Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ktoś pytał się czy zadziała nieaktywna karta cyfry+ na sagemcomie. W odpowiedzi napiszę, że stare karty( szare z szachownicą) nie zadziałają. Zadziałają tylko i wyłącznie nowe nieaktywne karty.

Dlaczego nie działają stare karty? Nie działają dlatego że działy tylko z kodowaniem SECA2. Nowe nieaktywne karty dostępowe zadziałają,dlatego że są to karty Seca4/Nagravision4. Sagemcom wykorzystuje do dekodowania pakietu programowego systemu Nagravision3 i dlatego na starych(szarych) kartach nie pójdzie FTA. Osobiście wkładałem kiedyś starą szarą kartę i pokazywał mi się napis "Nieprawidłowa karta", lub coś podobnego.

 

PS. Odpiszcie czy stare karty po wymianie w 2008 roku trzeba oddać do cyfry+, czy mogę ją zatrzymać na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Odpiszcie czy stare karty po wymianie w 2008 roku trzeba oddać do cyfry+, czy mogę ją zatrzymać na pamiątkę.

 

Jak dobrze pamietam, a pamietam poniewaz zrobiłem sobie wtedy notatkę z datą i z kim rozmawiałem z TCA C+ poinformowano mnie że starą kartę mogę odesłac, zdać w najblizszym punkcie C+ lub zostawic ją z zastrzeżeniem że nie moge jej wrzucic do kosza, tylko dokonac utylizacji (była ta informacja dwukrotnie podkreśana przez obsługe telef. C+)

 

Sprzedając na własność dekoder, po rozwiązaniu umowy C+ powinna pozostawic taką kartę przy dekoderze aby zapewnic mozliwość oglądania kanałów FTA, taka mozliwość zapewnia np. Cyfrowy Polsat. Ciekawe jak sie to ma prawnie, sprawdzał może ktos lub wysyłal zapytanie do C+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sagemcom to totalny złom, dosc czesto nagrywam filmy na kanale HBO 2 i za kazdym razem wystepuja w nagraniach przycinki dzwieku. Nie da sie ogladac nagranego materialu.

Prosze nagrajcie cos u siebie i dajcie znac czy u Was jest tak samo. Wczesniej ktos pisal tutaj, ze ma podobnie.

Chyba kupie sobie inny sprzet a ten oddam do utylizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu odbiornikowi odechciało mi się korzystać z usług c+. Miedzy polsatowskim samsungiem hd a sagecomem istnieje różnica jak miedzy usa a chrl. Samsung w porównaniu do dekodera z platformy "premium"? jest demonem prędkości. Ciagle przycinki podczas przełączania kanałów sprawiają, iż z dekodera nie da się korzystać. przeglądniecie kilkunastu kanałów trwa wieczność. Pilot jest totalnym nieporozumieniem - po kilku miesiącach użytkowania ma pościerane napisy. Jego ergonomiczność przypomina ta znana z wołgi. Nic nie jest na swoim miejscu. Po ostatniej aktualizacji nieprawidłowo działa "E" a właściwie działa tylko raz... później trzeba korzystać z "ok"...

 

Ciekawe ile będzie trzeba na następna aktualizacje softu i czy ona w ogóle nastąpi bo c+ milczy... a wszystko to przypomina koszmar i promowanie na sile bubla. inaczej tego dekodera nazwać nie mogę.

 

reasumując :

"-" tego cudu techniki występujące u mnie i mi osobiście najbardziej przeszkadzające:

 

- aktualizacja softu poprawia funkcjonalność jednego elementu jednocześnie drastycznie obniżając komfort korzystania z dekodera.

- przełączanie kanałów trwa wieczność.

- fatalnej jakości pilot najgorszy z możliwych plastików. szybko się ściera, 0 ergonomii

- długo się załącza.

- wolno reaguje na wszelkie komendy.

- przy szybkim przełączaniu kanałów łapie "zawiechy"

 

największe "+" wg. mnie:

- dzięki usb można nagrywać. fatalnie to rozwiązano ale mimo wszystko można ;]

- rozmiar

- wygląd samego dekodera (chociaż to kwestia gustu)

- dobrej jakości obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sagemcom to totalny złom, dosc czesto nagrywam filmy na kanale HBO 2 i za kazdym razem wystepuja w nagraniach przycinki dzwieku. Nie da sie ogladac nagranego materialu.

Prosze nagrajcie cos u siebie i dajcie znac czy u Was jest tak samo. Wczesniej ktos pisal tutaj, ze ma podobnie.

Chyba kupie sobie inny sprzet a ten oddam do utylizacji

 

witam u mnie tyez to wystepuje ale nie za kazdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi-s, po tylu latach to istnieje coś takiego w prawie jak przedawnienie. Nawet jakby nagle zmienili zdanie i zażądali zwrotu starych kart to tylko by się ośmieszyli.

