Skocz do zawartości

TwinhanDTV Sat-CI 1034 (MANTIS)


piterp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to faktycznie karta na Mantisie, to powinny pracować z nią sterowniki od AD-SP400, które zamieściłem dziś https://satkurier.pl/pliki.html (1.1.2.700), ale przed jakimikolwiek próbami aktualizacji skopiuj te sterowniki, które masz teraz, bo nie wiem, czy nowe zadziałają. Aktualizuj zgodnie z instrukcją załączoną w archiwum.

 

PS: Jeśli w Menedżerze urządzeń masz "DTV-DVB Mantis BDA Receiver", to sterowniki powinny pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem tę kartę na nowych sterownikach co zostały zamieszczone dla Twinhana - w systemie wszystko wskazuje, że jest prawidłowo, program ProgDvb wykrywa urządzenie.

 

Tutaj mam jeszcze pytanie do tej karty Twinhan Mantis 1034CI. Przy odbiorze kanałów występują zacięcia obrazu wraz z dźwiękiem. Nasilenie tych zacięć jest zróżnicowane o kanału na np 4fun i Tvbiznes występuje często, że się nie da oglądać , a na Polsacie i TVN jest to praktycznie niezauważalne. Już sam nie wiem w czym tkwi problem. Tak sądze, że coś przerywa przesył danych, że pojawią się takie zacięcia. Sprawdzałem poziom sygnału z tej karty na kompie to że jest jeszcze w miarę 70-85% i nie wskazuje ze sygnał skacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacięcia pojawiły się po aktualizacji sterowników, czy były cały czas? Jeśli po instalacji sterowników, to wróć na starsze, a jeśli są cały czas, to ciężko określić przyczynę, bo Polsat i TV Biznes są z jednej częstotliwości, więc jak jeden Ci się zacina, a drugi nie, to nie wiem co to może być... kodeki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zacięcia zauważyłem na tych starszych sterownikach, ale nie było aż tak często. Z początku jak montowałem satelitę i kartę tego nie było, po roku czasu zauważyłem. Bo przy nagraniu obrazu jest tak samo, do formatu *.ts. Może bym Panu przesłał próbkę obrazu, bo jest ciężko wytłumaczyć jaką przyczyną może być takiego konfliktu. Ogólnie powiem są przeskoki obrazu. Sądzę, że może być konwerter - mogę się mylić, tego efektu mogę przesłać próbkę obrazu. Mi się wydaję, że będzie najszybciej.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo prosze o pomoc, niemoge zainstalowac tej karty TwinhanDTV Sat-CI 1034 na XP sp3

Jezeli juz zainstaluje sie program TwinhanDTV , to po kliknieciu na ta ikonke wyskakuje mi napis ze: Connot support the card or driver , please check the hardware installation, i niewiem juz co jest , tak za kazdym razem jak odnowa instaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za tym, co zgłasza komunikat - rozejrzyj się najpierw za sterownikami. 1034 to karta zbudowana na bazie chipu Mantis, więc drivery z tego miejsca: https://satkurier.pl/pliki.html (od AD-SP 400) powinny dać radę, zalecam 1.1.1.800, bo wyższa może być trudna do zainstalowania. Po tym spróbuj jeszcze raz z DigitalTV (przy czym wskazana jest wersja 3.4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...