Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie o to chodzi, że Polsce nie mieszkam i troche nie na ręke mi jest odsyłanie go i ponowne oczekiwanie na paczkę - około 1.5 miesiąca temu padł mi Samsung HD i przez to, żeby dostać nowy dekoder, musiałem podpisać nową umowę z OBOWIĄZKIEM WYŻSZEGO PAKIETU-chciwe sqrwysynki wiec znowu nie miałbym CP...

Miałem nadzieje, że ktoś coś na to poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam w Irlandii Północnej a HB nie jest na zezie. Miałem zapytać jeszcze o jedna rzecz. Dwa razy stało się coś dziwnego - przełączając kanały dekoder sam się wyłączył a na wyświetlaczu pojawił się napis "boot". Nie wiem czy ma to znaczenie ale dwa razy stało się to gdy przełączałem na któryś z kanałów sportowych, a po włączeniu dekoder "był" na kanale DISCOVERY.

Czy ktoś z Was spotkał się z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to standard w tych dekoderach, tylko u nas przeważnie zacina się na TVP INFO, takie coś pojawia się przy nagłej utracie sygnału

 

prawdopodobnie problemy z kanałami wynikają z wysokiego FECa co przekłada się na słabą korekcję na terenie Irlandii Północnej i być może też wpływ zakłóceń, niestety nic nie zrobisz, ew. możesz zmienić czaszę na większą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym jest taka sprawa że nagrań z ESI-88 nie zgrasz na dysk komputera, możesz nagrać na nagrywarkę DVD przez EURO ale to samo nawet lepiej zrobisz na Samsungu 370, dlatego moduł + własny dekoder to idealne rozwiązanie dla ludzi którzy nie mają dysków po 4TB w nagrywarkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem dekodera Sagemcom ESI-88. Mój problem polega na tym, że nie działa u mnie nagrywanie, ani pauzowanie w czasie oglądania. Kiedy także uruchomię menu przeglądania nagranych fragmentów, to użycie dysku jest różne (nie raz pasek wskazuje 57%, nieraz 100%, 4% itp.). Jak to naprawić, lub usunąć ten problem? (mam dysk 320 GB, który był "instalowany" zgodnie z instrukcją) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przywróceniu do ustawień fabrycznych, ciągle pokazuje, że użycie dysku wynosi 0%, ale nadal nie można pauzować w czasie oglądania, jedyna różnica jest taka, że jeśli naciśnie się przycisk "REC" to na wyświetlaczu przez chwilę pojawi się aktualna godzina, a jeśli naciśnie się owy przycisk podczas wyświetlania baneru, w górnym prawym rogu wyświetl się napis "Zapisz nowe zaplanowane nagrywanie" i jeśli uruchomi się menu DVR, wejdzie w "zaplanowane nagrania" jest zaplanowane nagranie którego w żaden sposób nie idzie anulować, a kiedy się zakończy, nie widnieje na liście nagranych i użycie dysku wynosi nadal 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie jestem jedyny, zmieniałem dzisiaj wystrój pokoju, po ponownym włączeniu dekodera niby wszystko okey ale nie mogłem zrobić pauzy, wchodzę w informację o dysku twardym a tam info że użycie dysku 100%, po chwili dekoder zawiesił się, wyłączyłem z prądu i włączyłem, zawiesiło się na init, znowu wyłączyłem z prądu i włączyłem, ok, włączył się i po chwili w trakcie oglądania TVN HD zamroziło obraz a po chwili : tego kanału nie ma w twoim abonamencie, za każdym razem po wyłączeniu z prądu i ponownym włączeniu to samo, po wyjęciu dysku twardego jest wszystko ok.

 

 

Wyłączyłem go na godzinę i włączyłem, włączył się, klikam na pilocie DVR, na wyświetlaczu wyświetliło się DVR a obraz stanął i pomogło tylko wyłączenie z prądu, jednym słowem bez dysku działa okey, z dyskiem nie, czyżby znowu padł dysk ??

 

 

 

 

ps. ciekawy dekoder mi się trafił, na wszystkich poprzednich poziom sygnału wynosił 63%, na tym dekoderze wynosi 65 % ....chyba że to przypadek bo jednocześnie w drugim pokoju zmieniłem starego echostara SD od CP na HD5000 a wszystkie dekodery są podpięte do jednego i tego samego konwertera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...