Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[...]. Przywróciłeś ustawienia fabryczne po wgraniu softu?

 

A tego nie zrobiłem :crazy:

 

A q.r.w.a blada - to też zrobiłem. Właśnie próbuję nagrywać synkowi dwa kanały jednocześnie - po 1 min wywala "Info o nagra ..." i obraz się zamraża.

Zaraz dzwonię do CP - niech spadają wafle jedne na drzewo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie zawiesił na przełączaniu kanałów przez EPG na Astrze. Mam pytanie do was. Jak podłącze 2 konwerter TWIN na Astrze i HB przez 2 DiseqC do portu 1 i 2 dekodera będzie to jakoś działać? W tej chwili mam tylko jeden DiseqC i muszę włączać w menu tylko jeden port w dekoderze żeby to działało. Jaro73 Wysłałem Ci kiedyś wzór co masz napisać do nich na PW. Mi rozpatrzyli pozytywnie. Kupisz sobie Nke i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no trochę mi się lżej zrobiło na wątrobie jak swoją "żółć" wylałem na panią z CP. Poprosiłem o odpowiedź na piśmie w sprawie rezygnacji z usług CP oraz zwrot opłat za abonament od lipca. Poczekamy ... zobaczymy co odpiszą ...

 

... a co ciekawe mają w rejestrze moje poprzednie zgłoszenia reklamacyjne (nie pokasowali).

... mam też jeszcze taką satysfakcję, że mam jeszcze jedną umowę z CP - to na pewno ją przedłużę :evil::censored:

... brat ma również umowę do przedłużenia - mówił mi, że wydzwaniają do niego "jak kot gdy biega z przeziębionym pęcherzem" - to mu powiedziałem co ma z nimi zrobić - :doh::doh::doh::censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Niby działa, EPG dalej gubi stacje. Czasem opisy nie zgadzają się z tym co faktycznie leci w TV, nagrywa tak samo jak przedtem, czyli jak chce. Za przeproszeniem, ale już tuner za 150zł do tej nowoczesnej telewizji MPEG 4 ma opcję nagrywania na np, pendrivie, bez żadnego kodowania, i zapewne nagrywa jak trzeba, jak dla mnie to straciłem tylko 5 minut na aktualizację i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubowski Kto powie? student ? Zgłaszałeś reklamację ? Rozpatrzyli Ci. Napisz mi na PRiva.

A widzicie, problem dalej jest tylko go zamaskowali. Zacząłem oglądać to co ponagrywałem jak wariat przez te parę dni. Na Faktach dziś z 19:00 mam przerwę po minucie nagrania na jakieś 6 sekund. Później obraz wraca do normy. Co ciekawe nie da się cofnąć nagrania do początku na podglądzie, zatrzymuje się na "dziurze" Wiem, że we wcześniejszym sofcie problem dotyczył różnych kanałów w rożny sposób. Np AXN Crim praktycznie nigdy mi się nie nagrywał (10-20 % było ok ) za to bajki, już nie pamiętam jaki kanał, nagrywał właśnie tak jak opisałem wcześniej tj z dziurą po minucie. Jakich kanałów wam nie nagrywa? Jaro73 pisałeś coś o Boomerangu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kanały dla dzieci w różnych konfiguracjach próbowałem ... na każdym się wykłada przy podwójnym nagrywaniu ... comedy central i comedy central family ... nie ma co wymieniać ... właśnie teraz nagrywam TVN HD - ale tylko jeden kanał - to nagrywa ... no bo przedtem kartę wyciągnąłem ... już mam na niej rowki wyrobione od tego wkładania/wyciągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] właśnie teraz nagrywam TVN HD - ale tylko jeden kanał - to nagrywa ... no bo przedtem kartę wyciągnąłem ... już mam na niej rowki wyrobione od tego wkładania/wyciągania.

