Skocz do zawartości

Problem z zsumowaniem sygnału SAT i RTV


Rekomendowane odpowiedzi

Sygnał z SAT jest dobry z naziemnej mogłoby być lepiej. Po próbie zsumowania do jednego gniazda Satelita działa naziemna nie. Naziemna ma wzmacniacz LNA-177 PLATINUM ++40dB ekranowany, przy telewizorze podłączam wzmacniacz.

 

Ciekawe jest, że jak podłączam tylko antenę naziemną i zostawię podłączony decoder do gniazda to odbiór naziemnej jest idealny (wtedy naziemna bez zasilacza.

Tak jakby zasilanie z decodera dawało lepsze efekty niż z zasilacza przy telewizorze.

 

Antenę Satelitarną mam z konwerterem TWIN i dwa kable mam doprowadzone na poddasze. Tam też mam kabel od anteny RTV i kable do wszystkich 6 gniazdek.

W jednym pokoju mam 2 gniazda (w przyszłości przewiduje decoder z nagrywaniem).

 

Proszę o podpowiedź jak prawidłowo rozdzielić sygnał tak, aby w każdym gnieździe można by odbierać SAT i RTV. (SAT po przeniesieniu decodera, ewentualnie po dokupieniu drugiego).

 

Z góry będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naziemna ma wzmacniacz LNA-177 PLATINUM ++40dB ekranowany, przy telewizorze podłączam wzmacniacz.

Wzmacniacz? Przy telewizorze? Może chodzi o zasilacz?

 

Jeśli sumator nie ma przesyłu napięcia w kierunku naziemnej to zasilanie przedwzmacniacza ma być zrealizowane przed zsumowaniem, lub zastosowanie sumatora, który pozwala na zasilanie przedwzmacniacza wykorzystując napięcie z tunera.

 

Antenę Satelitarną mam z konwerterem TWIN i dwa kable mam doprowadzone na poddasze. Tam też mam kabel od anteny RTV i kable do wszystkich 6 gniazdek.

W jednym pokoju mam 2 gniazda (w przyszłości przewiduje decoder z nagrywaniem).

Zobrazuj to dokładniej bo nie wiem jak ta instalacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu. Spora instalacja. Skoro planujesz dalszy rozwój instalacji (tuner Twin oraz kolejne tunery) to i moja propozycja będzie z rozmachem - buduj ją na Multiswitchu - http://www.hollex.pl/akcesoria/multiswi ... ontier-9-8

Podaję model na odbiór z dwóch satelitów (na przyszłość) ale możesz podłączyć jeden konwerter. Właśnie konwerter będzie do wymiany - musi być Quattro oraz pociągnięte od niego 4 przewody do Multiswitcha.

Antenę naziemną wpinasz do multiswitcha, zasilacz wywalasz (zasilaniem zajmie się multi.)

 

Uzyskasz 8 niezależnych sygnałów sat + naziemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...