Skocz do zawartości
  • 0

modulator - pytanie użytkowe


Fagi
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

 

Jestem w trakcie modernizacji instalacji cyfrowej i mam możliwość zamontowania dodatkowego kabla. Instalacje wykonuję bardzo zbliżoną do tej:

http://www.dipol.com.pl/schemat_podstaw ... mat110.htm

 

Po zamontowaniu modulatora w taki sposób jak na powyższym schemacie, czy jeżeli będę miał włączony dekoder (oglądał jakiś kanał), to na pozostałych odbiornikach będzie możliwość korzystania z kanałów telewizji naziemnej? Jeżeli tak, to w jaki sposób takie połączenie będzie widziane w tym dodatkowym telewizorze? Tzn. aby przełączyć się między kanałem z tunera, a z anteny naziemnej muszę zmienić wejście w telewizorze (np. AV1 na AV2), czy wystarczy np. zmienić program na ten na którym będzie przekaz z tunera? Mam nadzieję, że nie zamieszałem zbytnio.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

 

Edit:

Zanalazłem już odpowiedź, jednak proszę o potwierdzenie czy poprawna.

Otóż, na modulatorze ustawiam sobie jakiś kanał dajmy na to 60. Następnie na dodatkowym telewizorze wyszukuje kanał i wśród znalezionych kanałów, mam ten z modulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, na pozostałych odbiornikach (telewizorach) sygnał z tunera "będzie wyglądał" jako jeden z kanałów tv naziemnej analogowej.

 

Należy zastosować odstęp kanału pracy modulatora od innych zajętych kanałów w eterze (nie ustawiać jako sąsiadującego, przynajmniej jeden kanał odstępu, przykład: TVP1 jest na 30, więc 29 i 31 nie mogą być użyte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...