Skocz do zawartości

Odbiór kanałów na antenach poniżej 50 cm


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam dyskusję o odbiorze kanałów na małych antenach poniżej 50 cm, moja najmniejsza antena satelitarna jaką miałem to była antena 50 cm, odbiór na niej Astry i Hot Birda był stabilny w czasie dobrej pogody, gorzej gdy padał deszcz. Jakie są wasze doświadczenia z tak małymi antenami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Technisata troche wiekszego bo 55cm.Odbieram z niej hb i astre.Gdy kupywałem dekoder tnk to miałem problem z ustawieniem tp.11508.Okazało sie że miałem fabrycznie za krótki wysięgnik [rurke] do której mocuje sie konwerter[pisałem o tym w "Problemach z przed roku].Sygnał mam stabilny,przerwy w odbiorze mam tylko w okresie wiosennych deszczów.Kupiłem ją z 10 lat temu w Niemczech ,przy obecnej mojej wiedzy i doswiadczeniu jeżeli kupować antene to tylko min. 80cm ale nie marketingowe 80cm tylko dokładne np.85x95.Generalnie małe anteny [domowe] są bez sensu.Ostatnio jadąc autem widziałem na chacie antene chyba 35cm.Ciekawe co ten ktos na niej odbiera szczególnie ze to podlaskie woj.Najsmieszniejsze w tym to że obok wisiała 80-tka ustawiona na ta samą satelite. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją antenę 50 cm ustawiałem w 1998 r. została przywieziona z Niemiec, nazwy już nie pamiętam, ustawiałem ją z pomocą taty i od tego czasu rozpoczęła się moja przygoda z telewizją satelitarną. Ustawienie Hot Birda wtedy sprawiała troszkę problemu, ale odbiór był bezproblemowy, później jeszcze ustawiliśmy Astrę 19.2 E i również na tym satelicie był bardzo dobry odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak mieszkałem w UK, to pomagałem rodakom ustawiać anteny na Hotbirda. Bardzo często wykorzystywali eliptyczne antenki od Sky, chyba 40 cm i odbiór był na nich doskonały. Do dziś pamiętam zdziwienie na twarzy Anglików jak zobaczyli polskie programy odbierane na nieużywanej antenie przez Polaków, którym wynajmowali pokój.

Był też opis prób z taką antenką w Krakowie na łamach Satkuriera, ale z tego co pamiętam nie wszystkie transpondery dało się odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...