Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałeś, aby wskazać Ci kontroler ethernet. Wskazałem Ci go zatem. Sam mi kiedyś napisałeś, że trzeba uwazać co sie pisze na forum. ;) Prawidłowość projektu, połączeń na płycie i jeszcze kilku innych kwestii wybiega poza zakres tego forum a nawet poza kompetencje wielu osób piszących tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, co nie zmienia faktu że bez warstwy fizycznej kontrolera nie ma szans na aktywny portu Ethernet, jest jednak jeden plus dekodera STI7105 to porządny scalak i tanim kosztem potrafi zapewnić wiele funkcji a Sagemcom na pewno kupił kilka milionów takich układów, więc można spodziewać się po kolejnych wydaniach że i LTE i Ethernet się pojawią

 

W tym momencie spokojnie można wsadzić przeglądarkę obrazków czy odtwarzacz plików MPEG4, bo USB jest aktywny ale nie wykorzystywany, tylko po co CP miałby dawać swoim klientom przeglądarkę JPEGów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te wejścia muszą mieć możliwość aktywacji bo gdyby tak nie było to oficjalna specyfikacja była by po prostu wprowadzeniem w błąd a wręcz oszustwem zastosowanym przez dystrybutora - tzn. CP celem podniesienia atrakcyjności towaru, który takowych cech nie posiada.

 

Fragment ze strony:

http://tvpolsat.info/news.php?readmore=2563

 

Specyfikacja techniczna dekodera Sagemcom ESI-88:

 

 

Złącza:

 

 

Ethernet złącze sieciowe (przyszłe zastosowania)

USB (przyszłe zastosowania)

 

A jak się kogoś oszukuje to może się to skończyć tym że ten oszukany się wk :censored: i może zacząć robić "kuku" oszukującemu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie zakupu nie posiadał takiej cechy to żadnego oszustwa nie ma. Można sprzedawać też działki na ksieżycu informując że kiedyś deweloper odkupi je pod budowę ekskluzywnego hotelu z widokiem na ziemię za grube pieniądze ale jest to tak prawdopodobne jak przeglądarka zdjęć z w HD5000 :]

 

W Echostarach też były takie informacje i po tylu latach jedyne co można zrobić to naładować komórkę (o tej funkcji nie pisali, chyba że to miało być to przyszłe zastosowanie).

 

Jako źródło sugeruję raczej http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ekodery.cp niż tvpolsat.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nie tyle NIE-SZCZĘŚLIWYM użytkownikiem Sagema ESI-88 ile na maxa WKUR... Jako wieloletni abonent Polsatu korzystałem do tej pory z Echostarów 616,717, później z F300 - i nie miałem żadnych problemów. Od 25-07-2011 r . do szału doprowadza mnie ten badziew Sagema. Problem dotyczy - nagrywania. Mam konwerter typu Twin - doprowadzone są do dekodera dwa połączenia SAT i teoretycznie powinienem mieć możliwość nagrywania 2 kanałów równocześnie, bądź 1 nagrywać a 2 oglądać.

I tutaj jest problem - nagrywa początek programu i póżniej do samego końca czarny obraz bez dźwięku. Po kilkunastu sekundach, nieraz kilku minutach, pojawia się na ekranie - "info o Nagra. Tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Po chwili następuje zamrożenie obrazu. Po wyłączeniu nagrywania obraz ponownie startuje. Sytuacja taka powtarza się zarówno przy nagrywaniu 2 kanałów jak i wtedy gdy nagrywam 1. Co ciekawe takie info raz się pojawia, innym razem nie - a nagrania i tak nie ma. Jedne nagrania mają początek programu, póżniej dłuuuuugo nic i znowu część nagrania przy końcu, inne tylko początek, albo tylko czarny obraz. Ale są też sytuacje, że mam całe nagranie zarówno przy nagrywaniu 1 kanału jak i dwóch jednocześnie. Nie ma reguły.

Wytrzymałem tak 2 tygodnie i 8-08-2011 wymieniłem na nowy ESI - 88. Wymieniłem również konwerter. I ciągle bez zmian - TO SAMO !!!

Nie będę przytaczał treści rozmów z COK Polsatu - opowiadają same [beep]..., nikt nie potrafił mi podać konfiguracji dekodera, twierdzą że pierwszy raz mają taki przypadek.

Dlatego też proszę o pomoc na tym forum - jaka ma być konfiguracja ?

Ilość połaczeń SAT - mam 2.

Liczba diseqc ...........

Diseqc - SAT A .............

Diseqc - SAT B .............

Diseqc - SAT C .............

