Skocz do zawartości
  • 0

DiSeqC - nie działa prawidłowo


Fagi
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

 

Posiadam DiSEqC 2.0 + Tone Burst 2/1 Golden Interstar oraz dekoder Opticum 9600 TS HD. Niestety nie jestem w stanie odbierać kanałów z obu satelit (HotBird + Astra). Na dekoderze raz widzi sygnał i jakość z HotBirda - znajduje kanały i mogę je oglądać, a innym razem mam sygnał oraz jakość z Astry (wtedy z innej anteny jest tylko sygnał - bez jakości i nie mogę nic z niej oglądać). Przy samej antenie odbiór na pewno działa, jednak za diseqc działa juz raz jedna raz druga (sprawdzane przez instalatora na jego sprzęcie).

 

W czym istnieje problem? Diseqc jest uszkodzony?

 

Z góry dzieki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Prawidlowa konfiguracja tunera , a nie instalatora amatora ( tak tacy dzis sa instalatorzy majacy 0 pojecie o tym ) poniewaz nawet nie potrafil ocenic czy przelacznik dziala lub sprawdzic go :P (nawet podlaczajac swoj na chwile , kazdy instalator ma komplet narzedzi)

 

Satelita ASTRA

masz ustawic DiSEqC 1.0 ( w DiSEqC Switch)

LNB power ON

TONE Burst AUTO

LNB FREQ. 9750 / 10600

Astra port 1

Motor OFF

 

a hotbirt pod port 2 (tak samo jak wyzej tyle ze satelita hotbirt) ( tak ma byc w tunerze ) i przy antenie tez takie podłączenie i będzie działać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam podobny problem jak opisany wyżej, tyle że do dzisiaj wszystko było dobrze.... Chciałem zwiekszyc nieco sygnal kilku tr z Asrty poprzez zwiekszenie LNB freq. i wtedy zaczal sie problem. Ponowne przywrocenie wartosci nie pomoglo. Czesto jest tak ze przy przelaczaniu sygnalu z astry na hb lub astre 4A nie ma sygnalu. Czy ktoś wie co moze być powodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ patryk92 a po co zmieniałeś ustawienia pasma wysokiego i niskiego, przecież co nic nie da bo to są wartości ustawione fabrycznie, przez takie działanie mogłeś doprowadzić do uszkodzenia konwertera, żeby zwiększyć sygnał to lepiej skoryguj ustawienia anteny i konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem...ale co dziwne pomagało bo te kilka kanałów które mi szatkowały działały już później ok. Już co prawda jest lepiej (pogrzebałem w ustawieniach anteny) ale wraz występuje problem z przełączaniem pomiędzy Astrą 1 a Astrą 4A. Czy mógł się uszkodzić przełącznik DiSeqC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam dziwne problemy przy instalacji DiSEqC Golden Interstar 1|4. Astra 19.2 oraz 13 E działają poprawnie lecz z trzecia pozycja są problemy. Gdy dołączę SIRRUSA to jakość i sygnał mam z tej pozycji w tunerze na tym samym porcje 1.0 co jest ustawiona ASTRA 19,2 i wyszukuje kanały 19.2 dziwne. Na prawidłowym porcje nie ma sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...