Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałbym jednak nawiązać do sprawy jakości obrazu.

Nie wiem czy to było tylko u mnie, ale kolory były strasznie nienaturalne, jakby zbyt ciemne lub zbyt blade (odbarwione), a obraz jakiś taki sztucznie wyostrzony i mało płynny.

Już myślałem że to wina nowego TV (przesiadłem się z 20-calowego kineskopowego Philipsa na 37" plazmę Panasonica) - niby tak wszyscy chwalili plazmy, a ja nie mogłem powiedzieć żeby obraz był dla mnie zadowalający.

To był jeden z podstawowych powodów dla których wziąłem na próbę n-kę, no i...

wreszcie obraz był taki, jak powinien, a ja zamiast ciągle grzebać w ustawieniach obrazu TV, zacząłem z przyjemnością oglądać filmy i programy (największa różnica między dekoderami jest widoczna na kreskówkach).

Oczywiście w takiej sytuacji Sagem wrócił do Polsatu, a "testowy" nbox został na stałe.

 

A więc, po tym nieco przydługim wstępie...

Czy ten Sagemcom rzeczywiście ma taką kiepską jakość obrazu, czy tylko mój model tak miał?

A może jest to kwestia różnych typów kodowania (w CP - MPEG2, a w n - MPEG4)?

 

Zastanawiam się, bo mam służyć radą komuś w rodzinie, a nie chciałbym tak szybko przekreślać tego dekodera (a nawet całej platformy CP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla was z innej beczki a mianowicie,macie problem z diseqtem?Ja mam na jednym kablu Hb i Astre a na drugim sam Hb i dość często zdarza się że tuner sygnalizuje brak sygnału,wcześniej na ferdku 7600 tego problemu nie miałem sam nie wiem co jest?Ktoś z was ma jakiś pomysł jak zaradzić temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edek Łomiarz

Posiadam Panasinic TX-P50S20E i oczywiście Sagem ESI-88 .

Zestaw ten używam od początku roku i do tej pory nigdy nie miałem żadnych problemów z kolorem.

Poprzedni mój telewizor Thompson CRT 32" dekoder Polsatu Samsung DSB 305 G.

Pomijając HD to nawet na SD mam co najmniej taki sam jak nie lepszy odbiór , a kolory wystarczy dostosować do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też obraz jak najbardziej OK. Jedyne zwisy następują czasem przy włączaniu, jak widzę migający init ponad 20sek to już wiem, że kaplica, ale wystarczy wyłączyć go, nawet nie całkiem, tylko guzikiem na obudowie, a i zazwyczaj pomaga po prostu włącz/wyłącz na pilocie, więc u mnie bez większych niespodzianek, od lutego użytkuję. Minus, że przy dwóch satelitach, dość długo trwa hmm jakby to nazwać stan zaraz po włączeniu, że nic nie można zrobić, pewnie zbiera informację epg? czy inne, dla wszystkich programów, nie występuje ta turbo dziura, jeśli ma się nie za dużo kanałów na liście ulubionych. Ja mam takie pytanie, na planszy epg nie ma nawet głosu, juz nie mówię o przeźroczystej planszy z podglądem kanału, lub małym okienkiem, które ma nawet familijny :0, to kwestia ustawień, czy tak po prostu ma ? Trochę irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla was z innej beczki a mianowicie,macie problem z diseqtem?Ja mam na jednym kablu Hb i Astre a na drugim sam Hb i dość często zdarza się że tuner sygnalizuje brak sygnału,wcześniej na ferdku 7600 tego problemu nie miałem sam nie wiem co jest?Ktoś z was ma jakiś pomysł jak zaradzić temu?

 

Właśnie jestem w stanie grzebania przy tym temacie bo od kilku dni nie mogę odbierać Astry a tu widzę że to coś chyba dekoder głupieje bo nawet jak bezpośrednio podłączyłem kabel z Astry ( sygnał sprawdzony) to też pokazuje brak sygnału, ale gdy wejdę w menu i przełączę na Astrę to wykazuje że sygnał jest dobry :shock: sam nie wiem co to jest :( ale jeszcze raz się do tego dobiorę.

 

 

Ja mam takie pytanie, na planszy epg nie ma nawet głosu, juz nie mówię o przeźroczystej planszy z podglądem kanału, lub małym okienkiem, które ma nawet familijny :0, to kwestia ustawień, czy tak po prostu ma ? Trochę irytujące.

 

Niestety to kwestia softu i nieco ograniczonej inwencji programistów .

kolejny feler to to że nie można listy kanałów przerzucać po kilka/naście kanałów tylko trzeba czekać jak każdy po kolei przeleci.

Nie miał bym nic przeciw gdyby przy pisaniu nowego softu nieco wzorowali się na tym, który obsługuje HDS-400 E, w porównaniu dosłownie "dzień do nocy ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji podłączenia (i konfiguracji 2 wejścia) wejścia SAT1 pod HB + A a do SAT2 tylko HB moga się pojawiać komunikaty o braku sygnału, ponieważ odbiornik szuka na wej. SAT2 równiez sygnału z ASTRY. Sytuacja będzie tak długo występowała, jak długo nie będzie można na obu wejściach oddzielnie ustawiać portów DiseqC.

Przejrzyjcie ten wątek. Było o tym tutaj już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny feler to to że nie można listy kanałów przerzucać po kilka/naście kanałów tylko trzeba czekać jak każdy po kolei przeleci.

Próbowałeś za pomocą skrajnych przycisków przewijania?. Powinno całą stronę przerzucić ;).

