Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...........czy jest sposób na Astrę ?

Przy wyszukiwaniu ręcznym nie znajduje żadnych kanałów

przy automatycznym znajduje ok ale ...................zapisany kanał np.TVTrwam mogę oglądac tylko do czasu wyłaczenia tunera

po powtórnym nawet za chwilę uruchomieniu tunera kanał w spisie jest ale nie ma sygnału :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tez problem z astra. nie mam ani jednego kanalu.

sprobowalem tez astre do wejscia 1 a hot bird do wejscia 2 podlaczyc, wtedy nic nie rabotaje.

 

UWAGA: po wyszukiwania kanalow na astrze, nie ma odbioru "informacja, brak sygnalu" na hot birdzie. ale nie trzeba kasowac na fabryczne. wystarczy w menu "instalacja akcesorjow" wylaczyc astre i zostawic tylko hot bird, i sam sie polapie, "liczba uzywanych wejsc sat = 1", "liczba uzywanych portow diseqc = 1"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim. Ja posiadam esi-88 oraz 2 anteny z pojedyńczymi konwerterami. jedna ustawiona na Hotbird A druga na Astrę 28.8E. Podłączoną mam jedynie ant. Hotbird do wej.1 w dekoderze. czy wystarczy, że podłączę ant. Astra do wej.2 a w menu ustawię '2 wejścia ant' oraz 2 porty diseqC, żeby móc oglądać programy z obu satelit? bo niby tak robiłem ale nie mogłem znaleźć nic z Astry. Macie jakieś pomysły, bo mi się już skończyły? zaznaczam, że z astry narazie ciągnę za pomocą odbiornika 'freesat bush'. chodzi mi o pogodzenie obu satelit na jednym odbiorniku. z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie wejście w dekoderze służy do nagrywania na dysku programu z innego kanału niź aktualnie oglądasz. Jak chcesz mieć astre musisz podpiąć disecq i podłączyć do niego hotbird i astre i kabel do pierwszego wejścia w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz ten dekoder to i tak czeka Cię wymiana konwerterów :)

 

Moja rada, będzie taka: kup przełącznik VIPER DiSEqC 2.0 - 5/2 P.166-W firmy EMP Centauri, dobrze działa z tym dekoderem. Albo dowolny najtańszy przełącznik DISEQC, jednak w tym drugi przypadku i tak będziesz musiał wymienić w najbliższym czasie. Do tego przełącznika podłącz obie anteny i puść dalej jednym kablem. Ustaw 1 wejście i dwa porty DISEQC.

 

W przyszłości sugeruję wymianę konwerterów na dwa quady albo jeden twin i jeden quad. Quada podepnij pod Astrę a Twina pod HB. Wtedy masz możliwość podpięcia i busha i ESI-88. Jesli z busha rezygnujesz to kup twina i polecanego przeze mnie Vipera. To sprawdzony sprzęt działa z każdym dekoderem jaki instalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli komus wystepuje komunikat o braku uprawnien podczas proby nagrania jednego lub obu kanalow to sprobujcie zrobic reset ale guzikiem od wlaczenia tunera,dziwne ale u mnie pomoglo jak narazie nagrywa wszystko poprawnie wystarczylo calkowite wylaczenie tunka guzikiem,co do astry to ja mam kabel od zeza podlaczony pod wejscie dwa przewaznie sygnal jest ale podczas proby nagrania wczoraj walki znikl a tuner mimo ustawionego nagrania tego nie zaczol nagrywac jednak po malej chwili byl obraz i trwalo nagranie.Jesli chodzi o parowanie dysku pewien gosc stwierdzil ze podczas wymiany wadliwego tunera moga moj dysk sparowac z nowym tunkiem jesli to prawda niech sie wypowie ktos kto pracuje w apsie.Pozdro i przepraszam za brak polskich liter ale pisalem na komorce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli komus wystepuje komunikat o braku uprawnien podczas proby nagrania jednego lub obu kanalow to sprobujcie zrobic reset ale guzikiem od wlaczenia tunera,dziwne ale u mnie pomoglo jak narazie nagrywa wszystko poprawnie wystarczylo calkowite wylaczenie tunka guzikiem ....

 

A gó... prawda. Wszystkie możliwości już wypróbowałem - łącznie z "głębokim uśpieniem". Sprawdza się przez kilka dni - potem znowu to samo - "czarne" nagranie. Wczoraj znowu nagrywałem dwa kanały - jeden nagrał - drugi - początek 1 min. Zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych - i wtedy nagrał mi dwa kanały. Pewnie za kilka dni znowu "czarne" nagranie będzie. I tak w kółko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...........czy jest sposób na Astrę ?

Przy wyszukiwaniu ręcznym nie znajduje żadnych kanałów

przy automatycznym znajduje ok ale ...................zapisany kanał np.TVTrwam mogę oglądac tylko do czasu wyłaczenia tunera

po powtórnym nawet za chwilę uruchomieniu tunera kanał w spisie jest ale nie ma sygnału :/

 

Ja sobie poradziłem tak, że zmieniam w ustawieniach z 2 Sat na 1 SAt i wówczas kanały z Astry zaczynają normalnie odbierać (Nie pojawia się informacja o braku sygnału). Zmiany dokonujemy na czas oglądania Astry, gdyż takie ustawinie nie pozwala w pełni korzystać z możliwości nagrywania.

