Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na niektórych kanałach zagranicznych, między innymi na RTL Sweitz, który ma ramówkę taką samą jak RTL, pojawia się informacja: Informacja o nagra - zakodowany sygnał, mimo iż kanał z wizją i fonią działa normalnie. Czy ktoś wie jak usunąć ten panel informacyjny? Podobno jest to możliwe, ale trudno jest przeglądać 130 stron tego wątku.

 

Cofnij o kilka sekund oglądany program,a potem numerycznie wciśnij numer kanału!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byc może było juz takie pytanie na tym forum, ale nie jestrem w stanie przejrzeć ponad 100 stron. Bedę więc wdzieczny za pomoc. od dwóch lat odbieram CP, ale dopiero teraz postanowiłem sobie sprawić kanały HD. Ale wazne jest dla mnie to, by dekoder jednoczesnie współpracowa z Astra, bo bardzo zalezy mi na programach z tej satelity. Kompletnie sie na tym nie znam, więc pytam, czy Sagem ESI 88, w takiej sytuacji bedzie dobrym wyborem?

Do tej pory miałem dekoder samsunga i jestem bardzo z niego zadowolony, ale oczywiscie nie obslugiwał HD.

Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu przy Samsungu bym pozostał tyle, że HD. Niektóre APSy jeszcze go mają, trzeba popytać, chyba, że zależy Ci na nagrywaniu to wyboru nie ma. Ale z tego co wiem współpraca Sagemcoma z Astrą nie wygląda ciekawie, są różne problemy, zresztą sam dekoder co chwila ma nowy problem :) HD5000 to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pomysł na problemy z nagrywaniem ???

Jak już pisałem wcześniej miałem cały czas to samo. Sprzedawca w APO poinformował mnie, że wymiana nie ma sensu bo inny tuner będzie zachowywał się identycznie. Jednak wczoraj wymieniłem na inny egzemplarz z nowym HDD (mam w umowie na własność) i na razie wszystko hula. Jak tylko coś się popsuje dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliście. Ja walczę z czarnym ekranem podczas nagrywania od 3 miesięcy. Jedyną rzeczą jaką mi jeszcze nie wymieniono to zasilacz, miałem nadzieję że to on i zamierzałem się właśnie udać po raz kolejny po nowy dekoder. Podobno jestem jedyny w kraju z taki problemem . A tu proszę .... jest nas więcej. Czytałem ostatnio o gościu, który miał podobny lub ten sam problem i UOKIK pomógł mu rozwiązać umowę z tymi @#@#$ naciągaczami. Co mam teraz zrobić ? Iść wymieniać czy czekać 6 miesięcy aż coś ca co płacę zacznie w końcu działać?

Co do ustawień to nie ma sensu zmieniać. Już wszystko sprawdzałem łącznie z wymianą konwertera. Problem ewidentnie jest po stronie uprawnień na 2 wejściu (tuner B czy jak to jest tam oznaczone). Po ok 1 minucie tuner nie otrzymuje uprawnień i przestaje nagrywać. Efekt to czarny ekran na nagraniu i czas leci jak przy przewijaniu do przodu. Czasem pomaga przełączenie na kanał zapisywany. Wtedy znów zaczyna nagrywać lub czasem wyskakuje komunikat o braku uprawnień także na tunerze 1 i wtedy pomaga wyciągnięcie karty i ponowne jej wsadzenie. Chyba że nastąpi wielka k#@a i zostaje reset. Co ciekawe problem występuje u mnie dopiero po kilku godzinach od włączenie urządzenia i dotyczy ok 30-60% nagrań. Generalnie masakra. Nikt tego nie będzie sprawdzał po testy potrwałyby z 15 godzin. W salonie to nawet nie mają ochoty tego słuchać tylko wpisują, że zawiesza się po pewnym czasie. a infolinii proponują 60 reset i przywrócenie ustawień po czym proponują wymianę bo jestem jedyny w kraju i nikt o tym nie słyszał. Ja też po ostatniej wymianie cieszyłem się przez 3 dni że wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podobno jestem jedyny w kraju z taki problemem . A tu proszę .... jest nas więcej...

 

No jasne - mi za każdym razem takie głupoty pier ...

 

Ja po kolejnej wymianie cieszyłem się przez 2 dni - nawet możliwością podwójnego nagrywania. A "Informacja o Nagra. Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" pojawiło mi się tylko raz podczas podwójnego nagrywania. Teraz nie mam wyświetlanej takiej informacji - ale raz mi nagra, innym razem - nie.

[beep]ć mi się chce jak mam znowu wymieniać - a efektu żadnego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jestem jedyny w kraju z taki problemem . A tu proszę .... jest nas więcej.
Skąd ja to znam :) Jesteś chyba pierwszy, który tak dobrze opisał problem. Testowałem poprzedni sprzęt na jednej antenie i nie było kłopotów. Problem pojawia się po podłączeniu drugiej anteny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze pojawiał się wyłącznie ten napis "Informacja o Nagra. Tego kanału ..."

Jak napisałem wcześniej teraz nie pojawia się ten napis - ala nagrania i tak nie ma. Nigdy nie miałem - brak sygnału.

