Skocz do zawartości

Prof Revolution DVB-S2 7500 USB + Twin Monoblock CHESS


emil0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

Panowie mam niesamowity problem z ogólnie z odbiorem programów z satelity, aby je odtworzyć na komputerze. Ostatnio zakupiłem zestaw do odbioru :

- Prof Revolution DVB-S2 7500 USB (http://www.dmtrade.pl/index.php?p937...vb-s2-7500-usb)

- Twin Monoblock CHESS (http://www.dmtrade.pl/index.php?p532...onoblock-chess)

- antena ASC-800 PRO HD Corab/Maximum, Eyesat (http://www.dmtrade.pl/index.php?p918...maximum-eyesat)

 

Po zakupie danego zestawu wziąłem się do pracy aby zmontować cały zestaw. Oczywiście jak zawsze na początku pojawił się problem z ustawieniem anteny ale poprzez dwa programy z łatwością ustawiłem antenę. Dodatkowo wspomnę że konwerter został ustawiony za Hotbirda a zez ustawiony jest na Astrę, czyli stojąc za satelitą lewa część konwertera jest zamocowana i odbiera sygnał z Hotbirda. Odbiór został ustawiany programami:

- Satfinder (naprawdę super program polecam)

- Prog Finder

Wskazania siła 95%, a jakość oscylowała zależna była od odbioru transpondera czyli najsłabsza 75% do 100% (wskazania z Hotbirda) na Astrze prawie to samo.

Ale przejdźmy do rzeczy PROBLEM tkwi w tym czym mam odebrać dany sygnał, czytają forum doszedłem do wniosku na początku że ściągnę program DVB Dream (ściągałem ostatnie wersje 1.5d oraz 1.5e) w tym programie problem polega na złym doborze grafy, nie mogę dobrać kodeków, instalowałem już, wymienię:

- CyberLinkPowerDVD9.1719UltraVersion

- SD Pack 1.0

- CLVDPack141209

- MPEG2_Decoders.v2.08

- NVIDIA PureVideo Decoder Platinum (Vers. 1.02-223, 28-06-06)

- ACEMCP603PRO

- DScaler5008

- MediaPortal_0.2.3.0_Setup

- VistaCodecs_v582

 

Kombinacja jak i moja determinacja doprowadziły do niczego za każdym razem i zmianą kodeku wideo doprowadzały do niczego, ostatecznie dałem sobie spokój z programem.

Kolejno ściągnąłem program AltDVB:

-ALTDVB2.2

- altdvb_full_ver22_b3912

Oczywiście nie obyło się bez problemów błąd rejestracji pliku juz tak do końca nie pamiętam jego nazwy ale dvbsvc.ax coś takiego ale to nie w tym problem co porobiłem i problem znikł prawdopodobnie jak zainstalowałem wersję altdvb_full_ver22_b3912, ku mojemu zdziwieniu program uruchomił się (błąd wystąpił jak już cała szata programu pojawiła się później napiszę jaki typ błędu wystąpił teraz nie mam jak) tylko w czym rzecz, oczywiście program skonfigurowałem wskaźniki odbioru sygnału pokazują prawie na 100%, program miał już wgraną listę programów, po włączeniu na dany program mówię o programach darmowych włączam, a tam co się pojawia, zgadnijcie? błąd grafy... nieźle. Po kombinacja alpejskich nie mogłem dojść do uruchomienia żadnego programu. W programie nie mogłem wejść do DISeqc jakiś błąd (też później go opiszę). Dodatkowo wspomnę, że przy wyszukiwaniu programów sygnał bardzo wysoki, ale tuner nie znalazł żadnych programów, pewnie wynika to z tego że nie mogłem skonfigurować konwertera.

 

Kolejnym programem ProgDVB:

- Progdvb Pre-Release Version 6.47.1

Wszystko ładnie super, skonfigurowałem program za pierwszym razem na jeden konwerter czyli ustawiłem DISeqc na none antena skierowana na Hotbirda, wskaźnik sygnąłu na prawie 100% program mial wczytana listę programów starałem włączać się programy bezpłatne i nic włącza się program ale nic nie ma obrazu ani dźwięku. Po wyszukiwaniu programów z Hotbirda tuner nic nie znalazł.

 

Kolejnym programem jest DVBViewer:

- dvbviewerPro 4.2.1.

