Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni posiadam sagem esi-88 właściwie nie mam większych zastrzeżeń choć kanały przełączają się mozolnie....

jedyny problem to odbiór kanału HBO2 HD i Eurosport HD - przycinają się wyskakuje komunikat brak sygnału itd.... jak to możliwe skoro inne kanały chodzę bezproblemowo? (siła sygnału 58%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni posiadam sagem esi-88 właściwie nie mam większych zastrzeżeń choć kanały przełączają się mozolnie....

jedyny problem to odbiór kanału HBO2 HD i Eurosport HD - przycinają się wyskakuje komunikat brak sygnału itd.... jak to możliwe skoro inne kanały chodzę bezproblemowo? (siła sygnału 58%)

 

Poćwiczysz nagrywanie - to zmienisz zdanie :twisted::twisted::twisted:

Ja też miałem takie problemy w zeszłym tygodniu - z początku - brak EuroSport HD, TVN HD, TVP Historia, FilmBox HD, teraz - ciągle brak TVP Historia, sporadycznie FilmBox HD, EuroSport HD. Siła sygnału: SAT A - 60% -61 %, SAT B - 57% - 59%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę od tygodnia około 50h nagrań w sumie (jak jest przez chwilę pakiet premium to trzeba kożystać) i żadnych, absolutnie żadnych problemów ;)

Chcę to podktreślić, bo jak się czyta większość postów można by stwierdzi, że zadowolonych odbirców Sagem-a właściwie nie ma....

Mogą na ten czas usunąć RTL z listy.

 

ale na liście nie ma niemieckiego rtl tylko szwajcarski a to ta sama ramówka w kontekście sobotniego wieczoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek509 - jest na pewno więcej zadowolonych, ale Ci praktycznie tu nie piszą bo po co skoro im działa dekoder jak powinien. Ale masz rację, Ci co są zadowoleni też powinni o tym pisać. Mój teść też nie ma najmniejszych problemów z tym dekoderem i sobie go chwali 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę od tygodnia około 50h nagrań w sumie (jak jest przez chwilę pakiet premium to trzeba kożystać) i żadnych, absolutnie żadnych problemów ;)

Chcę to podktreślić, bo jak się czyta większość postów można by stwierdzi, że zadowolonych odbirców Sagem-a właściwie nie ma....

 

I masz podłączone dwie linie SAT ? Konwerter Twin czy 2 pojedyńcze ?

To podaj konfigurację i nr seryjny dekodera ?

PS ... korzystać ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę od tygodnia około 50h nagrań w sumie (jak jest przez chwilę pakiet premium to trzeba kożystać) i żadnych, absolutnie żadnych problemów ;)

Chcę to podktreślić, bo jak się czyta większość postów można by stwierdzi, że zadowolonych odbirców Sagem-a właściwie nie ma....

 

I masz podłączone dwie linie SAT ? Konwerter Twin czy 2 pojedyńcze ?

To podaj konfigurację i nr seryjny dekodera ?

PS ... korzystać ... :wink:

 

mam konwerter Twin

nr seryjny: 511194015178

 

konfiguracja (nie jestem ekspertem tak więc):

 

liczba użytych wejść sat: 2

zasilanie: właczone

liczba użytych konwerterów DiSEqC: 1

Port Sat A Hot Bird 6/8/9

 

jeśli o to chodzi i komus to pomoze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nadal to samo - wczoraj ponowna próba podwójnego nagrywania - TVP 2 kosz - Polska - Anglia, Boomerang. TVP2 - nagranie ok. 3 min. później pustka ok. 8 min. i znowu nagranie, Boomerang - całe nagranie. Drugie podejście do nagrywania: 4 kwarta meczu - całe i Boomerang - cały !?!

Jedynie "Info o Nagra mi się nie pojawiło !?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem od mniej więcej tygodnia. Ustawiam nagrywanie za pomocą EPG. Dekoder zaczyna nagrywać. Po około minucie nagrywania zatrzymanie i czarny ekran. Miejsce na dysku zajmuje jakby nagrywał. Sprawdzałem na TVP1, HBO HD, Discovery World, TVP2. Zadzwoniłem do BOK, gdzie miły pan poinformował mnie, że tak nie powinno się dziać (jakbym tego nie wiedział) i zaproponował mi wizytę w ASO. :censored::censored::censored: Obawiam się, że to nic nie pomoże, bo to nie dotyczy wyłącznie mojego dekodera.

