Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja obstawiam, że od samego początku nikt z was nie sprawdzał czy nagrywa przy podłączonych dwóch kablach i każdy ma ten sam "zonk" - to "cudo" sagema jak pisałem - nie obsługuje dwóch wejść SAT.
Od grudnia 2010 miałem podłączony tuner pod dwa kable. Nie miałem żadnych problemów, żadnych! Aż do ostatniej poprawki.

Wymieniam tuner po to aby mieć udokumentowane reklamacje. Samym dzwonieniem i pisaniem nic nie zdziałam. Liczy się tylko papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] bo jak inaczej wytłumaczyć że choć jest Was "kilku" z takimi problemami,to większość w tym i ja nie mamy z tym kłopotu.

Mój dekoder pochodzi z początku roku i działa jak zegarek a im bliżej wiosny, lata tym więcej krytyki na ten sprzęt.

 

I możesz nagrywać równolegle 2 kanały, lub 1 oglądać, 2 - nagrywać ???

 

Jak najbardziej - żadnych problemów :jupi:

 

A ja obstawiam, że od samego początku nikt z was nie sprawdzał czy nagrywa przy podłączonych dwóch kablach i każdy ma ten sam "zonk" - to "cudo" sagema jak pisałem - nie obsługuje dwóch wejść SAT. Mi po pisemnej reklamacji doradzono sprawdzenie w APS-ie - a tam nie mają dwoch lini SAT żeby sprawdzić.

A z wymianą nie ma sensu - dopóki Polsat bedzie wymianiał Sagemy - po przecież do oszustwa sie nie przyzna - to umowa nas wiąże.

 

Trafiają się sztuki, które te "cuda" robić potrafią :wink:

 

Czy jest kroś na forum kto ma podłączone do tego badziewia oba porty A I B do konwertera I nie ma problemów z nagrywaniem?

 

Ja :jupi: ale myślę że wyjątkiem nie jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sn 51109 dwa konwertery podłączone do portów A i B.

Dziś w nocy sprawdzałem czy dekoder będzie działał na jednym kablu. Podłączyłem konwerter tylko do portu B, zostawiłem w menu żeby korzystał z 2 wejść i nastawiłem nagrywanie. Dekoder przełącza się na drugi port bez problemów.

Co ciekawe na AXN nie nagrywa 50 % filmów. Po minucie pustka jednak na Disney Junior już tak nie jest. Po minucie pustka ale od 2 minuty wszystko wraca do normy. Problem może być po stronie uprawnień w Polsacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam z wielu kanałów między innymi: Polsat Sport Extra, Polsat HD, National Geographic, TVP HD, MTV HD, ESKA TV i wszystko jest OK. Dzisiaj włączyłem nagrywanie na kanale Animal Planet HD i przełączyłem na kanał WILD HD, który też zacząłem nagrywać, po 14 minutach wyłączyłem nagrywanie obu kanałów i sprawdziłem. Wszystko się super nagrało. :jupi:

Sagem mam podłączony do dwóch anten 60. Jedna jest ustawiona na astrę a druga na hotbird (konwerter z dwoma wyjściami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ... a ja znam już instrukcję obsługi na pamięć ... str.20 - " możliwość podłączenia dwóch konwerterów pojedyńczych lub jednego typu Twin" - i musi działać - ale u mnie nie nagrywał żaden !!! Mam też wymieniony konwerter Twin.

Miałem zaprogramowany w sobotę w nocy film na FilmBox HD - bez niespodzianek - nagrane ok. 1 min, a potem - "czarna" pustka.

W niedzielę bezpośrednie nagranie - Boomeranga - ok.45 min - i jest całe OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie "robi się" coraz większa heca.

