Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że nie da sie oglądać jednego programu a nagrywać drugiego z jedna głowicą zalezy od tego czy chcemy ogladać program na innym transponderze niż znajduje sie nagrywany program np. nagrywamy TVP1 mozemy oglądać TVP2 , nie możemy natomiast oglądać wszystkich pozostałych programów z innych transponderów np. Eurosport, HBO itd.

Nie sprawdzałem jeszcze w Sagemcomie ale z tego co piszecie to oprogramowanie nie przewiduje takiej mozliwości, a szkoda.

Tak że nie krytykujcie nowego kolegi nieznajacego tematu - nie majac do konca racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zasilaniem czy bez?

To że nie da sie oglądać jednego programu a nagrywać drugiego z jedna głowicą zalezy od tego czy chcemy ogladać program na innym transponderze niż znajduje sie nagrywany program np. nagrywamy TVP1 mozemy oglądać TVP2 , nie możemy natomiast oglądać wszystkich pozostałych programów z innych transponderów np. Eurosport, HBO itd.

Nie sprawdzałem jeszcze w Sagemcomie ale z tego co piszecie to oprogramowanie nie przewiduje takiej mozliwości, a szkoda.

Tak że nie krytykujcie nowego kolegi nieznajacego tematu - nie majac do konca racji.

Widac Ty nie znasz do konca. Wiesz co to cwiatka czestotliwosci? Sa ich 4. Jesli ta sama cwiartka tego co nagrywasz i tego co ogladasz to bedzie dzialalo. Nie chce mi sie tlumaczyc. Bo jestem wypruty po calym dniu z "abonamentami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pen nie będzie działać w dekoderze. Użytkownicy już zgłaszają problemy z niektórymi penami dyskami. Soft, który wypuścił C+ jest niedopracowany. Loteria jednym słowem. Spróbuj z normalnym dyskiem pod usb ale z własnym zasilaniem. Moim zdaniem ten soft to porażka!!!

 

Nie prawda - działa. Mam noname 16GB - co prawda uruchomienie nie trywialne. Podaję sekwencję prowadzącą do sukcesu

1. Wyłączyć z sieci

2. Wyjąć kartę i pendrive

3. Włączyć do sieci, poczekać jak się zacznie bootować i zgłosi brak karty.

4. Wyłączyć pilotem

5. Wyłączyć z sieci

6. Załadować kartę i pendrive

7. Powinien pozabootowaniu zapytać się o formatowanie karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż :) nie będzie HBO Seriale i C+ na życzenie, z mojej strony mogę dodać, że dysk 320GB działa (Silicon Power) TS bez większych problemów :) Nagrywania nie testowałem ale na pewno przetestuję :) ale dodatkowo, dużo ludzi pisało jakoby ich Sagemcom włącza się bardzo długo, u mnie trwa to tyle samo jak przed aktualizacją, chyba między 15 a 25 sekund, ale na pewno nie 50 jak ktoś pisał

Przed aktualizacją włączał się ok 25 sek teraz przynajmniej u mnie dwa razy dłużej.

Ponawiam pytanie testował ktoś pena 32G? Jeśli tak to ile "materiału" można tam zmieścić w jakości HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac Ty nie znasz do konca. Wiesz co to cwiatka czestotliwosci? Sa ich 4. Jesli ta sama cwiartka tego co nagrywasz i tego co ogladasz to bedzie dzialalo. Nie chce mi sie tlumaczyc. Bo jestem wypruty po calym dniu z "abonamentami"

Może to z powodu zmęczenia ale też popełniłeś błąd. W przypadku kiedy tuner SAT ma jedną "głowicę" (tak jak sagemcom) możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania innego kanału istnieje TYLKO w przypadku kiedy oba te kanały są na jednym transponderze.

Z przypadkiem tej samej ćwiartki możemy mieć do czynienia TYLKO w przypadku tunera z DWOMA "głowicami" do które jest podłączony jeden kabel antenowy (tuner dodatkowo musi mieć wbudowany wewnętrznie rozdzielacz który przy podpięciu pojedynczego kabla antenowego rozdzieli sygnał na obie "głowice")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tym tunerem. On nie potrafi nagrywać: a to przykład. Ustawione dwa odcinki do nagrania rodzinka.pl. Tuner był na czuwaniu pisało rEC, chciałem oglądać w trakcie nagrania, mniej więcej po 15 minutach, pierwszego odcinka. Włączam tuner i dostaje czarny ekran bez obrazu. Myśle nic, może płąd w sofcie. Wyłączyłem nagrywanie z palca i wyłączyłem tuner: A tu szok jest obraz bez głosu. Wyłączenie zasilania przywróciło głos. Dzięki za taki tuner PVR. Dobrze, że mam jeszcze Dreamboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie cyfraplus link http://cyfraplus.pl/technologie/sprzet/ ... bslugi.pdf jest instrukcja instalacji i obsługi w pdf-ie np. pkt 6

6. PODŁĄCZENIE DYSKU USB

Do gniazda USB terminala można podłączyć zewnętrzny dysk twardy lub pamięć flash.