Wszystko poustawiałem w programie cisza tak jak w poprzednim programie, lista była wczytana ale żaden program nie działa, po uruchomieniu skanera wyszukiwania programów, NIC.

 

Więc proszę forumowiczów o porady co ja robię źle, co jest źle skonfigurowane, myślę że mogę źle konfigurować konwerter, niewiem, może ktoś ma inny program niech poda linka może na nim spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota zasada w kartach DVB, to nie korzystać z gotowych list oraz ogólnie gotowców, bo zwykle po przeniesieniu na inną konfigurację coś mniej lub bardziej się sypie.

 

Dla AltDVB kolejność działań ma być taka:

- zdobyć altdvb_full_ver22_b3912

- wypakować w jakieś bezpieczne miejsce, najlepiej do C:\altdvb lub czegoś w ten deseń, odradzam Program Files dla Visty i Win7, bo użytkownik nie ma tam uprawnień do zapisu i program może się wysypać

- następnie (dla Prof 7301/7500/8000) ściągamy:

1) http://proftuners.com/sites/default/files/Dev_Prof.int

2) http://proftuners.com/download/soft_prof/BDA.zip

Plik 1 wypakować i wrzucić do Devices w katalogu AltDVB, a 2 wypakować, uruchomić dwuklikiem i zatwierdzić zmiany w rejestrze systemowym

- ściągnąć MPEG2_Decoders.v2.08 i przy instalacji odznaczyć wszystko, zaznaczyć Elecard Video Decoder i Moonlight Odio Dekoda (jeśli instalowałeś już coś - wszystko odinstaluj, tylko niepotrzebnie reszta namiesza Ci w systemie)

- wejść do katalogu Filters w AltDVB i uruchomić #Register_Filters.bat - w XP poleci z kopa, w Viście i Win7 trzeba uruchomić to z uprawnieniami administratora, a dodatkowo jeśli przy starcie z uprawnieniami admina zgłosi błąd - wyedytować plik w notatniku zamieniając same nazwy filtrów na pełne ścieżki, np.: regsvr32.exe DvbAvSrc.ax zmienić na regsvr32.exe "c:\altdvb\DvbAvSrc.ax" (zwracając uwagę na wielkość liter, chociaż nie wiem czy to ma znaczenie - na wszelki wypadek zwracam uwagę)

- dopiero po tych wszystkich akcjach uruchomić AltDVB, mając już zainstalowane sterowniiki do Prof-a (widzi go system), najnowsze wersje do 7500 leżą tu: http://www.proftuners.com/node/331 - sterownik ma mieć jak najwyższy numerek, ale jednocześnie pasować pod architekturę OS

- AltDVB wyświetli okno wyboru urządzenia - wskazujemy Prof DVB-S/S2 BDA u góry i urządzenie na dole, a następnie zapamiętujemy na stałe, żeby więcej się o to nie pytał

- po odpaleniu wejść do Settings --> DirectShow --> Graph-DVB-Main i tam wskazać kodeki dla obrazu i dźwięku (Elecard, Moonlight, Postprocessors puste, a Render w obrazie Video Mixing Render 9, a w dźwięku najprościej jakiś Default)

- po tym zapisujemy (Save) i zamykamy okno, a następnie w oknie głównym przechodzimy na Satellites, jeśli nic tam nie ma, to dodajemy satelity za pomocą kliku prawym przyciskiem myszy i Add satellites, jak są, to klikamy na wybraną prawym, wybieramy Edit i ustawiamy tam odpowiednio DiSEqC, zgodnie z posiadanym monoblockiem

- na koniec prawym na Scan, w nowym oknie może pojawić się konieczność poprawienia parametrów części transponderów, bo ostatnia wersja AltDVB ma trzy lata i może po prostu nie być tam aktualny zestaw. Po skanowaniu pozostaje poukładać serwisy i gotowe. Kanały SD będą działać, jeśli chcesz też HD, to musisz mieć w systemie zainstalowane jakieś kodeki H.264 i w Settings dodatkowo ustawić Graph-DVB-H264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie,

Wszystko wykonałem według opisu, ale napotkałem się na brak kodeka przy Graph-DVB-Main przy dźwięku nic nie mogę wybrać, brak kodeka. Postanowiłem pominąć tą kwestię, ale jednak pojawia się błąd przy wyszukiwaniu, zaktualizowałem listę transponderów ze strony http://pl.kingofsat.net/tp.php?tp=1459 , czyli podmieniłem zawartość pliku z C:\AltDvb\SatFiles\Transponders\0130.ini na aktualną zawartość pliku skopiowanego ze stronki. Podczas skanowania pojawia się błąd na transponderach PAT - Table incompleted, czyli co to znaczy?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można pominąć braku kodeka w Graph-DVB-Main i brak elementów oznacza, że nie zainstalowałeś MPEG2_Decoders.v2.08 lub zrobiłeś to źle.

