Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dzień po dodaniu kanałów TVN HD miałem problem z włączeniem tunera pomogło odłączenie od prądu i ponowne włączenie ale w dzień włączenia kanałów włączył się po 5 sekundach i tak załancza się do tej pory.Jestem zadowolony z tego tuner,to pierwszy tuner polsatu który posiadam wcześniej miałem moduł w ferdku fx 7600,moduł również nie sprawiał mi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze troche nie w temacie ale mam nadzieje ze rozwiejecie moje watpliwosci.

Za miesiac konczy mi sie umowa (Familjny) mam samsunga h370 - nie narzekam na sprzet przez 2 lata ani razu sie nie zawiesil, przelaczanie programowa szybkie (no moze poza te HD), pilot prawie idealny (poza tym wspolpracuje z moim TV Samsunga), ulubione robie jak chce.

 

Wacham sie miedzy tym Sagemem a polsatowskim HD 5000, obywa wg mnie (z tego co wyczytalm) maja te same boloczki - slaby pilot, male mozliwosci edycji ulubionych, czeste zawiechy i inne bolaczki niedopracowanego softu.

Dostalem oferte na 29 mies. - familjny HD - przez 10 miechow dodatkowo 3 pakiety (VOD, Sport HD i Film HD czy jakos tak) za 37,9 po tym okresie plus 5 zl za dekoder wlasnie Sagema.

 

Co o tym myslicie??? Najchetnie został bym przy sasmungu niestety byl to dekoder brany z prepaida i pozniej byla przedluzana na niego umowa wiec jest juz po gwarze i boje sie ze zotane na lodzie w "razie w".

Na PVR na razie mi chyba nie zalezy chociaz jak czytam wasze wypowiedzi - "jak moglem bez tego zyc" to czuje ze ze mna moze byc podobnie :).

 

Ale nie chce sie wkopac na mine i zamienic dekodera ktory nie sprawial zadnych problemow na cos co co chwile trzeba bedzie odlaczac od pradu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem oferte na 29 mies. - familjny HD - przez 10 miechow dodatkowo 3 pakiety (VOD, Sport HD i Film HD czy jakos tak) za 37,9 po tym okresie plus 5 zl za dekoder wlasnie Sagema.

 

Co o tym myslicie???

Na PVR na razie mi chyba nie zalezy chociaz jak czytam wasze wypowiedzi - "jak moglem bez tego zyc" to czuje ze ze mna moze byc podobnie :).

 

Ale nie chce sie wkopać na minę i zamienić dekodera który nie sprawiał żadnych problemów na cos co co chwile trzeba bedzie odlaczac od pradu :)

 

Kilka tygodni temu stałem przed podobnym dylematem co ty. Też nie wiedziałem na co zdecydować się czy HD 5000 czy Sagemcom. Na PVR tez nie zależało mi.

 

Ostatecznie pomyślałem, że trzeba iśc do przodu i wziąłem Sagemcoma na takiej samej promocji jaka tobie zaproponowali. Czyli 10 miesięcy promocji po tym okresie 5 zł. co miesiąc za wypożyczenie. I nie patrz że co miesiąc będziesz musiał płacić 5 zł bo przez okres umowy a wiec rzeczywiście 19 miesięcy zapłacisz w sumie 95 zł. A żadnego innego dekodera nowego nie kupisz za taka kasę.

 

A co do zawieszania to faktycznie od zmiany programów kilka razy trzeba było odłączać zasilanie ale już wszystko wróciło do normy. Ogólnie nie łapie on częstych zawiech jedynie zauważyłem jak namieszasz mu w " głowie" poprzez naciśniecie kilku klawiszy niemal jednocześnie -omyłkowo- to łapie zawiechę a poza tym to standardowo raz na kilka tygodni.

 

A czy jestem zadowolony - tak bardzo szczególnie, że mogę nagrac sobie program na którym mi zalezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Sagemcoma nie zgrasz materiałów, a dysk zapcha sie po kilku miesiącach, osobiście doszedłem do wniosku, że własny dekoder i moduł na użyczenie to najlepsze rozwiązanie

 

ale faktycznie Sagemcom jest bardzo dobrym dekoderem którego wartość przekracza kilkaset złotych, dobrze też że nie jest na własność tylko na użyczenie, likwiduje to problem starego sprzętu w domu i ew. problemów w czasie użytkowania, minusem oczywiście jest kwota użyczenia 99zł + 95zł czyli 200zł praktycznie za nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1zł a nie 99zł z użyczenie przy podpisaniu umowy na podmianę dekodera i 5 zł czynszu po promocji. ;) W tym wypadku 96zł za 29 miesięcy umowy za dekoder z dyskiem. Pamiętać tylko należy, aby około 25 miesiąca zorientować się co dalej robić bedziesz, ponieważ płacenie czynszu przez 5 lat już nie będzie atrakcyjne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisr77

Poprzednio co prawda miałem Samsung DSB 305 G ale skorzystałem i takiej samej oferty jak Ty.