 

 

@iko

 

Wielkie dzięki:)

chole :censored: w życiu bym na to nie wpadł :jupi:

ale to tylko dowodzi jak niepotrzebnie skomplikowany jest sposób obsługi tego dekodra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji podłączenia (i konfiguracji 2 wejścia) wejścia SAT1 pod HB + A a do SAT2 tylko HB moga się pojawiać komunikaty o braku sygnału, ponieważ odbiornik szuka na wej. SAT2 równiez sygnału z ASTRY. Sytuacja będzie tak długo występowała, jak długo nie będzie można na obu wejściach oddzielnie ustawiać portów DiseqC.

Przejrzyjcie ten wątek. Było o tym tutaj już.

W takim razie soft tunera do poprawki,wyłączyłem DiseqC i działa prawidłowo,coś mi się jednak zdaje że asy programowania z polsatu nie wpadną na to aby to zmienic i dodać obsługe sieci przez lan !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie asy programowania polsatu tylko programiści producenta na zlecenie operatora. ;) Zauważane problemy z sprzętem i nowe funkcjonalności można zgłaszać CP poprzez stronę internetową operatora. ;) Nadal się będę upierał, że owszem nie jest to bezbłędny odbiornik, ale chyba najbardziej udana nowość wypuszczona na rynek sprawiająca najmniej problemów przy odbiorze programów operatora, któremu sprzęt jest dedykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z tobą zgodze SWOJADROGA że można o nim tak powiedzieć,mam go od miesiąca i odpukać wszystko z nim jest ok,ale przydałaby się obsługa diseqc pojedyncza na każde wejście i uruchomić choćby iple na nim w końcu ma dysk na który może pobierać audycje a później je kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba najbardziej udana nowość wypuszczona na rynek sprawiająca najmniej problemów przy odbiorze programów operatora, któremu sprzęt jest dedykowany.

Patrząc na ten dekoder pod kątem "nowości" to masz sporo racji, jednakże tak szczerze, między nami... co mnie, jako klienta, obchodzi czy sprzęt jest nowy czy stary - ma działać dobrze i dać dobra jakość odbioru. A z tym, porównując go choćby do "dziadka" n-box recordera, to jest poniżej akceptowalnego (przynajmniej przeze mnie) poziomu. Sagemcom wypada przy nim jak chińska podróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner przy podłączonych dwóch kablach na HB uruchamia się w jakieś 5 sekund,domyślam się że to bardzo dobry wynik,dysk mam zapełniony w 20%.Edek Łomiarz przesadzasz z tą oceną,ja nienawidzę narzucanych list kanałów a niestety n-box jakikolwiek raczej nie ma listy ulubionych o skanowaniu ręcznym nie ma nawet mowy to dwa różne światy na korzyść Sagemcoma.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapomniano jak to nboxa około 1,5 roku doprowadzali programiści do stanu używalności (głównie chodziło o problem HDCP) a to już uniemożliwiało wielu oglądanie kanałów w jakości HD. Wspomniany brak list oraz wyszukiwania ręcznego kanałów nie jest strasznym uchybieniem tylko nazwę to przyjemnym dodatkiem ;). Pod tym względem Sagemcom ESI-88 działa stabilnie i pozwala na swobodę. Błędem klientów jest zapominianie, że jest to sprzęt do odbioru konkretnej platformy a w tej sytuacji Sagem jest zdecydowanym liderem w mojej ocenie. Tak samo cenię stare poczciwe Pioneer'y Cyfry+ czy obecnego Pace'a SD. Ten sprzęt ma mi pozwolić odbierać programy za które płacę abonament i ten sprzęt to robi.

PS. Nie zauważyłem różnicy w jakości obrazu ani dźwięku (audiofilem nie jestem) między nbox'em a Sagemcom'em. Zauważam jednak różnicę pomiędzy polskimi kanałami HD u naszych operatorów a choćby niemieckimi kanałami HD dostępnymi na Astrze FTA. Tą różnicę zauważyłem i na nbox'ie i na Sagemcom'ie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapomniano jak to nboxa około 1,5 roku doprowadzali programiści do stanu używalności (głównie chodziło o problem HDCP) a to już uniemożliwiało wielu oglądanie kanałów w jakości HD. Wspomniany brak list oraz wyszukiwania ręcznego kanałów nie jest strasznym uchybieniem tylko nazwę to przyjemnym dodatkiem ;). Pod tym względem Sagemcom ESI-88 działa stabilnie i pozwala na swobodę. Błędem klientów jest zapominianie, że jest to sprzęt do odbioru konkretnej platformy a w tej sytuacji Sagem jest zdecydowanym liderem w mojej ocenie. Tak samo cenię stare poczciwe Pioneer'y Cyfry+ czy obecnego Pace'a SD. Ten sprzęt ma mi pozwolić odbierać programy za które płacę abonament i ten sprzęt to robi.

PS. Nie zauważyłem różnicy w jakości obrazu ani dźwięku (audiofilem nie jestem) między nbox'em a Sagemcom'em. Zauważam jednak różnicę pomiędzy polskimi kanałami HD u naszych operatorów a choćby niemieckimi kanałami HD dostępnymi na Astrze FTA. Tą różnicę zauważyłem i na nbox'ie i na Sagemcom'ie ;)

 

Trzeba przyznac że różnica jest duża,może kiedyś u nas coś się w tym temacie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki duży problem.Synek dziś przycisnął power na dekoderze i ZASADZKA. Dekoder wyłączony, a na wyświetlaczu nadal świeci INIT.Przy próbie włączenia cały czas INIT nawet gdy wyciągnę wtyczkę zasilania i włączę dekoder ponownie to nadal świeci INIT.Czy to oznacza iż dekoder padł po 6 miesiącach ? :censored::censored:

 

 

Problem rozwiązany.Wyciągnięcie dysku pomogło :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...