Skocz do zawartości
  • 0

Problem z przelotką


mateusz44
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Mam 2 tunery Echostar DSB-717 (CP) i TechniSat Digit S2 – CD (TnK).

Jeżeli chodzi o antene to mam 2 single połączone w Diseqc.

Sygnał z zeza idzie prosto do dekodera CP, a drugi tuner jest podłączony do niego przez przelotkę.

I tu zaczyna się mój problem.

Dlaczego żeby działał dekoder TnK musi byc włączony też dekoder CP?

I dlaczego na tunerze TnK nie działają mi wszystkie TP?

Żeby oglądac na TnK TVP1 to musze przełączyc na TVP1 na CP.

Chodzi mi o TP:

10892

11488

 

PS. Czy dało by rade żeby sygnał z 2 satelit był na 2 tunerach?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Dlaczego żeby działał dekoder TnK musi byc włączony też dekoder CP?

Dlatego, że musi iść zasilanie do konwertera i dlatego dekoder CP musi być w stanie "Standby".

 

I dlaczego na tunerze TnK nie działają mi wszystkie TP?

Żeby oglądac na TnK TVP1 to musze przełączyc na TVP1 na CP.

Chodzi mi o TP:

10892

11488

Dlatego, że na dekoderze podłączonym przez przelotkę można oglądać tylko programy z tej częstotliwości, która została wybrana w dekoderze bezpośrednio podłączonym do konwertera. Po prostu nie jest to niezależne podłączenie dwóch dekoderów - zawsze oglądanie kanałów na dekoderze podłączonym przez przelotkę będzie zależne od tego pierwszego w kolejności dekodera.

 

PS. Czy dało by rade żeby sygnał z 2 satelit był na 2 tunerach?

Tak, kup sobie konwerter Monoblock Twin i zamień obecny na tego Monoblock Twin'a albo kup 2 konwertery Single Twin i 2 przełączniki DiSEqC, uchwyty do zeza, kilka metrów kabla i ustaw zeza (Monoblock Twin jest prostszy do montażu, ale wymaga anteny w rozmiarze 80 - 90 cm) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dlatego, że na dekoderze podłączonym przez przelotkę można oglądać tylko programy z tej częstotliwości, która została wybrana w dekoderze bezpośrednio podłączonym do konwertera. Po prostu nie jest to niezależne podłączenie dwóch dekoderów - zawsze oglądanie kanałów na dekoderze podłączonym przez przelotkę będzie zależne od tego pierwszego w kolejności dekodera.

Wydaje mi się, że jesteś w błędzie, ale może ktoś z forumowiczów jeszcze zabierze głos na ten temat. Kiedyś miałem podłączony Echostar 717 poprzez przelotkę do innego tunera i na Echostarze odbierałem wszystkie programy, bez względu na ustawienie transpondera na tunerze bezpośrednio podłączonym do konwertera.

A tak w ogóle to Echostar 717 ma aktywną przelotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...