Do tej pory (od 07.01.2011r.) ESI-88 zawiesił się tylko dwa razy co do reszty to mam nadzieję że nowa wersja oprogramowania poprawi funkcjonalność .

Na samym początku z moim Samsungiem też miałem problemy (był to też nowo wprowadzony dekoder) ale później działał bez zarzutu.

Ja ze swojej strony polecam ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę pytań

1. czy stary Samsusng będzie nadal działał z ta karta ??? czy raczej zostanie z niego podstawka pod kwiatki??

2. jak porównanie do tego HD 5000??? (przy tym bez PVR chyba nie płaci się tych 5 zł)

 

Chce wybrać dekoder przede wszystkim bardziej niezawodny i mniej irytujący

 

PS Przyszło mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie:

Zostawiam na razie Samsunga nie przedłużam umowy - czekam do świąt - może pojawi się jakiś nowy sprzęcik i może jakieś lepsze promocje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowy sprzęt bym nie liczył, a patrząc w przeszłość oferty dla obecnych klientów na kontynuację z wymianą dekodera czy bez niej nie zmieniły się praktycznie od listopada zeszłego roku.

Ja osobiście wskazałbym Ci Sagemcom'a mimo czynszu 5zł po okresie promocyjnym.

HD5000 jest bez czynszu 5zł.

Raczej odradzam podpisanie porozumienia na starym dekoderze po gwarancji na tak długi okres umowy.

jeśli zdecydujesz się na podmianę sprzętu to stary dekoder zgodnie z najbliższym cyklem rozliczeniowym będzie odbierał kanały niekodowane (oczywiście w slocie musi być włożona karta, która była dotychczas w tym dekoderze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary dekoder można dać na prepaid mini HD za 19,90zł miesięcznie lub familijny za 42,90zł miesięcznie ja bym podpisał jednak umowę na niego, nie słyszałem o tym dekoderze żeby coś padło skutecznie na wieczność, przeważnie wylewały się kondensatory (koszt naprawy samemu parę złotych) ale jak do tej pory działał to raczej nic mu się nie stanie

 

poza tym to jest offtop powinieneś raczej pisać w wątku o odbiornikach CP a nie sagemcomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jak porównanie do tego HD 5000??? (przy tym bez PVR chyba nie płaci się tych 5 zł)

 

którego chcesz porównać z HD5000?

 

Chce wybrać dekoder przede wszystkim bardziej niezawodny i mniej irytujący

 

narazie polsat nie posiada takowego, każdy ma swoje plusy i minusy.

Chcesz nagrywać bierzesz sagemcoma

nie chcesz nagrywac i płacic 5 zł. haraczu bierzesz HD5000

 

to jest chyba najprostszy sposób na wybór dekodera :D

 

Zostawiam na razie Samsunga nie przedłużam umowy - czekam do świąt - może pojawi się jakiś nowy sprzęcik i może jakieś lepsze promocje :)

 

to musisz wypowiedziec umowe aby nie przeszła na okres 12 miesiecy po okresie podstawowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości podłączyłem pod gniazdo usb modem ZTE i o dziwo modem ma zasilanie,nie byłoby w tym nic dziwnego ale zalogował się do sieci karta sim nie ma zabezpieczenia pinem,nie wiem czy bez oprogramowania jakie potrzebuje modem w kompie w tunerze potrafi sie poprawnie uruchomić,według was to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podłączyłem telefon i się naładował, sprawdzilem na necie i okazało się że port USB ma 5V i 500mA a to wystarczy do zasilania urządzeń USB i ładowania telefonów ;)

 

na serio to normalne że jak podepniesz coś pod USB to port będzie jego zasilaniem i urządzenie będzie działać ale zanim podłączysz coś do niepewnego gniazda sprawdź w nim napięcie, unikniesz zniszczeń w sprzęcie, fakt że tuner CP ma normalne USB ale różne rzeczy się dzieją w świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam z nim taki problem, że od czasu do czasu po dłuższym wyłączeniu np. na noc rano dekoder włącza się bardzo powoli, a kiedy się już włączy nie daje sygnału do tv i bardzo powoli reaguje na polecenia pilotem niekiedy do 2 min po naciśnięciu przycisku pomaga dopiero wyjecie z zasilania. Zaniosłem go do punktu gdzie go kupiłem, pani kazała zostawić po czym po kilku dniach oświadczyła, że u nich się włączał ( ma tak, że działa tydzień normalnie, a później ze 2 dni znowu się wiesza) i go oddała co można zrobić w takiej sytuacji nie chce siedzieć bez tv 2 tygodnie zanim pani w punkcje doczeka się, że pewnego dnia dekoder nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...