Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że wymieniasz nie tylko z powodu zegarka :P Problem z czasem na Universal Channel (oraz Sci-Fi Channel i SportKlub, wszystko z 12,322H) jest z winy nadawcy - jest nim sam Eutelsat (zgłasza się jako RMB, czyli stacja uplink w Rambouillet). Na transponderze ustawili datę 9 kwietnia 2011 i godzina jest teraz wpisana jako 2:15 w nocy (GMT). Sagemcom przelicza GMT na czas polski i jest kosmos. W zasadzie tak samo powinien zachowywać się na tej częstotliwości każdy inny tuner (po dłuższym oglądaniu, bo dodatkowo informacje o czasie są na 12,322H w ogóle rzadko przesyłane, co 30 sekund), ale w praktyce zależy jak producenci zrobili obsługę pobierania informacji o czasie z transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do tunera SAGEMCOM DSI 87 (HD) podłączyłem pendrive do tunera każe format nagrał i podłączyłem do kompa żeby odczytać też każe format podłączyłem z powrotem do tunera żeby odczytać nie ma jak. teraz proźba jak to odczytać? w menu jest tylko możliwośc nagrywania ale co do odtczytu nie. Słyszłem że trzeba mieć nowy soft czy coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tuner powinien odtworzyć tylko jak?

 

Jeżeli masz nagrany jakiś program na na pendrive - to na pewno go odtworzysz, ale tylko w tym samym dekoderze co nagrałeś.

Aby to zrobić wchodzisz do opcji dekodera przez menu na nagrany plik, wciskasz ok i wyświetli się kilka opcji wyboru funkcji - wybierasz odtwarzanie. Ten pendrive nagrany w Sgemcomie nie da sie w komuterze odtwarzać.

Można go w razie potrzeby używać w komputerze ale dopiero po dokonaniu formatowania (zostaną skasowane wszystkie nagrania z dekodera) i dokładnie odwrotnie chcą na niego nagrywać w Sagemcomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas gorszej pogody (większy deszcz czy mocniejszy wiatr) mam zakłócenia na programach HD. Pojawiają się małe kwadraciki, obraz staje na moment i tak w kółko, nie można normalnie oglądać. Na zwykłych SD nie ma takiego problemu, wszystko ładnie śmiga. TV Samsung a czasze mam około 80 cm jak nie większą (tylko ma ponad 10 lat:)), konwenter jest od dobrych kilku lat nie zmieniany. Może ktoś poradzić w czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc zle ustawiona antena i trzeba ja deikatnie ustawic , ale po tylu latach moze też juz być do wymiany talerz i konwenter , najpierw postaraj sie ja dostroic ustawiajac delikatnie ale jak to nie pomoże szykuj sie na nowy talerz ale co najmniej srednica 80 cm i dobry konwenter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas gorszej pogody (większy deszcz czy mocniejszy wiatr) mam zakłócenia na programach HD. Pojawiają się małe kwadraciki, obraz staje na moment i tak w kółko, nie można normalnie oglądać. Na zwykłych SD nie ma takiego problemu, wszystko ładnie śmiga. TV Samsung a czasze mam około 80 cm jak nie większą (tylko ma ponad 10 lat:)), konwenter jest od dobrych kilku lat nie zmieniany. Może ktoś poradzić w czym może tkwić problem?

Gorsza pogoda - bardziej zakłocony sygnal.

Kanaly hd = wiekszy bitrate = bardziej wrazliwe.

Ustaw atene ;p to nie wina dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...