Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzę po 15.00 ... No i sprawdziłem. Ten mój na testach w APCP nagrywa podwójnie tak samo jak ten z punktu, który miałem u siebie. Sam sprawdzałem w punkcie podwójne nagrywanie i jednocześnie przełączałem kanały - nie zawiesił się, wszystko ponagrywał. Wróciłem do domu, podłączyłem i rozpocząłem nagrywanie dwóch kanałów, przełączyłem między nimi i ... "Informacje o Nagra. Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" - zamrożenie obrazu i koniec nagrywania. Skończyły mi się pomysły. :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy miał ktoś jakieś problemy z pilotem..?? Od kilku dni zdarza się, że dekoder w ogóle nie reaguje gdy próbuje przełączyć kanał, podgłosić-ściszyć lub gdy przełączam kanały odbywa się to bardzo wolno... Coś zamulił się ten mój Sagem i już nie wiem czy nim czy pilotem mam zaqrwić o ziemie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też co jakiś czas mam problemy z pilotem, więc nie jesteś wyjątkiem. Pewnego razu to nawet do szwagra jechałem po pilot od HD5000. w międzyczasie parę razy pier... pilotem po rękach i wyjąłem baterie (zmieniłem na nowe) nic nie pomagało. Jak przywiozłem pilot od HD5000 dekoder normalnie zaczął działać i przełączać. Zacząłem więc pstrykać swoim od Sagema i nagle ożył !!! :)

Wina więc nie leży chyba po stronie dekodera, tylko być może pilot gubi synchronizację z dekoderem (kody IR czy jakiś tak).

Od tego czasu miałem tak już 2 razy. Pomagało wyjęcie baterii i jednoczesne wyłączenie dekodera do stanu głębokiego uśpienia.

Wkładasz baterie i próbujesz go wybudzić. U mnie to na razie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubacichy

A Ty co ? ... w biurze obługi CP pracujesz, że takie głupie pytanie zadajesz ?

Nie tylko mamy dobrze podłączone ale nawet do prądu są podłączone - to takie dwa otworki w ścianie, gdzie wkładasz ten kabelek z dwoma pręcikami na końcu.

Poczytaj nasze posty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubacichy

A Ty co ? ... w biurze obługi CP pracujesz, że takie głupie pytanie zadajesz ?

Nie tylko mamy dobrze podłączone ale nawet do prądu są podłączone - to takie dwa otworki w ścianie, gdzie wkładasz ten kabelek z dwoma pręcikami na końcu.

Poczytaj nasze posty ...

 

 

No czytałem, co prawda próbowałem znaleźć inną informację (czy dodatkowy dekoder w Multiroom też Wam się tak często blokuje i trzeba odblokować kartą z głównego), ale trafiłem tutaj.

 

A pytam dlatego, bo piszecie tak, jakoby tak wadą każdego Sagema był problem z nagrywaniem. U mnie nagrywa bez problemu jeden kanał, dwa kanały , a nawet mityczny Polsat Sport z przełączeniem na 73...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że ci którym ten dekoder działa, prawie nie wypowiadają się o tym na forum, natomiast ci ktorym nie działa wylewają swoje żale aż nadto. Wygląda to w efekcie tak, że prawie wszystkim nie działa jak powinien. Prawda może być zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder to z każdym dniem mnie zadziwia.

Zaprogramowane nagranie w piątek, mimo iż wszystkie znaki wskazywały, że nagranie trwa (REC na wyświetlaczu, w info zaznaczona ikonka i czerwony pasek) to na dysku nie ma tego pliku. A w sobotę - mimo zaprogramowania - nawet nie zacząl nagrywać.

@mentoris

oświeć nas tą "zupełnie inną prawdą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oszacować ilość użytkowników forum którzy mają ten dekoder. Jedyne dane jakie są, to takie, że jest ponad 18 tys. użytkowników forum. Z tego na pewno połowa to tacy, którzy napisali jeden lub dwa posty i się już nie odzywają. Z pozostałych 9 tysięcy można szacować, że około 3 tysiące to użytkownicy CP. Powtarzam to tylko moje szacunki, prawda może być inna i są one mylne. Tych którzy mają ten dekoder może być... no ile? Niech będzie 100. Teraz tych, którzy mają kłopoty z tym dekoderem jeżeli chodzi o nagrywanie nie wiem, czy się znajdzie 10. Jeżeli kilku więcej to zwracam honor. Kiedyś były kłopoty z initem, ale się skończyły więc ci się teraz nie liczą. Wygląda na to, że aktualne kłopoty z nagrywaniem ma duża mniejszość. Mogą byc jeszcze zwiski dekodera, ale to się zdarza sporadycznie i żaden sprzęt z oprogramowaniem nie jest od tego wolny. Więc prawda jest taka @Jaro73, że jest was użytkowników pokaranych przez CP, czy los - mniejszość i to zdecydowana. Nie wiem dlaczego wymiana nie pomaga, skoro większość dekoderów jest w porządku. Może jednak problem leży po stronie CP i jakiś ukrytych błędow w nadawaniu uprawnień na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phiiiii ... to nie żadne nowe odkrycie. Już kilka postów wcześniej pisałem, że problem dotyczy tylko tych którzy od mniej więcej lipca nabyli to "cudo" i problem z nagrywaniem leży wyłącznie po stronie CP i uprawnień na naszych kartach abonenckich. I to mnie właśnie najbardziej wqrwia i jak mogę to każdemu u siebie odradzam umowę z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...