Diseqc - SAT D .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest reguła to nie mam pojęcia,ja też co jakiś czas mam problem z nagraniem programu właśnie tak samo to się u mnie objawia jak u ciebie tylko nie miałem cierpliwości na sprawdzenie czy końcówka nagrania jest nagrana,również glupio się zachowuje z diseqtem jeśli twin jest na hodbirda a pojedyńczy na astre,pytanie dla moda w gostyniu na talerzu 100 sciagnę coś z paczki Freesat angielskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też proszę o pomoc na tym forum - jaka ma być konfiguracja ?

Ilość połaczeń SAT - mam 2.

Liczba diseqc ...........

Diseqc - SAT A .............

Diseqc - SAT B .............

Diseqc - SAT C .............

Diseqc - SAT D .............

 

Ilość połaczeń SAT: 2

Liczba diseqc: 1

Diseqc - SAT A: Hot Bird

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak miałem.

Ale wg "speców" z Polsatu, którzy montowali mi antenę - ilośc połączeń SAT-2, diseqc - 4, z czego tylko na Diseqc - SAT A- Hot Bird, reszta pusta ???

Z kolei dzwoniąc do COK-u: pierwsza wersja - ilośc połączeń SAT-1 (mimo że mówiłem że mam konwetwr TWIN i dwie linie SAT !!!), diseqc - 1, Diseqc - SAT A- Hot Bird,

druga wersja - ilośc połączeń SAT-2, diseqc - 4, Diseqc - SAT A- Hot Bird, Diseqc - SAT B - Astra !!??

Wszystkie kombinacje próbowałem - bez efektu - w momencie nagrywania i to 1 kanału, czy 2 równocześnie - napis na ekranie: "Info o Nagra. Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" - brak nagrania - czarny obraz oprócz ok. 1 minuty na poczatku.

A co ciekawsze - mam teraz ustawienia

ilośc połączeń SAT-2, liczba diseqc - 2,

Diseqc - SAT A- Hot Bird,

Diseqc - SAT B - Astra

W nocy ustawione nagrywanie 2 kanałów o różnych czasach nagrań (nie nakładały się)

- Boomerang- kanał 72

- Nick JR - kanał 73

Boomerang - plik pusty

Nick JR - jest nagrany w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś z dekoderem jest nie tak, masz ewidentnie 2 LNB i instalację na jednego satelitę, powinieneś nagrywać oba kanały bez problemu na takich ustawieniach

 

@marys26 z freesata wszystko poza Astra 2D czyli nie będzie BBC (poza News, Alba i Parlament) , ITV oraz ich wersji HD, będę wszystkie muzyczne, filmowe za darmo czyli True Movies, Men Movies, Horror, CBS, Travel, Wedding i trochę tego będzie Channel 4 HD do tego ale musisz mieć ustawioną czasze na 28.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej

na pierwszym Sagemie miałem z ustawień fabrycznych

Ilość połaczeń SAT - 2.

Liczba diseqc - 4

Diseqc - SAT A - HotBird

Diseqc - SAT B .............

Diseqc - SAT C .............

Diseqc - SAT D .............

I była loteria z nagrywaniem

z drugim Sagemem - tak samo...

wczoraj na noc zmieniłem na:

Ilość połaczeń SAT - 2.

Liczba diseqc - 2

Diseqc - SAT A - HotBird

Diseqc - SAT B - Astra

i wyszło jak napisałem ...

to co wymieniać dalej - może pobiję wynik kolegi z 13 wymianami ?

Pismo do Polsatu też już poszło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też proszę o pomoc na tym forum - jaka ma być konfiguracja ?

Ilość połaczeń SAT - mam 2.

Liczba diseqc ...........

Diseqc - SAT A .............

Diseqc - SAT B .............

Diseqc - SAT C .............

Diseqc - SAT D .............

 

Ilość połaczeń SAT: 2

Liczba diseqc: 1

Diseqc - SAT A: Hot Bird

 

To jest prawidłowa konfiguracja, rozumiem, że możesz się nie znać ale po co ustawiasz Astrę jak astry nie masz? To tak na logikę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marys26 z freesata wszystko poza Astra 2D czyli nie będzie BBC (poza News, Alba i Parlament) , ITV oraz ich wersji HD, będę wszystkie muzyczne, filmowe za darmo czyli True Movies, Men Movies, Horror, CBS, Travel, Wedding i trochę tego będzie Channel 4 HD do tego ale musisz mieć ustawioną czasze na 28.2

 

 

Te kanały będą oki ale czy muszę ustawić inną antene czy złapie mi zez na tej co mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]..., nikt nie potrafił mi podać konfiguracji dekodera, twierdzą że pierwszy raz mają taki przypadek.