Kolejną rzeczą, którą zrobiłem zaktualizowałem ręcznie oprogramowanie, pomimo tego, że miałem aktualną wersję. Pomogło. Niestety na jedno nagranie.

Przywróciłem ustawienia fabryczne. Pomogło. Na trzy nagrania.

Przywróciłem ponownie ustawienia fabryczne i czekam. Na wszelki wypadek ustawiłem kolejne trzy nagrania z palca, bo może problem tkwi w EPG.

Niestety nie mam więcej pomysłów. Może ktoś wie, jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się powstrzymać i muszę "na gorąco" opisać rozmowę, którą przed dosłownie chwilką przeprowadziłem - jest to odpowiedź na kolejne moje zgłoszenie reklamacyjne - dotyczące problemów z nagrywaniem w Sagemcom ESI-88. Dział techniczny CP wyjaśnia iż NIE JEST MOŻLIWE JEDNOCZESNE NAGRYWANIE 2 KANAŁÓW GDYŻ TEN DEKODER POSIADA JEDNĄ GŁOWICĘ !!! Jak wyjaśniłem miłemu Panu z CP - musiał się zatem zdażyć CUD wczoraj, gdyż nagrałem zarówno cały mecz Polska-Niemcy na TVP HD jak i "M Jak Miłość" w TVP 2. Miły Pan się zapowietrzył i w odpowiedzi usłyszałem - "muszę ponownie uzyskać dodatkowe informacje z działu technicznego CP. Skontaktujemy się z Panem". Życzenia "miłego dnia" spłynęły po mnie jak woda po kaczce.

Także koledzy którzy piszą, że ich dekodery nagrywają 1 kanał bądź 2 jednocześnie - są świadkami cudu. Niech szybciutko biegną do kranów i sprawdzą czy nie leci wino. Cud w Kanie Galilejskiej.

 

Ja mam podobny problem od mniej więcej tygodnia. Ustawiam nagrywanie za pomocą EPG. Dekoder zaczyna nagrywać. Po około minucie nagrywania zatrzymanie i czarny ekran. Miejsce na dysku zajmuje jakby nagrywał. Sprawdzałem na TVP1, HBO HD, Discovery World, TVP2. Zadzwoniłem do BOK, gdzie miły pan poinformował mnie, że tak nie powinno się dziać (jakbym tego nie wiedział) i zaproponował mi wizytę w ASO. :censored::censored::censored: Obawiam się, że to nic nie pomoże, bo to nie dotyczy wyłącznie mojego dekodera.

Kolejną rzeczą, którą zrobiłem zaktualizowałem ręcznie oprogramowanie, pomimo tego, że miałem aktualną wersję. Pomogło. Niestety na jedno nagranie.

Przywróciłem ustawienia fabryczne. Pomogło. Na trzy nagrania.

Przywróciłem ponownie ustawienia fabryczne i czekam. Na wszelki wypadek ustawiłem kolejne trzy nagrania z palca, bo może problem tkwi w EPG.

Niestety nie mam więcej pomysłów. Może ktoś wie, jak rozwiązać ten problem?

 

U mnie od momentu wymiany dekodera na Sagema zmienił się poranny rytuał - oprócz mycia, siusiu i kawki z mleczkiem doszło codzienne rannne przywracanie ustawień fabrycznych i aktualizowanie oprogramowania ... :lol2::/

 

[...]Zadzwoniłem do BOK, gdzie miły pan poinformował mnie, że tak nie powinno się dziać (jakbym tego nie wiedział) i zaproponował mi wizytę w ASO. :censored::censored::censored: [...]

A ja po iluś tam wizytach w APCP żeby u nich na miejscu sprawdzili nagrywanie - odpowiedzieli, że nie mają dwóch linii SAT !

Ale mogę wybrać sie do innego - mam ich kilkanaście w promieniu 150 km !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od momentu wymiany dekodera na Sagema zmienił się poranny rytuał - oprócz mycia, siusiu i kawki z mleczkiem doszło codzienne rannne przywracanie ustawień fabrycznych i aktualizowanie oprogramowania ... :lol2::/

 

Niby tak, ale wtedy musisz na nowo ustawiać zaplanowane nagrywanie.

To jest jakieś rozwiązanie, ale skoro płacisz za dzierżawę dekodera, to chcesz, aby działał bez zarzutu. U mnie pojawiło się owe zjawisko około tydzień temu. CP coś "grzebał"?

 

A ja po iluś tam wizytach w APCP żeby u nich na miejscu sprawdzili nagrywanie - odpowiedzieli, że nie mają dwóch linii SAT !