 

A ostatnio nagrywałem z FilmBox HD - ten sam film o różnych porach nadawania - za pierwszym razem - 1 min. nagrania, 40 min czarny obraz, później nagranie do końca. Drugie podejście - cały film nagrany !!! Kolejnym razem również zaplanowane nagranie filmu 2 razy - za pierwszym jak wyżej - 1 min. nagrania, potem - ok.40 min.- nic, póżniej nagranie do końca. Za drugim razem - całe "puste" nagranie.

I jeszcze jedno - po przywróceniu ustaw.fabrycznych - Init natychmiastowy, po kilku dniach - Init po ok.3 sek. I tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Problem ewidentnie jest po stronie uprawnień na 2 wejściu (tuner B czy jak to jest tam oznaczone). Po ok 1 minucie tuner nie otrzymuje uprawnień i przestaje nagrywać. Efekt to czarny ekran na nagraniu [...] Czasem pomaga przełączenie na kanał zapisywany. Wtedy znów zaczyna nagrywać lub czasem wyskakuje komunikat o braku uprawnień także na tunerze 1 ...

 

I to jest jedyne słuszne wytłumaczenie. Gdy odłączyłem kabel od SAT B i w ustawieniach zmieniłem liczbę SAT - 1 - to nagrywa. Ten badziew po prostu nie obsługuje 2 połączeń SAT. A kuźwa - ostrzegali mnie przed wynalazkami Sagema. To samo jest w przypadku cewek zapłonowych w samochodach i układach wtryskowych Sagem - jeden wielki [beep] !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że im nowszy model tym większe problemy z tym dekoderem.

Jak to w technice -ona idzie wciąż do przodu i pewnie w tym modelu pojawiają się jakieś modyfikacje na płycie głównej a w skrajnych przypadkach wreszcie coś zaczyna fiksować bo jak inaczej wytłumaczyć że choć jest Was "kilku" z takimi problemami to większość w tym i ja nie mamy z tym kłopotu.

Mój dekoder pochodzi z początku roku i działa jak zegarek a im bliżej wiosny, lata tym więcej krytyki na ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że im nowszy model tym większe problemy z tym dekoderem.

Jak to w technice -ona idzie wciąż do przodu i pewnie w tym modelu pojawiają się jakieś modyfikacje na płycie głównej a w skrajnych przypadkach wreszcie coś zaczyna fiksować [...]

 

Pierwszy dekoder miałem z numerem seryjnym 511 ... Kolejny z 510 .... a przecież już są z 610 ...

I na każdym to samo - połaczenie SAT -1 nagrywa, przy połączeniu dwóch kabli SAT - 2 - nie.

 

[...] bo jak inaczej wytłumaczyć że choć jest Was "kilku" z takimi problemami,to większość w tym i ja nie mamy z tym kłopotu.

Mój dekoder pochodzi z początku roku i działa jak zegarek a im bliżej wiosny, lata tym więcej krytyki na ten sprzęt.

 

I możesz nagrywać równolegle 2 kanały, lub 1 oglądać, 2 - nagrywać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się "chwalę" zgodnie z obietnicą. W niedziele miałem wymianę sprzętu, dziś (środa) chciałem sobie nagrać mój ulubiony serial na TVN... i nagrałem, reklamy (3 minuty) po czym nastały egipskie ciemności. No nie do końca bo nagrała się jeszcze końcówka (a w zasadzie) początek "Brzyduli" - a to już nie jest mój ulubiony serial.

Tak czy owak jutro kolejna wymiana sprzętu. Zrobię ich jeszcze kilka i postaram się rozwiązać umowę z Polsatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych wersjach softu dekoder jeżeli nie dostawał sygnału na Jedyny z wejść starał się automarycznie przełączyć na drugie. Jeżeli kabel zostawał odłączony z portu A po sekundzie dekoder zamieniał porty I Wszystko działało. Teraz port B jest tylko do nagrywania I wyszło jak zwykle. Wymienialiście zasilacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się "chwalę" zgodnie z obietnicą. W niedziele miałem wymianę sprzętu, dziś (środa) chciałem sobie nagrać mój ulubiony serial na TVN... i nagrałem, reklamy (3 minuty) po czym nastały egipskie ciemności. No nie do końca bo nagrała się jeszcze końcówka (a w zasadzie) początek "Brzyduli" - a to już nie jest mój ulubiony serial.

Tak czy owak jutro kolejna wymiana sprzętu. Zrobię ich jeszcze kilka i postaram się rozwiązać umowę z Polsatem.

 

A ja obstawiam, że od samego początku nikt z was nie sprawdzał czy nagrywa przy podłączonych dwóch kablach i każdy ma ten sam "zonk" - to "cudo" sagema jak pisałem - nie obsługuje dwóch wejść SAT. Mi po pisemnej reklamacji doradzono sprawdzenie w APS-ie - a tam nie mają dwoch lini SAT żeby sprawdzić.

A z wymianą nie ma sensu - dopóki Polsat bedzie wymianiał Sagemy - po przecież do oszustwa sie nie przyzna - to umowa nas wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...