Tak, ale mnie chodziło o obecnych abonentów, którym sie kończy umowa, i tutaj Cyfra+ powinna pozostawic karte nieaktywną dla tych wszystkich byłych abonentów co zakupili u nich dekoder na własność aby móc odbierać FTA.

Szczególnie chodzi tu o nowy typ kart nieaktywnych na których jak napisał kolega cytuję:

Witam. Ktoś pytał się czy zadziała nieaktywna karta cyfry+ na sagemcomie. W odpowiedzi napiszę, że stare karty( szare z szachownicą) nie zadziałają. Zadziałają tylko i wyłącznie nowe nieaktywne karty.

Dlaczego nie działają stare karty? Nie działają dlatego że działy tylko z kodowaniem SECA2. Nowe nieaktywne karty dostępowe zadziałają,dlatego że są to karty Seca4/Nagravision4. Sagemcom wykorzystuje do dekodowania pakietu programowego systemu Nagravision3 i dlatego na starych(szarych) kartach nie pójdzie FTA. Osobiście wkładałem kiedyś starą szarą kartę i pokazywał mi się napis "Nieprawidłowa karta", lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne opinie o tym dekoderze czytam ale chyba go wezmę. I tak dają go za darmo a jak sie nie spisze to kupie po tyg Arive 202e. Jestem ciekaw czy faktycznie jest tak kiepsko. Miałem kiedyś Philipsa PVR 250GB i faktycznie przełączanie kanałow i korzystanie z funkcji PVR było koszmarem ale żeby nic się nie zmieniło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive 16 GB nie jest taki drogi, ale już cena pena (32, 64 Gb) wtedy dysk twardy pod kazdym względem przewyższa pendrive z wyjatkiem wielkości.

Co do Sagemcoma to ja z nim zasadniczo nie mam problemów, nie wspominając o pilocie, ponieważ to prymitywne urządenie z przyciskami numerycznymi ułożonymi inaczej jak mam we wszystkiech pilotach i dramatyczny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do bardziej zorientowanych niz ja . Wymienilem przed chwila dekoder na nowy w starym problemy z wlaczaniem, po podlaczeniu wyswietlila sie informacja o nowym sofcie. Ok aktualizuj badz A aktualizacja przy nastepnym wlaczeniu. Teraz pytanie czy przy nastepnym wlaczeniu dekoder tez wyswietli taki komunikat czy pobierze nowa aktualizacje automatycznie. Nie wylaczalem dekodera do stanu czuwania, nie chce nowego oprogramowania bo wiem jak sie zachowuje dekoder ,przynajmniej u mnie byl bardzo zmulony przy przelanczaniu kanalow a na starym sofcie jest ok, milo jest sobie przypomniec jak to dzialalo wczesniej. Czekam na jakies podpowiedzi z gory dziekuje choc mysle ze pewnie skonczy sie zgodnie ze znanym powiedzeniem Nie Chcem Ale Muszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wymuszał aktualizację. Ja chętnie bym wrócił do starego softu, wolałbym nie mieć możliwości nagrywania a w komfortowy sposób korzystać z usług Cyfry+. Mogli dopracować nowy soft pod względem wydajności albo go nie wydawać wcale :/

P.S. Piszcie uwagi do C+ w związku z działaniem dekodera po ostatniej aktualizacji może coś z tym zrobią w końcu (jeżeli sami tego nie robią to gdzieś powinni to zlecić)

Oprócz błedów które tu zostały opisane zauważyłem jeszcze że czasami przy użyciu "+" w celu wybrania sciezki dzwiękowej pojawia mi się gdzies w tle opis audycji (czyli to co powinno się pojawić po użyciu "pilot" i następnie "+". Czegos takiego na poprzednim sofcie nie było :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pojawia się opis.

I też wolałbym bez nagrywania.

 

 

 

Ja teraz na 47 kanale mam AXN HD i nie mogę go oglądać. Muszę wbijać na kanał 268.

 

To dostałem w odpowiedzi na email:

"Szanowna Pani,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że kanał Axn HD dostępny jest od pakietu Optimum HD za 91 zł miesięcznie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak przypuszczalem po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu dekoder bez pytania sam pobral nowy soft, choc musze przyznac ze ten nowy dziala jakby troche szybciej .Jeszcze przy okazji chcialbym spytac czy ktos z was nie probowal zastapic oryginalnego pilota jakims uniwersalnym bo ten mnie dobija funkcjonalnoscia i ergonomia jesli tak to prosze o namiary a przy okazji zycze wszystkim Szczesliwego Nowego Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji chcialbym spytac czy ktos z was nie probowal zastapic oryginalnego pilota jakims uniwersalnym bo ten mnie dobija funkcjonalnoscia i ergonomia jesli tak to prosze o namiary

 

Ja jakiś czas temu zakupiłem sobie logitech harmony 300 i funkcjonalność podniosła się o 100 %. Przy okazji pilotem obsługuję inne urządzenia. Oryginalny pilot leży głęboko w szafie i nie mam zamiaru nawet na niego patrzeć (dno!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...