Ale mogę wybrać sie do innego - mam ich kilkanaście w promieniu 150 km !!!

 

Ja się raczej zastanawiam, czy się po zakończeniu umowy na Cyfrę, albo N nie przerzucić. Jakiś czas temu stoczyłem z CP o jeden abonament. I nie chodziło o jego wysokość, ale o zasadę. I... już mi się nie chce tego powtarzać. Wolę swoją energię wykorzystać w inny sposób, niż udowadnianie, że nie jestem jeleniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą na ten czas usunąć RTL z listy.

 

ale na liście nie ma niemieckiego rtl tylko szwajcarski a to ta sama ramówka w kontekście sobotniego wieczoru?

Te kanały różnia się tylko reklamami.

Na tym szwajcarskim mam komunikat na tabelce "informacje o nagra zakodowany sygnał". Jednak kanał działa, tylko tabelka przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na ten problem działa taka procedura:

 

1. restart dekodera - wyłaczyć i właczyć zasilanie

2. dekoder domyślnie włącza się na polsat news, z pilota wybieralmy 248, pojawia sie komunikat: "info o narga zakodowany sygnał" i po 5 sekundach znika!!!

 

jednak gdy dekoder jest użytkowany i przełączamy miedzy kanałami po ponownym włączeniu 248 informacja pozostaje.... i konieczny jest następny restart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba robić żadnych restartów. Ten temat już był tutaj poruszany. Sam się też o to pytałem. Wystarczy cofnąć o kilka sekund program, po czym naciśnąć na pilocie jeszcze raz numer kanału, czyli 248 i panel o nagra sam zniknie. Potem można nawet włączyć przyciskiem stop bieżące odtwarzanie programu i panel juz się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem który ujawnił się podczas ustawiania list ulubionych a mianowicie dekoder nie kopiuje z listy głównej do listy ulubionych wybranych stacji - u mnie do listy B nie przeniosło Rodin TV ale do innych już tak. Dodatkowo dekoder czasami nie akceptuje przeniesienia kanału przywracając poprzedni stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem.

Problem z radosnym czarnym ekranem pojawia się wyłącznie przy próbie podwójnego nagrywania.

Zastanawiam się, czy to nie jest jakiś problem z ustawieniami.

 

U mnie jest tak:

Konwerter Twin

liczba użytych wejść sat: 2

zasilanie: włączone

liczba użytych konwerterów DiSEqC: 1

Port Sat A Hot Bird 6/8/9

 

Siła sygnałów: 61 i 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem.

Problem z radosnym czarnym ekranem pojawia się wyłącznie przy próbie podwójnego nagrywania.

 

Absolutnie - NIE. Temat nagrywania "wałkuję" już 2 miesiące. Nie ma żadnej reguły. Czarny ekran mam zarówno przy nagrywaniu 1 kanału z EPG lub bezpośrednio, jak i przy nagrywaniu dwóch kanałów jednocześnie. Ale też zdarza się, że nagranie mam całe zarówno przy 1 kanale lub dwóch z EPG lub nagranych bezpośrednio.

 

czy jak oglądam na polsacie film i go nagrywam, to można zrobić tak by reklamy sie nie nagrały?? To pilne

 

Absolutnie - NIE. :lol2: Dekoder nie posiada możliwości edycji nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ostatnie uaktualnienie oprogramowania wprowadziło właśnie możliwość edycji listy ulubionych.

A co do nagrywania to ja nigdy nie miałem takich problemów jak niektórzy, żeby się coś nie nagrało poprawnie, a często nagrywam 2 programy równocześnie. Posiadam konwerter quad jakis WINDSTRON.

Jedynie co jeszcze mam jakieś zarzuty co do tego dekodera, że co jakiś czas (tydzień, dwa) po uruchomieniu pojawia się jeszcze brak sygnału i muszę usypiać i wybudzać dekoder. Poza tym nagrywane programy czasem zapisują się pod nazwą wcześniejszego programu. Dlatego przydałaby się funkcja zmiany nazw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tygodni byłem szczęśliwym posiadaczem cyfrowego polsatu i dekodera Sagem esi-88- do wczoraj. Wracam z pracy chcę obejrzeć nagrany Hotel 52 i Szpilki na giewoncie a tu niemiła niespodzianka, jedna, dwie minuty a reszta to czarny ekran ;( Niech oni coś z tym zrobią - przecież tak być nie może. Do tej pory było wszystko w należytym porządku zawsze nagrywałem z HBO teraz kiedy nagrywałem z Polsatu - taka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...