Ustawienia:

Liczba włączonych wejść SAT 2 (zmieniam tymczasowo na 1 )

Liczba użytych portów Disec - 2

Konwenter podwójny Twin na Hotbird i pojedyńczy na Astrę + Disec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może mi doradzić jaki konwerter monoblock twin współpracuje bezproblemowo z tym tunerem, ponieważ chciałem taki zakupić (instalacja na 2 tunery z tego jeden ESI-88). Obecnie posiadam podłączenie wyłącznie na Sagema - 2x maximum single + przełącznik maximum, ale powiem, że kuleje przeważnie przy przełączaniu satelitów brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: jak włączam nagrywanie obojetnie na jakim kanale w trakcie oglądania to pojawia się komunikat "nagrywanie 0:29 min" i po 29 minutach nagrywanie jest automatycznie wyłączane. czy ktos miałby jaki pomysł dlaczego sie tak robi? mowa oczywiście o dekoderze CP ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: jak włączam nagrywanie obojetnie na jakim kanale w trakcie oglądania to pojawia się komunikat "nagrywanie 0:29 min" i po 29 minutach nagrywanie jest automatycznie wyłączane. czy ktos miałby jaki pomysł dlaczego sie tak robi? mowa oczywiście o dekoderze CP ESI-88.

 

To tzw OTR - one touch recording - każde naciśnięcie przycisku REC - to 30 min. nagrania - 2xREC - 60 min. 3xREC - 90 min ... i tak dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie - NIE. Temat nagrywania "wałkuję" już 2 miesiące. Nie ma żadnej reguły. Czarny ekran mam zarówno przy nagrywaniu 1 kanału z EPG lub bezpośrednio, jak i przy nagrywaniu dwóch kanałów jednocześnie. Ale też zdarza się, że nagranie mam całe zarówno przy 1 kanale lub dwóch z EPG lub nagranych bezpośrednio.

 

Masz rację.

Nie ma reguł. Tylko... dlaczego wcześniej tego nie było? Nie zauważyłem, sprzęt siadł, czy Polsat coś zrobił?

I czy opisany problem dotyczy tylko Twojego i mojego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś również zauważyłem problem z cofaniem oglądanego kanału przynajmniej u mnie podczas cofania czarny obraz mimo ogladania go powiedzmy z godzine,pewnie dużo jest błędów w sofcie ale kiedy [beep] operator zamieża je zniwelować? Satkurier ma zamiar coś z tym zrobić?Macie jakąś siłe przebicia pewnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już znalazłem regułę :D (już kilkakrotnie o tym pisałem) ... ale o tym póżniej :D

Wczoraj wieczorem miałem kolejną rozmowę z BOK CP w sprawie zgłoszenia reklamacyjnego - to już czwarte zgłoszenie :!: Wg działu technicznego ustawienia winny być następujące (przy dwóch liniach SAT):

Liczba połączeń SAT - 2

LNB - włączone

Liczba Disecq - 2

SAT A - HotBird 6/8/9

SAT B - HotBird 6/8/9

Następnie miły pan poprosił o próbę nagrywania 2 kanałów jednocześnie - Polsat i TVN. W międzyczasie porozmawialiśmy sobie m.in. o problemach z dekoderem Sagemcom - wg niego JEST MOŻLIWY BŁĄD W OPROGRAMOWANIU. Jeśli problem będzie dalej występował spróbują podejść do mojej reklamacji w sposób indywidualny - cokolwiek to znaczy ( :?::?::?: ). Tak po 5 min. poproszono mnie o zakończenie nagrywania i wtedy ...

... Nagrał się Polsat, natomiast TVN - tylko 1 min. i później "ciemność" :brawo::brawo::brawo:

Poproszono mnie zatem abym udał się do APCP celem wymiany dekodera i umówiono się ze mną na kolejną rozmowę z Centrum Serwisowym CP na dzisiaj po godz.19.

 

... A teraz rozwiązanie problemu z nagrywaniem podwójnym ...

1. Menu - powrót do ustawień fabrycznych

2. Aktualizacja oprogramowania

3. Po wykonaniu czynności z pkt. 1 i 2 wchodzimy do menu - konfiguracja - liczba połączeń SAT - zmieniamy na 2 (było 1), liczba Diseqc - mamy 4 z czego tylko Port SAT A - HotBird 6/8/9 - pozostałe puste. I tak może zostać lub ustawiamy Diseqc 2 (jak wyżej) - jest to obojętne - sprawdzałem - nagrywa zarówno przy Diseqc 4 jak i 2. Na kilka nagrań powinno zadziałać. Pewne jest, że 1 lub 2 dni będzie nagrywać, później już nie - wówczas ta sama procedura :censored::censored::censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...