Skocz do zawartości
  • 0

Jaki telewizor LED wybrać?


plociarz
 Udostępnij

Pytanie

Witam zamierzam kupić tv LED i w sumie to mam już w głowie mętlik tyle tego jest na rynku. Cena do jakiej chcę kupić tv tzn. górna granica to 4000 zł mam na oku modele:

sony kdl-40ex600

sony kdl40ex700

sharp LC46LX705E

Sharp LC-46LE600E

 

A może ktoś coś innego posiada i poleca wlaśnie na ledach?

 

Zależy mi na tv od 40 cali w zwyż ogólnie mówiąc z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nigdy wiecej SONY!!!!. mowicie ze Samsung awaryjny a ja przez 8 miesiecy walczylem z serwisem SONY aby najpierw szanownie chceli naprawic mi telewizor, jak to sie nie udalo to wciskali nowy inny o gorszych parametrach az ostatecznie czekam teraz na zwrot gotowski ale musialem czekac przez 8 miesiecy i walczyc z nimi, zwrot wywalczylem jedyne dzieki upartosci i postawieniu sprawy na ostrzu noza z grozba drogi sadowej. Dobrzy sa tylko do momentu zaplaty. jesli chodzi o sony to jest to juz drugi kolejny tv lcd ktory szlak trafia u mnie. mam zdecydowanie w nosie te firme i nigdy wiecej nie kupie tego syfu, i serdecznie pozdrawiam tych zachwalajacych bo chyba sony im za to placi. A wszscy znajomi ktorzy kupili samsungi z radoscia codziennie ogladaja tv ja sciane gdzie wisial. model ktory kupilem to kdl40w4500 i kupujac go wydalem prawie 5500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o LED nie polecam - jeśli już chcesz kupić to zapytaj czy jest z podświetleniem krawędziowym (jeśli tak to nastaw się że obraz w nocy będzie "dziwny" a na krawędziach mogą się przebijać jasne diody led co wygląda tragicznie)...podświetlenie na całym obszarze telewizora jest drogie a co za tym idzie LEDTV także. Na chwilę obecną polecam jednak standardowy LCD który można kupić za niewielkie już teraz pieniądze i poczekać na pożądne TV OLED - które myśle że już nie długo pojawią się w niższych cenach (obecnie chyba SONY ma takie TV za koszt powyżej 7000zł)...chyba że masz ciśnienie na LED TV - może i w pierwszym momencie robi on wrażenie (tez byłem zauroczony) ale w ostatecznym rozrachunku to szajs...

 

Poza tym zapytam czy masz kino domowe - bo nie wiem czy zauważyłeś ale głośników specjalnie w LEDACH nie uświadczysz - w SAMSUNGACH np po podkręceniu głośności do 50% wszystko charczy i piszczy na "śrubkach" ... także jeśli nie masz kina domowego nastaw się na szajski odbiór dźwięku...

 

Decyzje musisz podjąć sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli komuś zależy na bardzo dobrym obrazie a nie chce płacić astronomicznych sum za tzw. full LED to polecam rozglądnąć się za plazmą. Też długo zastanawiałem się i czytałem naprawdę bardzo dużo, byłem zdeterminowany, że kupię LCD i im więcej czytałem tym mniej je chciałem kupować. W końcu wybór padł na plazmę Panasonica i naprawdę nie żałuję. Przy wyborze pamiętajcie też, że do ok. 40 cali polecane jest LCD a od ok. 42 cali już plazma. Szczerze polecam. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Co ty wiesz o plazmach?!

Mój telewizor typu CRT pobierał 170 W. Natomiast plazma 42’ – tak dla przykładu – 110 W (użytkowanie). To jeden z nowszych modeli Panasonica.

 

Dokładnie tak jest - niestety większość opinii o plazmach wywodzi się z czasów przeszłych lub jest po prostu wyssane z palca. Nie dotyczy to tylko poboru energii ale również takich aspektów jak np. m.in. "wypalanie" lub powstawanie tzw. powidoków.

 

TYLKO Samsung! To jest najlepsza firma od LCD! Nie ma lepszych monitorów LCD niż Samsungi więc z telewizorami musi być podobnie

 

Z tatką opinią i tym podobnymi niestety ale całkowicie się nie zgadzam. Wie to każdy kto trochę dłużej interesuje się tą tematyką i poczyta naprawdę profesjonale testy. Firma Samsung stawia na oczarowanie klienta w sklepie i tam faktycznie ich TV wyglądają nieźle (maksymalny kontrast, jasność i kolory) tylko, że po powrocie do domu sytuacja nie jest już tak różowa - w sklepie, gdzie jest bardzo jasno mogło się to sprawdzić a w normalnym użytkowaniu albo oczy wyskakują z oczodołów albo musimy się pogodzić, że trzeba zmienić ustawienia na takie, które nie są już tak rewelacyjne.

 

Ponadto nie jest trafne wrzucanie do jednego worka zarówno monitorów jak i LCD. Monitory to z reguły dużo mniejsze rozmiary i częściej już możemy sobie pozwolić na zakup takich z pełnym podświetleniem LED. TV LCD FULL LED każdy wie ile kosztują i niejednokrotnie są niemal dwukrotnie droższe od Plazm w tych samych rozmiarach - pytanie więc czy rzeczywiście warto skoro dopiero takie telewizory LCD są w stanie konkurować z plazmami. Napisałem "konkurować" bo ten pojedynek nie jest jeszcze przesądzony. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do których robi to robi a ponadto TV to nie tylko matryca ale np. elektronika. Weźmy np. popularny model SONY W5500 - ma bardzo dobre opinie i rzeczywiście jest niezłym TV a jego matryca to poczciwa CCFL (dla mniej zorientowanych jedna z najstarszych technologii matryc LCD obecnych na rynku). SONY po prostu popracowała m.in. nad elektroniką a w związku z tym nad sterowaniem matrycą i efekt wyszedł całkiem niezły. Nie wszystkie mankamenty da się jednak w ten sposób zredukować (np. czas reakcji matrycy jest nieubłagany). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
...Weźmy np. popularny model SONY W5500 - ma bardzo dobre opinie i rzeczywiście jest niezłym TV a jego matryca to poczciwa CCFL (dla mniej zorientowanych jedna z najstarszych technologii matryc LCD obecnych na rynku)...

 

Z tym "zorientowaniem" bym tak się nie afiszował... każdy zorientowany wie, ze CCFL to (Cold cathode fluorescent lamp) czyli podświetlenie świetlówką i nie ma żadnego związku z technologia matrycy LCD.

 

A co do tematu... nie pytaj ludzi, bo Ty będziesz oglądał obraz z tego TV, a nie oni. Popatrz po sklepach, u znajomych, pobaw się ustawieniami i sam oceń. Ja wybrałem TV LCD z tradycyjnym podświetleniem, bo taka kolorystyka obrazu jaką daje świetlówka bardziej mi odpowiada. A dziś wybrałbym plazmę, ale jakoś mój TV się nie psuje na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...