PAT Table Incomplete nie ma jednak związku z brakiem kodeków - tu sprawdź sterowniki oraz to, czy korzystasz faktycznie z Dev_Prof.int.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem MPEG2_Decoders.v2.08, ale już sobie poradziłem, ale problem został z PAT Table Incomplete, wszystko podmieniam, i nic, dalej ten sam problem, na obecnej stronie są dwa sterowniki:

1- http://www.proftuners.com/sites/default ... 2_XP32.zip

2- http://www.proftuners.com/download/driv ... .2_W32.zip

 

Dwa próbowałem i nic, ale jedno mnie zastanawia, jeśli dam na urządzenie i chce podglądnąć jego sterownik Drivers Details to widzę dwa sterowniki

- BdaSup.sys

- Prof7500.sys

które mieszczą się w katalogu C:\WINDOWS\System32\drivers\

chciałem usunąć ten pierwszy bo może ja zmieniam sterowniki a tu cały czas działa sterownik z Microsoftu, nie wiem, windowsa mam Vista 32bit ver. angielska

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jest sterownik pod linkiem 1, plików sterownika tak się nie usuwa - po prostu wejdź w Menedżer urządzeń z Panelu Sterowania, znajdź Prof 7500 w Audio/Video i na niego prawym przyciskiem myszy. Tam sprawdzisz jaką masz teraz wersję. Jak 2.0.0.2, to masz to co trzeba, a jak 1.0.1.2, to daj Aktualizacja pod prawym w wskaż katalog z wypakowanym driverem - system sam stwierdzi, że sterownik jest nowszy i go "łyknie" ;)

 

Po tym spróbuj restart może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi brakować pomysłów :/ Diody się świecą na obudowie po podłączeniu USB i zasilacza? Sygnał na transponderach jak rozumiem jest dostępny, bo ustawiałeś antenę... Ostatecznie może powrót do DVBDream - co tam się działo, że go wywaliłeś?

 

Jeśli na żadnej aplikacji nie uda się nic wyszukać, to być może będzie go trzeba podesłać na serwis do sprzedawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę doceniam zainteresowanie,

Tak świecą, czyli jak jest podłączony (cały czas czerwona dioda świeci), dodatkowo w trybie wyszukiwania kanałów to zapala się zielona, jeśli sprawdzam sygnał anteny na transponderach wszystkie transpondery na prawie 90%, dodatkowo pożyczyłem tuner od polsatu (na nim wszystkie programy z pakietu familijny działają), czyli antena dobrze ustawiona.

Odnośnie dlaczego wywaliłem inne programy, to samo we wszystkich programach pod tuner, nie mogłem wyszukać kanałów choć wszystkie programy pokazywały sygnał bardzo dobry. Spróbowałem na innym komputerze na systemie win xp 32bit to samo zmieniałem sterowniki i próbowałem trzy główne programy: AltDvb, DvbDream, DvbViewer. We wszystkich programach ta jak wcześniej, sygnał OK ale programów nie mogłem wyszukać. Spróbowałem na innym talerzu i innym konwerterze, to samo nie może wyszukać kanałów. Dodatkowo spróbowałem na innym komputerze czyli to już trzeci z kolei na drugim talerzu i to samo, sygnał OK ale brak kanałów we wszystkich programach. Więc tak jak muwisz pozostaje mi odesłać go do serwisu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tutaj jest problem, sprzęt mam Pavilion dv7 1135ea, jeśli włączam tuner i sprawdzam na jakim porcie znajduje się tuner to wszystko OK, czyli na usb2, ale może istnieje tutaj inny problem, może cały problem z obsługą sterownika wynika z myszki bezprzewodowej (Logitech na microUSB), jeszcze spróbuje dziś.

A inaczej, jak na vista mogę wymusić aby dane urządzenie działało na usb2 tylko i wyłącznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...