Skocz do zawartości
  • 0

Rozbudowa sieci z podwójnym konwerterem


regedit
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Może najpierw opiszę o co mi chodzi. Otóż mam poprowadzone pod listwą przypodłogową 2 kable. Jeden idzie do jednego dekodera jeszcze w tym samym pokoju. Ścianę dalej wychodzi 2 kabel. Jak wiadomo, do prawidłowej obsługi PVR potrzebne są 2 kable więc przy obecnej konfiguracji min. 3 kable powinny być. Jednak w niedalekiej przyszłości, może w następnym roku, chciałbym 2 głowicowego PVR też w 2 pokoju, czyli kolejny dodatkowy kabel.

 

I teraz pytanie. Czy można w jakiś sposób wykorzystać kabel biegnący do drugiego pokoju żeby podzielić go na 2 z jakąś magiczną przejściówką. Czy konieczne jest rypanie ściany lub zrywanie listew i wyrzucenie ich na śmietnik aby ukryć drugi kabel? (na wierzchu kabel niestety nie wchodzi w grę). W takim wypadku aż z czterema wyjściami jest potrzebny ten konwerter?

 

Chodzi o to, że instalację niestety mam jaką mam a żeby to zmienić trzeba przeprowadzić remont i albo gładzić na nowo ścianę albo zmieniać listwy przypodłogowe w cały mieszkaniu (100m2) co trochę by kosztowało a poprzednie były robione na zamówienie - pasują do dżwi, futryn itp. Jednym słowem ogromny kłopot. Co można z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli w obu pomieszczeniach mają być tunery Twin wymagające dwóch sygnałów, to konwerter Quad.

Do obu pomieszczeń należy doprowadzić po dwa przewody lub wykorzystać te co są ale zastosować takie coś. Innych opcji nie ma.

 

No może jeszcze jedna opcja jest - doprowadzić 4 przewody od anteny tam gdzie się je da doprowadzić (jakieś inne pomieszczenie) i tam zainstalować tunery oraz transmittery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

WOW! Ten de-stacker o ile działa prawidłowo to właśnie dokładnie w 110% to o co mi chodziło. Super dzięki. Będę miał to na uwadze!

 

Jeszcze takie pytanie. Bo jeden dodatkowy kabel bez problemu dociągnę z anteny do dekodera PVR bo jest ok dosłownie 2m od anteny (przez okno) tak więc nic nie trzeba ryć ani odrywać - po prostu kabel się przeciągnie. Te magiczne urządzenie wykorzystać trzeba do tego drugiego dekodera w drugim pokoju. Pytanie tylko brzmi jak to się montuje? Logicznie myśląc prawdopodobnie trzeba wpuścić 2 kable z konwertera quad (poczwórnego) w ten jeden kabel idący przez ścianę. Widzę tam 3 wejścia czyli 2 wkładam z anteny a trzeci idzie przez ścianę tak?

 

Jezu.. jeśli tak to super. Genialne rozwiązanie. Przy okazji jeszcze zapytam, jaki poczwórny konwerter najlepiej wybrać, żeby to wszystko działało z takim urządzeniem? Teraz używam anteny Polsatu 80cm ale dostałem nową od cyfry, też 80cm to wymienię ją na wiosnę bo obecna zaczyna lekko rdzewieć. Czy można (używając tego "magicznego urządzenia") zamontować taki konwerter z 4 wyjściami który będzie działał też na Astrę 19,2st. ? Czy to już za dużo wrażeń i jest ryzyko, że ta "super puszeczka" nie pociągnie sygnału z HotBirda i Astry przez jeden kabel?

 

// UPDATE: Teraz dopiero zobaczyłem, że jest schemat do tego stackera i destackera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
WOW! Ten de-stacker o ile działa prawidłowo to właśnie dokładnie w 110% to o co mi chodziło.
Poczytaj o tym, jakie są opinie użytkowników, wskazówki, problemy, itp.

 

Pytanie tylko brzmi jak to się montuje? Logicznie myśląc prawdopodobnie trzeba wpuścić 2 kable z konwertera quad (poczwórnego) w ten jeden kabel idący przez ścianę. Widzę tam 3 wejścia czyli 2 wkładam z anteny a trzeci idzie przez ścianę tak?
Logika prawidłowa - łączysz dwa wyjścia z konwertera w jeden przewód. Można zsumować przy antenie o ile będzie to miało jakąś osłonę (chyba ma).

 

Przy okazji jeszcze zapytam, jaki poczwórny konwerter najlepiej wybrać, żeby to wszystko działało z takim urządzeniem? Teraz używam anteny Polsatu 80cm ale dostałem nową od cyfry, też 80cm to wymienię ją na wiosnę bo obecna zaczyna lekko rdzewieć. Czy można (używając tego "magicznego urządzenia") zamontować taki konwerter z 4 wyjściami który będzie działał też na Astrę 19,2st. ? Czy to już za dużo wrażeń i jest ryzyko, że ta "super puszeczka" nie pociągnie sygnału z HotBirda i Astry przez jeden kabel?
Konwerter - jakiś lepszy. Jaki? A poczytaj. :)

Jest uwaga przy tym produkcie: Urządzenie Stacker De-Stacker nie działa z przełącznikami typu DiseqC i multiswitchami. Także nic z tego ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić zeza dla jednego z tunerów (tego podłączonego dwoma kablami) - na Astrę konwerter Twin i przełączniki DiSEqC.

Nie używaj Monoblocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę powiedzieć, że wreszcie zakupiłem dzisiaj w Hollexie wspomniane urządzenie. Tanio nie było (369zł), ale działa! :) jak dotąd najmniejszych problemów. To cud! Byłem prawie pewien, że nic z tego nie wyjdzie.

 

Póki co, mogę śmiało polecić to rozwiązanie. Prosto, szybko i przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...