Skocz do zawartości

Płatne telewizje na kartę


srfw735
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie czemu tak małą popularność zdobył sposób dystrybucji pakietów tv w oparciu o karty? Tzn. chyba głównie z takiego sposobu dystrybucji korzystają telewizje erotyczne. Jest też MTV Unlimited. Dziwi mnie to odrobinę, bo taki sposób dystrybucji wypełnił by lukę pomiędzy osobami, które biorą najwyższe pakiety cyfrowych telewizji na abonament, a osób, które korzystają tylko z FTA. Fajnie byłoby mieć możliwość korzystania z np. tylko kanałów filmowych bez potrzeby opłacania reszty [beep]u, który i tak się nie ogląda. Mogłoby to być tańsze i wygodniejsze dla użytkowników końcowych, a jednocześnie telewizje zarobiłby na tym więcej niż istniejąc jako część płatnej platformy cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i tak samo jest w tym przypadku. Prawdopodobnie zyski płynące z takiego sposobu dystrybucji kanałów, że każdy mógł by płacić dokładnie za to co chce oglądać były by znacznie mniejsze od obecnych, kiedy to jesteśmy zmuszeni do wyboru jedynych, słusznych pakietów. Z nadawcami kanałów erotycznych nie specjalnie też nawiązują współpracę platformy satelitarne i TV kablowe a to zmusza ich do szukania swoich rozwiązań (stąd karty). Pakiet MTV Unlimited jest wg mnie po prostu za drogi więc kieruję się go przede wszystkim do kogoś kto chce aż tyle zapłacić a więc karta jest dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać platformy na samym "x" i tak już zbijają takie kokosy, że żadne dodatki nie są im potrzebne. A wyprodukowanie kart też kosztuje i pewnie się to wszystko nie opłaca.

Dobrym przykładem jest nasz TVN na kartę, który okazał się kompletnym niewypałem. Nadawca liczył, że ciemny lud będzie kupował karty i co miesiąc słał SMSy, żeby "doładować" parę śmieciowych kanałów. Wyszło chyba na to, że większość ludzi, którzy kupili karty korzystało tylko z "dożywotnio bezpłatnych kanałów" i mało kto dopłacał za dodatkowe, bo szybko się z tego wycofali. Teraz karty są ważne góra kilka miesięcy, a potem i tak trzeba dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz o tych dożywotnio bezpłatnych kanałach to przyszły mi na myśl zakodowane główne programy TVP.

 

Ja uważam, że na życzenie TVP powinna dawać karty do dekodowania kanałów TVP w ramach opłacania abonamentu radiowo telewizyjnego. Powiedzmy, że nawet bym pokrył jednorazową opłatę za kartę/moduł. Ja akurat mieszkam w centrum Warszawy więc nie mam problemu z odbiorem kanałów TVP z nadajników naziemnych ale dla osób które mają dom w środku lasu i tam mieszkają odpoczywając od wielkomiejskiego hałasu i smrodu nie ma możliwości odbioru kanałów za które się płaci obowiązkowy haracz. To jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja publiczna powinna być dostępna z satelity bez żadnych kart i dodatkowych abonamentów. Wystarczyłaby wiązka tylko na Polskę i wszystkie kwestie prawne byłyby chyba rozwiązane... Ale to temat na inny wątek, który gdzieś na forum i tak pewnie jest.

 

Telefony gsm na początku też były tylko na abonament i to dość spory. Może kiedyś doczekamy się jakiejś elastycznej platformy, która będzie zainteresowana formą dystrybucji prepaid. W telefonii zdało to dość dobrze egzamin. Pewnie, że spora cześć numerów kart sim typu prepaid jest aktywna krótki czas. Ale i tak operatorzy są do przodu od strony finansowej. Cóż, może jest zbyt mało platform telewizji cyfrowej? Może przy 6 lub 7 platformach konkurencja byłaby większa?

 

Swoją drogą, szkoda. Bo mógłbym przeznaczyć np. 200zł na rok na parę ciekawych kanałów sat, ale nie przeznaczę (i tak nie takiej dużej) sumy 800zł. Bo co prawda pakiet za 800zł jest fajny, ale ile jestem w stanie z niego mieć nie przeznaczając połowy życia na siedzenie przed tv? Telewizja jest fajna, ale jednak nie samym tv człowiek żyje. Skoro platformy cyfrowe nie chcą moich (przykładowo) 200zł - wydam je na co innego.

 

Telewizja na kartę pewnie jest świetna, ale chyba tylko dla bardzo wąskiego grona odbiorców. Jeśli ktoś mieszka w mieście to ma dostęp do wielu z tych (podstawowych) kanałów z różnych źródeł (ja mam dvb-t, pakiecik platformy cyfrowej oraz możliwość zainstalowania kablówki). Dlatego ja i mnóstwo innych osób nigdy nie stanie się klientami tej platformy. Ale nawet jeśli ktoś mieszka w miejscu, gdzie sygnał jest słaby (na wsi, po prostu) to i tak bardzo często woli wybrać jakąś platformę, bo oferta o wiele lepsza, a cena nie taka znowu większa. Ale gdyby wzbogacili ją o mnóstwo innych kanałów i wprowadzili jakieś sensowne pakiety albo nawet możliwość opłacania poszczególnych kanałów to byłby hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może jest zbyt mało platform telewizji cyfrowej? Może przy 6 lub 7 platformach konkurencja byłaby większa?

 

Nawet, gdyby platform było 20, to i tak by się nic nie zmieniło, bo szybko by się dogadały, żeby udostępniać te same kanały za tą samą cenę (oczywiście odpowiednio wysoką - bardzo wysoką), jak to jest w tej chwili. Zresztą taka sama sytuacja jest w komórkach, telewizjach kablowych, czy telefonach stacjonarnych. Operatorów jest wiele, ciągle jakieś "promocje". A ceny - wszędzie takie same, bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...