Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z tego co pisali to TVP z mux-1 wynosi się 31 lipa 2013 i zostanie rozpisany konkurs na wolną pojemność.

 

 

Czyli terea mamy tak:

 

mux1 - TVP1, TVP2, TVP Info + 4 kanały z kokursu

mux2 - prywatni nadawcy TVN, Polsat, Puls, TV4 po dwa kanały

mux3- cały dla kanałów TVP

 

 

Mux1 i 2 startują już po wakacjach na terenach etapu I i II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jeżeli będą 6 mux z tv to powinno to wyglądać tak:

  • tvp1
    tvp2
    tvp info
    polsat
    tvn
    tv plus
    tv4
    tvp historia
    tvp kultura
    tvp parlament
    *kanał sportowy
    *kanał dokumentalny
    *kanał dla dzieci do 4 lat
    *kanał dla dzieci pow 4 lat
    *kanał dokumentalny
    *kanał z wiadomościami
    kanał dla mężczyzn
    kanał dla kobiet
    kanał pogodowy
    tvp hd
    tvp hd
    tvp hd
    *tvp sport
    *tvp seriale
    *polsat hd
    *polsat hd
    *polsat hd
    *tvn hd
    *tvn hd
    *tvn hd
    *kanał filmowy
    *kanał młodzieżowy
    *kanał sportowy2
    *kanał filmowy2
    *vod
    kanał muzyczny
    kanał religijny
    *kanał historyczny
    tv miejska
    tv regionalna
    tv regionalna

kanały oznaczone

*

to będą płatne.

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTA nigdy nie będą, bo wtedy w ogóle nie inwestowano by w DVB-T w Polsce. Może w przyszłości w ogóle wypadną z satelity, bo nadawcy wyjdą z założenia, że każdy ma już do nich dostęp z anteny naziemnej - w końcu już teraz platformy oferują odbiorniki combo. Wiadomo, że to będzie nieprawda, bo część osób nigdy nie przejdzie na tv naziemną, choćby z braku dostępu do sygnału (mam tu na myśli też Polonię w Europie), ale czy ktoś w tym kraju kieruje się głosem mniejszości?

 

Najbardziej jednak irytuje mnie, że część wolnych częstotliwości po kanałach analogowych planuje przeznaczyć się na inne cele, np. internet bezprzewodowy, który wg mnie będzie takim samym niewypałem jak internet miejski. Nie wiadomo też co z częstotliwościami na kanałach 6-12, w których obecnie nadaje TVP - prawdopodobnie zostaną podzielone na 3 muxy w T-DAB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blogu PF:

http://farfal.com.pl/2010/06/07/multipl ... -w-2010-r/

Czyli dobrze zrozumiałem intencje decydentów: TVP won z I multiplexu w 2013r. Nowa rada z PO na pewno tego nie zmieni bo ich zdanie o TVP juz znamy. Zresztą najważniejsze zdanie ma rząd bo reszta to przybudówki. Nie chcę być złym prorokiem ale prawdopodobnie zamiast TVP HD bedziemy mieli jakieś Eska Rock, Tele5 i tego typu [beep]oły na tle których Polsat i TVN to będą szczyty dobrego poziomu. I o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem innej rzeczy. Skoro I i III mux mają wystartować przed 2013 rokiem (a więc przed momentem, kiedy TVP musi się wynieść z I muxa), to TVP będzie musiała zagospodarować wszystkie 10 miejsc! A po 2013 roku wyrzucić z DVB-T trzy kanały "na amen". Czy dobrze zrozumiałem? Dla mnie to bez sensu! A może TVP wepchnie wtedy 8 kanałów w III mux albo od początku będzie nadawała 4 kanały w III muxie, żeby "nie robić smaku" odbiorcom? Według mnie jeśli już powiedziało się A, trzeba powiedzieć B i TVP po prostu powinna pozostać w I muxie na stałe. Co innego, gdyby III mux wystartował dopiero po wyłączeniu analogu i TVP automatycznie przeniosłaby się z I do III, zyskując tym samym 4 miejsca więcej. Ale tak nie bedzie, bo już dziś wiemy że w części Polski III mux wystartuje wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP HD zniknie a w to miejsce pojawi się TVP1, 2 i Info w III muxie. Może jednak znajdą jakieś wyjście, toż w 2013 rezygnacja z kanału HD to będzie krok samobójczy gdyż ten standard będzie już dobrze upowszechniony. Należałoby się spodziewać coraz więcej a nie mniej tych kanałów i może to trafić np. do innego muxa. Wszak dzisiejsze ustalenia kiedyś można będzie zmienić. Zreszta o czym my tu mówimy - dotychczas nawet nie wiadomo jaki bedzie skład III muxa przed 2013 rokiem. Może dzielimy skórę na niedźwiedziu a oni pozostawią puste miejsce, bo platformy bedą krzyczeć. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować TVP HD i w jego miejsce nadawać w HD część programów w TVP1 albo TVP2. Przecież tunery MPEG-4 mają możliwość odbioru programów HD. Jedynym problemem byliby użytkownicy telewizorów z MPEG-2 z modułami CI - oni będą musieli kupić tunery. I już przynajmniej jedno miejsce się zwolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie z tych wszystkich graczy prywatnych ,widzę tylko Canal+ ,reszta nadawców na satelitę, nie potrzebujemy dodatkowych dubli na DVB-T w dodatku w kiepskiej jakości obrazu (DIVIX) :D

 

Tylko że jeżeliby trafili do DVB-T, to ich jakość by się poprawiła, bo mieliby większy zasięg, widownię i więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...