Skocz do zawartości
  • 0

Skaczące proporcje obrazu - telewizja na kartę


draka34
 Udostępnij

Pytanie

Witam! Zakupiłem zestaw telewizji na kartę HD i podłączyłem do tv Pioneer PDP-508XD. Mój problem występuje najczęściej na kanale właśnie TVN lub tvn HD. Najczęściej podczas reklam zmieniają mi się proporcje obrazu. Oglądam film jest ok, zaczynają się reklamy i 1 reklama 4:3, kolejna 16:9, kolejna 16:9 ale obraz jest zmniejszony i po każdej stronie są czarne pasy. Film wraca i znów jest dobrze. To samo jest np w dzień dobry tvn. co się zmieni materiał video np. puszcza relacje - zmienia się proporcja, wracają do studia jest inna proporcja. Czasami występuje to również przy innych programach np discovery HD, ale bardzo sporadycznie.

 

W opcjach dekodera: czy mam odznaczone rozciągaj obraz czy nic nie jest ustawione - problem jest ten sam.

W tv: czy ustawię obraz pelny, czy brak ingerencji w sygnal tez jest ten problem.

 

Dzwoniłem na infolinie i babka od razu wiedziała o co chodzi i mówi ze tak to już jest i to jest niezależne od nich tylko od nadawcy.

 

Teraz pytanie do was: czy tak jest czy po prostu robią mnie w bambuko i mam zepsuty dekoder?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo dobrze się wszystko zachowuje (o ile dobrze zrozumiałem Twoje pytanie), jak jest 16/9 to ma być rozciągnięty "na całość", a w momencie, kiedy jest transmisja w formacie 4/3 ma być "zwężone" do 4/3.

Kanały, które nadają wyłącznie w 4/3 mają być obcięte po bokach. Chciałbyś aby format 4/3 był rozciągnięty na cały ekran 16/9? Jak by to wyglądało? Idiotycznie i śmiesznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Pitter za odpowiedź. Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Ja mam pierwszy raz tv sat w domu. Dla przykładu: idzie cały czas tvn hd, film, brak mojej ingerencji, obraz pelny 16:9, zaczynając się reklamy, 1 -reklama 4:3 pasy po bokach, 2 - reklama 16:9 - pełne wypełnienie, 3 reklama - 16:9 - ale zmniejszone (pasy czarne po bokach i góra dół), wraca film - 16:9 pełne wypełnienie. Moje pytanie czy te samoistne skoki na reklamach to coś normalnego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak się dzieje jeśli materiał reklamowy nie ma właściwej rozdzielczości. To jest przyczyną występowania tych czarnych pasów na bokach jak u dóry i na dole. Zwróć uwagę, że ta sama reklama w formacie 16:9, która na kanale TVN HD nie wypełnia całej powierzchni ekranu, wypełnia go całkowicie w jego wersji SD, ponieważ kanały SD nadają w mniejszej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wszystkie reklamy są w 16/9, jak któraś jest w 4/3 to może się automatycznie przełączać format.

Czasami bywają takie cyrki jak materiał stworzony w 16/9 ale stacja TV emituje go w 4/3. Dosyć żałośnie wyglądają niektóre filmy na Polsacie czy TVN - obie stacje (w wersjach SD) nadają wyłącznie w 4/3, a przy filmie 16/9 pojawiają się dodatkowe pasy na górze i dołu - w rezultacie otrzymujemy głupi prostokąt na ekranie otoczony czarnymi pasami (czasem można to odpowiednimi ustawieniami obciąć, ale nie tędy droga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę czasu minęło od ostatniego wątku lecz pozwolę się wtrącić z deka...

Mam Opticuma TNK czarnego, podłączonego przez Euro pod LG FullHD 32

Obraz często przesuwa się skokowo o 2cm w prawo (cały obraz) a po chwili wraca...

Robi to cały czas w nieregularnych odstępach czasowych (od5 do 50sek tak ze dwa,trzy razy)

Obraz z naziemnej DVBT jest ok! Reklamowac dekoder?

Bo raczej to jego wina... Gdy włączę MENU dekodera, ono też się przesuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...