Skocz do zawartości

dBm a jakość sygnału


HawX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku jako, że jestem nowy na forum witam wszystkich użytkowników. :D

Wczoraj pierwszy raz ustawiałem antenę satelitarną. Udało mi się do dość szybko bo w 15 minut miałem już sygnał. I tu zaczął się dylemat. Antenę ustawiam z dekoderem samsung shd 85. Słyszałem gdzieś, że jakość powinna być w granicach 40 dBm. Tylko, że pasek sygnału w tym dekoderze pokazuje, że 40 dBm to jest gdzieś połowa zielonego (dobry sygnał) paska sygnału a ok 33 dBm to jest maks tego paska sygnału. I teraz nie wiem czy ustawić te 39 dBm (tyle maks złapałem) czy może jednak ok 33 dBm.

Od razu mówię, że sygnał mogę ustawić tylko za pomocą tego dekodera. Jeśli to ma jakieś znaczenie mieszkam pod Warszawą, antena do Corab ASC 80, konwerter mti ap8-xts2e.

PS. Jeszcze jedno, czy ta antena jest ze stali czy z aluminium? Czy ten konwerter i antena są dobre

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Ja w swoim mam 33- 34 dBm a i tak jeśli jest pochmurno to discovery i axn się przycinają. Mniej niż 33 dBm nie udało mi się uzyskać, a gdy dzwoniłem na pomoc techniczna i mówiłem że się obraz zacina to oni ciągle powtarzają że to wina źle ustawionej anteny :/ :/

Co do samej anteny i konwertera to nie mam zastrzeżeń, dobrze spełniają swoją rolę, antena chyba ze stali a nie z aluminium ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy macie arirang? Choćby nie wiem co zrobił z anteną ciągle nie mogę znaleźć tego programu (pisze że sygnał jest za słaby), gdzieś czytałem że jak mam Fashion TV to arirang tez bym musiał mieć.

 

Czy -34dBm to dobrze? ma być jak najmniej czy musi być więcej ok 40?

 

Co do tej magicznej liczby to teraz wzrosła do 246/268:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podali że Airrang przenosi się (przeniósł się) na Astrę. Więc nic z tego. Co do reszty brakujących to TPsa powinna uaktualnić tą liste bo jest wiele FTA niekoniecznie arabskich które można wprowadzić na miejsce tego co jest i nie powinni czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ile masz tego kabla? Powyżej 30m tepsa nie zaleca, ale wtedy rzeczywiście może się przydać jakiś wzmacniacz. Czy jesteś pewien że kabel nie jest uszkodzony a końcówki dobrze zarobione? Czy jesteś pewien że masz super dobrze wycelowane w HB? Skręt konwertera to już na koniec ale też ważne. Mimo wszystko radziłbym pożyczyć co najmniej miernik sat findera i ustawić maksymalną siłę sygnału w ten sposób.

Tu masz kalkulatory z rysunkami co jest co.

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zaaktualizował się dekoder i kazał "wyszukać" kanały. Po raz pierwszy spotykam się z tym, że pisze iż moc sygnału jest za duża dla niektórych kanałów (jakoś mam 100%) i niektóre kanały nie będą poprawnie działać i nie mam niektórych kanałów (za to działa arirang).

 

PS. Dziś zobaczyłem że mam w opcjach diseqc i może będzie już można odbierać kanały z astry?

PS2. jaki konwerter najlepiej kupić aby wszystko działało i jaka jest jego cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...