeliminować na poziomie nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ustawiając telewizor tak jak napisałeś tracisz pewien obszar wyświetlanego obrazu (niewielki ale jednak). Przy ustawieniu w którym na niektórych kanałach widać te białe paski nie powinno ich być - bo skoro nie występują na wielu kanałach to znaczy że da się to wyeliminować na poziomie nadawcy.

Na moich TV nie tracę nawet 1 milimetra z całości ekranu ( oglądanego obrazu ) , opisane przeze mnie ustawienia w TV służą do optymalnego ustawienia i zgrania ekranu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy są jakieś programy które zadziałają bez karty C+ na tym tunerze ?

 

Ten dekoder bez aktywnej karty jest do niczego nie przydatny, na innych dekoderach od C+ chociaz działaja kanały FTA na nieaktywnej starej karcie pozostałej po wymianie kart, lub z pre-paidu.

 

ale jak w niego włożysz kartę nieaktywną to FTA powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ustawiając telewizor tak jak napisałeś tracisz pewien obszar wyświetlanego obrazu (niewielki ale jednak). Przy ustawieniu w którym na niektórych kanałach widać te białe paski nie powinno ich być - bo skoro nie występują na wielu kanałach to znaczy że da się to wyeliminować na poziomie nadawcy.

Na moich TV nie tracę nawet 1 milimetra z całości ekranu ( oglądanego obrazu ) , opisane przeze mnie ustawienia w TV służą do optymalnego ustawienia i zgrania ekranu .

Jeżeli na kanale A masz białe paski a na kanale B ich nie masz (bo nie na wszystkich kanałach one występują), to jak zastosujesz ustawienie w telewizorze które wyeliminuje paski na kanale A to na kanale B pozbędziesz się tego co było w miejscu pasków przed zastosowaniem tego ustawienia. Niemożliwe żebyś nie stracił nawet milimetra wyświetlanego obrazu. Z tego co piszesz wynikałoby że Twój telewizor jest na tyle mądry że odróżnia paski od normalnego obrazu i albo je obcina albo nie - w zależności od kanału i od tego czy występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dekoder przez kabel hdmi/dvi do plazmy Samsunga 720p (TV posiada tylko DVI).

Niestety, nie mam możlowości wyboru rozdzielczości - w menu figuruje jedynie 576p (sprawdzone na dwóch dekoderach).

 

Poprzednio Pace HD PVR 500 umożliwiał ręczny wybór.

 

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

 

pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...