Skocz do zawartości

dBm a jakość sygnału


HawX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podepnę się pod ten temat, otóż mam na dekoderze shd 85, -35 dbm i pasek siły napełniony prawie do "kreski" max jaka na nim widnieje, jakość na 100%, jednak kanałów znajduje mi 184/261 bodajże, konwerter poczwórny, podpięte poza tym 2 dekodery cp na których paski sygnału około 80% i działają wszystkie kanały bez zakłóceń. Na dekoderze tp nie działają axn'y, discovery i jeszcze kilka innych kanałów w tym tvp sport na przykład, wcześniej antena była ustawiona trochę gorzej i na cp miałem sygnał około 70%, na tp tak samo i tvp sport odbierało (axn'ów i discovery nie). Nie wiem co jest z tym, na stronie tp jest pokazana instalacja i jest tam -50dbm i jakość około połowy paska. Czemu im lepiej ustawiona natena tym mniej mam kanałów, czemu normalnie odbieram kanały discovery na cp, a na tp już nie, czy to wina konwertera ? Proszę o odpowiedź bo już się powoli gubię w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasza 80cm, skręt prawy o 7 stopni, wyliczony na pewnej stronie internetowej przy wykorzystaniu współrzędnych miejsca zamieszkania, wcześniej konwerter w ogóle nie był skręcony, siła sygnału na dekoderze cp nieznacznie wzrosła, na tp bez zmian. Co do kabli przełączyłem w miejsce dekodera cp, bez zmian nadal wykrywa tyle ile wykrywało. Ponadto zauważyłem ostatnio iż na dekoderze CP nie są wykrywane kanały eurosport hd i 2hd, pasek siły sygnału pusty. To dom rodzinny na co dzień tu nie jestem więc wcześniej jakoś nie zwróciłem uwagi, dopiero teraz przy okazji instalacji dekodera tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ustawiony wyliczony skręt. I też nie miałem właśnie tych kanałów co ty. Zacznij się bawić skrętem, to powinieneś mieć te 241 kanałów z 261 jak wszyscy.

Jeśli włączysz "instalacje krok po kroku" to tam możesz sprawdzić dokładniej które częstotliwości masz "trafione", w jednym z menu masz możliwość zmiany częstotliwości, ustaw na 12GHz i tam prawie na pewno będziesz miał jakość złą lub słabą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś przejrzałem listy kanałów na dekoderze CP dokładnie i z tego co widzę nie wyświetla mi kanałów z częstotliwości 11200 do 12000, poniżej i powyżej działają, wśród niedziałających są eurosport hd, hd2, fox hd, axn hd itd (pasek sygnału pusty). Co do dekodera tp to tak jak pisałem wcześniej, pobawię się z tym skrętem i zobaczę jaki będzie tego efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ustawiło się w końcu, dzięki za pomoc skręt konwertera okazał się bardzo pomocny głownie dla poprawy jakośći sygnału w kanałach hd na dekoderze cp :D , pomimo tego nie działało, dopiero kilkukrotny restart dekodera i wypinanie, wpinanie kabli ethernet pomogło....i w końcu wykryło 241 kanałów i wszystko działa. Jeszcze raz dzięki. :brawo: Ehh....co za sprzęt. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne sie pod temat, mam tego kochanego samsunga oraz konwenter typu monoblock twin. Na drugim kabelku c+ nawet w HD smiga wysmienicie. natomiast na tym dekoderze sila sygnalu skacze od 0 do max, przez co wiekszosc czasu co chwila wyskakuje komunikat brak sygnalu i tesciowa sie denerwuje.... Wymienilem w tepsie dekoder i dalej to samo sam nie wiem co robic....

 

Ten dekoder nie obsługuje monobloków ani innych urządzeń sterowanych diseq

 

Czyli mam rozumiec ze mam wymienic konwenter. W nowym sofcie jest opcja diseq. Poza tym zapomnialem napisac ze kilka dni jest ok pozniej kilka zle od czego wiec to zalezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder nie obsługuje monobloków ani innych urządzeń sterowanych diseq

EDIT:

W sofcie tego dekodera jest wiele funkcji, które teoretycznie są a tak naprawdę ich nie ma (ale może kiedyś zostaną w 100% uruchomione) jak kanały cyfry+ (raczej nigdy bo umowa z "N") przewodnik po kanałach i właśnie diseq (to ma ruszyć kiedyś, pojawienie się w menu może być zajawką). Nie umiem Ci odpowiedzieć czemu Ci raz to chodzi a raz nie, być może drugi tuner ustawił tor sygnału tak, że możliwy jest odbiór. Najlepiej telefon na infolinie i upewnienie się co jest nie tak w twojej instalacji, bądź sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam, mam na swoim dekoderze TP poziom -34dBm, a jakośc pokazuje 100%, mimo to mało co mi dobrze odbiera, tvp1, tvp2, jedynie zawsze jest ok, na takich kanałach jak np tvn, tvn7, tvpolonia, orange sport najczęściej obraz tnie się niemilosiernie, a przykładowo np na HBO, TVPHD w ogóle nie odbiera, mam komunikat z planszą "za słaba jakośc sygnału... itd", czy przy takich parametrach nie powinno być OK? Co zrobić gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...