Najpierw przy nagrywaniu 1 kanału, na innym włączonym, pojawiało się "Info o nagraniu ..." - obraz się "zamrażał" i trzeba było przerwać nagrywanie żeby obraz z powrotem "wystartował" - oczywiście nagranie "czarnej pustki". A później to już nawet tylko przy oglądaniu - bez nagrywania - pojawiało się "Info o nagraniu ..." i obraz się "zamrażał" :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ostatnio o gościu. Miałem to samo, nagra..... Robił fotki ekranów, pisał pisma, w końcu oddał dekoder do punktu. Jak polsat zaczął go straczyć karami poszedł do Uokik , pokazał fotki I pisma. Nawet mu polsat kase oddał.

 

Wg mnie problem nie jest w karcie, dekoderze, sofcie, antenach czy w kablach bo wymiana tego nic nie daje. Jedyne co się nie zmienia to uprawnienia na serwerach w cp. Są one przypisane pewnie do peselu. Trzeba by poprosić aby wykasowali wszystko I jeszcze raz wprowadzili od nowa. Obawiam się jednak, że odpowiedzą proszę wymienić dekoder bo jest pan pierwszy w Polsce.... po co się wyśilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zadzwoniłem do polsatu bo znowu miałem brak uprawnień podczas nagrywania jakiegoś filmu.Rozgadałem się z facetem,mówię że posiadam konwenter twin i drugi pojedyńczy na astre,pytam w jakiej konfiguracji powinien być ustawiony tuner,a on mi na to że jeśli używam konwentera typu twin to na obu wejściach powinienem mieć ustawione na HB(dziwna sprawa jak to mówią Wspaniałe zwierzaki z kanału Jim Jam polsat)ja wtedy mu na to że w ten sposób nie uzyskam połączenia z konwenterem który jest na astre skierowany i który jest połączony diseqtem do tunera.On stwierdził że aby tuner poprawnie działał również z połączeniem na astre powinien mieć zamontowany konwenter monoblock.Co powiecie na takie tłumaczenia?Jeśli tuner nie będzie miał rozwiązanego pojedyńczo ustawien pod każde z wejść antenowych to moim skromnym zdaniem kiepsko będzie nam uzyskać poprawną pracę przełączników diseqt w jakiejkolwiek konfiguracji.

 

A propos jaką wy macie konfiguracje przy ustawieniach zeza w konfiguracji twin HB i pojedynczy na astre z diseqtem,czy wam to działa bez żdnych problemów?

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jaką wy macie konfiguracje przy ustawieniach zeza w konfiguracji twin HB i pojedynczy na astre z diseqtem,czy wam to działa bez żdnych problemów?

Dzięki za odpowiedzi.

 

Działa z problemami. Astra + HB mam podpięty pod gniazdo A, bo odwrotnie nie przeskanuje Astry, a HB twin do gniazda B. Jak po włączeniu tunera nie mam sygbnału z Astry to wciskam rec na programie z HB, włączam program z Astry, daję stop i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsultant miał racje z ustawieniem wyjść na Hb i poprawnej pracy tylko z konwenterem monoblock twin,to może ktoś mi powie w jaki sposób dekoder będzie wyszukiwał kanały z astry jeśli w obu ustawieniach wyjść będzie miał hb a nie astre,mam wrażenie że technicy wiedzą o tym błędzie w sofcie ale nic z tym nie zrobia,co do konsultantów to tam pracuja mało kompetentni nie znający się na niczym [beep]e,no cóż może kiedyś doczekamy się softu który będzie prawidłowo obsługiwał przełaczniki bo to co teraz jest zrobił jakiś chory umysłowo programista.Pozdrawiam wszystkich którzy mają podobne problemy co ja i którzy będą oglądać walkę adamka z astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługę diseqc to oni totalnie spaprali w tym sagemie.

 

Poprzednio miałem echostara, ale nie z platform cyfrowych okrojonego z opcji, tylko kupionego w sklepie i obsługiwał mi bez problemu Astre + HB z diseqciem ale i całą orbitę, nawet konwertery na pasmo C.

 

Ciekawe czy czegoś nie wymyślą na walkę Adamka, żeby na ich super tunerze RTLu nie odebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...