Terminal współpracuje z urządzeniami USB o pojemności co najmniej 4GB.

Pełna funkcjonalność PVR (nagrywania audycji oraz funkcja time shifting) jest dostępna,

jeśli pojemność urządzenia wynosi co najmniej 8GB. Urządzenia USB o pojemności

od 4GB do 8GB pozwalają na korzystanie tylko z funkcji time shifting.

Przy pierwszym podłączeniu dysku USB terminal zaproponuje sformatowanie dysku.

Formatowanie jest konieczne do prawidłowej pracy funkcji nagrywania audycji oraz

time shiftingu. Formatowanie dysku powoduje utratę wszystkich zapisanych danych.

UWAGA!

1. Terminal nie współpracuje z dyskami, których maksymalny (chwilowy) pobór prądu

z gniazda USB przekracza 500mA. Dyski twarde o większym poborze prądu muszą

posiadać własne zasilanie.

2. Podczas nagrywania i odtwarzania audycji terminal przesyła do urządzenia USB

dane z dużą szybkością. Niektóre wolniejsze urządzenia flash USB (np. pendrive)

nie umożliwiają płynnego odtwarzania nagranych audycji - dotyczy to

w szczególności programów HD.

3. Nagrania są szyfrowane. Odtwarzanie nagrań jest możliwe tylko na tym dekoderze,

na którym nagrania zostały wykonane.

7. USTAWIENIA NAGRYWANIA

Aby ustawić parametry nagrywania, wybierz z MENU GŁÓWNEGO opcję

4 USTAWIENIA, a następnie opcję 6 USTAWIENIA NAGRYWANIA (naciśnij kolejno

MENU, 4, 6). Opcje ROZPOCZĘCIE NAGRANIA i ZAKOŃCZENIE NAGRANIA

określają marginesy, jakie zostaną dodane do czasu trwania nagrywanej audycji

(od 5 do 60 minut). Opcje te są wykorzystywane przy nagraniach zaprogramowanych

przy wykorzystaniu funkcji PROGRAM lub PILOT.

ZARZĄDZANIE DYSKIEM określa czy w przypadku braku miejsca na dysku będą

automatycznie usuwane najstarsze nagrania.

TIME SHIFTING NA USB FLASH pozwala na wybór trybu pracy time shiftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagrywałem godzinny materiał z TVN HD na HDD SATA 3,5'' 200GB w obudowie zewnętrznej z własnym zasilaniem i zauważyłem że przy odtwarzaniu co kilka minut (może w 4 miejscach w ciągu całego nagrania) był objaw zanikania dźwięku tak jakby coś się nie wyrabiało przy nagrywaniu, obraz cały czas w normie. Spotkał się ktoś z czymś takim?

 

Zauważyłem że przy użyciu dysku funkcja TS jest cały czas aktywna - niezależnie od ustawienia w menu że po pauzie ma być aktywna, w przeciwieństwie do pamieci FLASH gdzie to ustawienie ma znaczenie. Efekt tego jest taki ze dysk cały czas pracuje i coś zapisuje, nawet kiedy nie nagrywamy ani nie używamy TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chciałbym zapytać czy ktoś ma podobny problem z naszym dekoderkiem:nie działa u mnie funkcja "kontynuuj" kiedy chce odtworzyć nagranie po przerwanym odtwarzaniu.Czy można tenu jakoś poradzić?Skoro jest ta funkcja niech działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co to wnosi do naszej dyskusji ?

Np. odpowiedz na Twój wcześniejszy post

u mnie rowniez wystepuja zaniki glosu przy nagrywaniu - pomaga wylaczenie go z pradu na chwile

zaczyna mnie czasami juz denerwowac ten tuner, zastanawiam sie czy nie sprzedac go i kupic jakis alternatywny

a w instrukcji pisze :

^2. Podczas nagrywania i odtwarzania audycji terminal przesyła do urządzenia USB

dane z dużą szybkością. Niektóre wolniejsze urządzenia flash USB (np. pendrive)

nie umożliwiają płynnego odtwarzania nagranych audycji - dotyczy to

w szczególności programów HD ^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...