Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Prześledziłem wątek i mam kilka własnych spostrzeżeń nt dekodera:

 

1. Kilka razy zdarzyło się, że nawet w trakcie oglądania lub odtwarzania dekoder się zresetował i potem nie było widać dysku. Pomogło wyjęcie i włożenie dysku, oraz wyłączenie zasilania.

2. Pilot Logitecha - u mnie też nie działał na początku - w grudniu 2010 założyłem temat w supporcie Logitecha, ale problemu nie rozwiązali. Zeskanowałem w trybie RAW i działa, ale jest bardzo czuły przeskakuje po kilka kanałów - trzeba dosłownie musnąć przycisk, aby przełączył tylko o jeden kanał. Może ktoś zna rozwiązanie?

3. Nagrywanie zaplanowane z odtwarzaniem. Jeżeli ustawię w niedzielę wieczorem nagrywanie X-factor i zaraz potem następny program (serial jakiś), a w trakcie nagrywania tego pierwszego zacznę odtwarzać, to na 100% nie nagra mi się ten serial, który następuje po X-factorze. Zdarzyło się również na jakichś innych programach w podobnej sytuacji. Mam podłączony tylko jeden kabel, ale wydaje mi się, że to nie powinno mieć znaczenia. Ktoś miał podobną sytuację?

4. Czasami mam ustawione nagranie na EPG na godz. 20:00, a już o 16-tej wyskakuje mi, że trzeba przełączyć na kanał na którym będzie nagrywanie :-) Może to zniknie jak podłącze drugi kabel...?

 

Szczerze mówiąc interesuje mnie głównie case nr 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się ustosunkować tylko do punktu 4.Mam tak samo jak u ciebie. Ten problem był już poruszany i wyjaśniany w tym wątku na tej stronie https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=16046&start=750. Podejrzewam, że po podłączeniu drugiego kabla, problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macil, nie możesz tak zrobić, nic ci to nie da. Z twin'a wcale nie idzie ten sam sygnał (to, że jest ustawiony na jedną satelitę nie znaczy, że ma ten sam sygnał na dwóch kablach), przecież każdy kanał ma inne parametry, czyli żeby wykorzystać w pełni możliwości esi88 musisz się pokusić o twin'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie a mianowicie czy wam również gubi sygnał rano choc wieczorem wszystko było ok (nagrywał HBO HD o 22ej),druga sprawa a mianowicie wartości sygnału czy wam nie wydają się zaniżone,mój ferdek pokazuje coś zupełnie innego skąd takie różnice?Ogólnie tuner ok byle jeszcze usb i lan działało wtedy ipla mogłaby być w naszych tunkach,kto wie może kiedyś? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder HDTV przyjmuje jako wartość średnią 50% wyższy stosunek sygnału do szumu i niższy współczynnik błędów niż dekoder SDTV, poza tym każdy model ma swój sposób przeliczania wartości siły sygnału, wielkości szumów i ilości błędów transmisji na bezwymiarową jakość sygnału, stąd 90% na jedyn dekoderze to 70% na innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder stosunkowo dużo pobiera w stanie czuwania - około 16 watów. W trybie uśpienia 2 Waty. Możesz wyciągnąć dysk i będzie działał, tylko po co? Dysku nie użyjesz do innego urządzenia. Ma założone hasło ATA, które zna tylko CP, ale ci go nie udostępni, bo dysk jest własnością Cyfrowego Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nagrywanie zaplanowane z odtwarzaniem. Jeżeli ustawię w niedzielę wieczorem nagrywanie X-factor i zaraz potem następny program (serial jakiś), a w trakcie nagrywania tego pierwszego zacznę odtwarzać, to na 100% nie nagra mi się ten serial, który następuje po X-factorze. Zdarzyło się również na jakichś innych programach w podobnej sytuacji. Mam podłączony tylko jeden kabel, ale wydaje mi się, że to nie powinno mieć znaczenia. Ktoś miał podobną sytuację?

Szczerze mówiąc interesuje mnie głównie case nr 3

 

Miałam podobnie, tyle że bez odtwarzania w trakcie nagrywania. Po zaprogramowaniu nagrywania dwóch nadawanych po sobie programów (filmów) w nocy, rano okazało się, że nagrał się tylko ten pierwszy. Znaczy, należy wystrzegać się takich przypadków. Szkoda, ale chyba nic innego nie da się z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder stosunkowo dużo pobiera w stanie czuwania - około 16 watów.

 

a nie wiesz przypadkiem ile ciągnie HD 5000?

 

 

Możesz wyciągnąć dysk i będzie działał, tylko po co? Dysku nie użyjesz do innego urządzenia. Ma założone hasło ATA, które zna tylko CP, ale ci go nie udostępni, bo dysk jest własnością Cyfrowego Polsatu

 

o zabezpieczeniu wiem i nie zamierzam wyciągać dysku dla zabawy, byłem po prostu ciekaw czy jeżeli dysk robiłby jakies "spięcie" to czy po jego wyjęciu dalej będę miał możliwość oglądania programów :D

 

Stoje właśnie przed wyborem albo HD 5000 albo Sagem i chyba zdecyduje się na sagema bo z tego co czytam jednak jest to lepszy sprzet (nie mówiąc o możliwości nagrywania) niż polsatowski dekoder. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czynsz za dekoder płacisz zawsze, niezależnie od tego czyją własnością jest dysk. CP nie udostępni ci hasła do dysku. Możesz hasło usunąć legalnie jeżeli dysk jest twoją własnością w specjalistycznej firmie, ale jest to trudne i kosztowne, i nie gwarantuje powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 5000 pobiera w trybie czuwania 24 waty. Nie powinienem jednak pisać o tym bo tutaj jest temat o Sagemcomie. To w drodze wyjątku.

 

wiec wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują żeby brać Sagem-a :brawo:

 

Tak mi się teraz coś przypomniało. Facet w sklepie mówił, że jak będę chciał oglądać jeden program a nagrywać inny to muszę kupić chyba podwójny konwerter. Prawda to? A jeżeli tak to brać taki jaki zaproponują mi w APS-ie czy kupić gdzie indziej i jaki? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemty

jak będę chciał oglądać jeden program a nagrywać inny to muszę kupić chyba podwójny konwerter.

 

Po części ma rację, ale u mnie wyglądało to nie najgorzej choć i tak wymieniłem konwerter na TVINa .

 

Jeżeli to dla Ciebie problem to na SINGLU też pojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemty

jak będę chciał oglądać jeden program a nagrywać inny to muszę kupić chyba podwójny konwerter.

 

Po części ma rację, ale u mnie wyglądało to nie najgorzej choć i tak wymieniłem konwerter na TVINa .

 

Jeżeli to dla Ciebie problem to na SINGLU też pojedziesz.

 

Problem dla mnie to nie jest żaden ale nie lubię wydawać kasy na coś co faktycznie nie jest potrzebne dlatego pytam :D

 

Skoro po części ma rację to jak to wygląda na "singlu"? jak wówczas wygląda nagrywanie, czy nagrać można tylko program który się ogląda lub gdy nie ogląda się wogóle czy można oglądać jedno a nagrywać drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udał nawet taki numer że nagrywałem dwa kanały a patrzyłem na trzeci, ale tylko raz :( (opisałem to nieco wcześniej drugi nie było okazji)

 

wszystkie leciały na jednej polaryzacji.

W sumie nowy konwerter to od 3 do 5 dych już kupisz i będzie Ci łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...