...jasne ... nagrał "Push" na TVN HD ... po 1 min "ciemność", a po 5 min. znowu nagranie do końca (a nagrywałem tylko ten kanał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder podczas nagrywania gdy zgubi uprawnienia na porcie 2 próbuje je pobrać z pierwszego portu i pozostawia to "dziury" na początkach nagrań. Wcześniejszy soft miał to wyłączone. Pewnie przy dwóch równoczesnych nagraniach lub gdy oglądasz drugi kanał na innej polaryzacji ta sztuczka mu się nie udaje i się wywala. Jeżeli przestanie działać cofanie przy live pause to należy dekoder wyłączyć z prądu bo to znaczy, że jeden z portów zawiesił się na amen. To samo przy Nagra - tego kanału..... . Problem z zanikiem uprawnień na porcie 2 występuje nadal. Podjęto jedynie nieudolną próbę jego maskowany, bo raczej trudno tu mówić o naprawie. Do utraty uprawnień dochodzi po kilku godzinach od włączenia dekodera do prądu. Rozwiązanie jakie widzę :

 

- kupić sobie wyłączniki czasowe żeby odłączały dekoder w nocy na minutę z prądu np o godzinie 4:00

- używać tylko jednego tj 1 portu w dekoderze

- nagrywać tylko jedną audycję

- zażądać wymiany dekodera na echostar 7400

- Złożyć reklamację do CP i po 31 dniach odesłać im dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Przeciez mozna stworzyc wlasne listy i w dodatku nawet przestawiac kanaly.

 

Mnie za to denerwuje fakt, ze cos czesto mi EPG wariuje przy nagraniach i nagrywa mi pod nazwa wczesniejszego programu, np. ostatnio HDw3D mam nagrane jako Milion w minute. Dziwne to bo EPG bod przyciskiem mi dziala wtedy normalnie, ale nagrywa juz inaczej i musze dekoder usypiac zeby to wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyłem "bardzo miłą rozmowę" z panią z CP w sprawie mojej kolejnej reklamacji (chyba już 5) - i to co wy tutaj opisujecie o problemach z nagrywaniem to są bzdury, gdyż pani twierdziła, że jestem PIERWSZĄ !!! osobą zgłaszającą taki problem !!! Oczywiście zaproponowała mi znowu wymianę na kolejny i sprawdzenie przed wymianą nowego dekodera. Jako że w mojej miejscowości punkt CP nie posiada dwóch połączeń SAT mam zrobić sobie wycieczkę po kraju w celu poszukiwania punktu CP, który może sprawdzić nagrywanie na 2 połączenich SAT. Nie bardzo rozumiem jak mogę sprawdzić nagrywanie na nowym dekoderze przed zarejestrowaniem na mnie karty abonenckiej z dekoderem ? Będąc leciutko " zagotowanym" udałem się do swojego APCP. Tam oczywiście nie mogli mi tego sprawdzić, ale miły pan z punktu zaproponował mi zamianę swojego Sagema, którego oczywiście nie miał podłączonego do 2 SAT i sprawdzenie nagrywania, a oni u siebie w punkcie postarają sie sprawdzić mój.

No i od wczoraj i przez całą noc nagrywałem na nowym Sagemie (wszystkie nagrania podwójne) tak z kilkanaście nagrań i ... WSZYSTKO ZOSTAŁO NAGRANE BEZ ŻADNEGO PROBLEMU !!! Zatem proszę wszystkich "szczęśliwych" użytkowników Sagema o interweniowanie w CP w sprawie SPRAWDZENIA NA SERWERACH CP PRAWIDŁOWOŚCI USTAWIEŃ UPRAWNIEŃ NA WASZYCH KARTACH ABONENCKICH.

... i jeszcze jedna uwaga - wydaje mi się, że problem z nagrywaniem może dotyczyć tych abonentów, którzy wznawiali lub zawierali umowy tak od lipca 2011 (mniej więcej), zaraz po drugiej aktualizacji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy ze zrozumieniem - napisałem, że nagrywam na dekoderze nie swoim i nie ze swoją kartą abonencką ... :wink:

Mój został w punkcie - i ma te same objawy - nie nagrywa. Wystarczy po rozpoczęciu podwójnego nagrywania poprzełączać między tymi dwoma kanałami ( w końcu i tak inaczej nie można) i po chwili wyskakuje "Informacje o Nagra. Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...