[beep]....nie. Doskonale o tym wiedzą, chyba że gadałeś z jakąś nierozgarniętą blondyną. Dosłownie przed chwilą wróciłem z autoryzowanego punktu CP chcąc wymienić Sagemcoma na inny egzemplarz, gdyż mam to samo co Ty. Gość z którym rozmawiałem powiedział, że nie ma to sensu, ponieważ egzemplarze które niedawno do niego dotarły mają to samo. Wziąłem sprzęt z powrotem pod pachę i wróciłem do domu.

Chciałbym aby się przynajmniej przyznali że wiedzą o problemie, i zapewnili że nad nim pracują, a nie rżnęli głupa. Wciskanie kitu - to mnie chyba najbardziej irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z nierozgarniętą panienką rozmawiałem, gdzie gość w tle jej podpowiadał - stękała jak przy odpowiedzi w klasie ... zero konkretu. I z drugą panienką, która to samo dukała, w końcu przełączyła mnie do gościa z obsługi technicznej - poradził ustawić 4 x diseqc - każdy na inną Sat - a potem bezczelnie się rozłączył. Wczoraj wieczorem ponownie z gościem - tym razem - 2 x Diseqc - Sat A - HotBird, Sat B - Astra !!! A na koniec rozwalił mnie szczerym stwierdzeniem, że co on biedny może mi doradzić - zgłosi problem do działu technicznego, a ja mam przesłać na piśmie swoje uwagi (co zrobiłem). Będąc już trochę "sparowany" prawie godzinną rozmową poprosiłem żartując o przełączenie rozmowy do p. Solorza - nie wiedział kto to !?! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie złapie na zezie kanały ale bez hd,wiem o ręcznym wyszukiwaniu bo przy astrze 1 tak miałem że doprowadzało mnie to do furii a chodziło mi o paczkę niemieckich kanałów hd ale działają,szkoda że reszta nemieckich kanałów takch jak rtl jest w paczce hd+,kanały są komercyjnę a mimo to w jakimś rodzaju płatne bo za 50 euro na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka HD+ to coś zupełnie innego, niestety nie odbierzemy tego na naszych dekoderach, w 2012 roku Niemcy wyłączą analog i wszystkie kanały jakie były analogowo będą dostępne w wersji cyfrowej HD z tych samych transponderów, zobaczymy czy coś się wtedy zmieni, ale czuję że ani na SPORT1 HD ani na RTL HD nie ma co liczyć, juz o Eurosporcie HD nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

mam taki problem i zarazem pytanie

obecnie mam poziom sygnału 1: 59% oraz poziom sygnału 2: 59% w czasie deszczu ten poziom znika do 0% i nimam ani jednego kanału

Dzisiaj byłem w punkcie sprzedaży i oni mają jeszcze mniejszy poziom sygnału o zaledwie 51% i gościu mówi że unich w największą ulewe wszystkie kanały odbierają.

 

Co mam w tej styuacji zrobić?????

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małą czaszę anteny, masz antenę zasłoniętą drzewami, masz zwarcie na konwerterze lub kablu (od wody), masz niedokładnie ustawioną antenę, lub zły skręt konwertera.

 

Wybieraj ;)

 

A i powiedz Panom w punkcie niech nie ściemniają bo jak się porządnie ściemni i zacznie błyskać to odbiór jest niemożliwy nawet na dużych czaszach. Na pewne zjawiska atmosferyczne nic się nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych kanałach zagranicznych, między innymi na RTL Sweitz, który ma ramówkę taką samą jak RTL, pojawia się informacja: Informacja o nagra - zakodowany sygnał, mimo iż kanał z wizją i fonią działa normalnie. Czy ktoś wie jak usunąć ten panel informacyjny? Podobno jest to możliwe, ale trudno jest przeglądać 130 stron tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małą czaszę anteny, masz antenę zasłoniętą drzewami, masz zwarcie na konwerterze lub kablu (od wody), masz niedokładnie ustawioną antenę, lub zły skręt konwertera.

 

Wybieraj ;)

 

A i powiedz Panom w punkcie niech nie ściemniają bo jak się porządnie ściemni i zacznie błyskać to odbiór jest niemożliwy nawet na dużych czaszach. Na pewne zjawiska atmosferyczne nic się nie poradzi.

 

 

Konwerter mam nowy monoblock kable tak samo czasza 80cm napewno mam dobrze ustawioną antene twierdze napewno bo jak podłącze w tę samą pogode recorder TV "N" to działa bez żadnych oporów nawet w burze a na dekoderze sagem wystarczy deszcz i juz się dekoder pluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...