Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mirko1801 on pisał że ma 60 a to jest monoblock do 90, ma zeza i jest OK ale musi wymienić konwerter na twina i podpiąc dwa kable, natomiast dziwi mnie ten problem z kanałami na Astrze, jeśli jest na zezie to powinno być OK, chyba że tyczy sie to tylko GoTV który ma to do siebie że sa z nim problemy przy źle ustawionym konwerterze oraz nie można go złapać na monoblocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner, ale nie "używam" Astry. Jednak obiło mi się o uszy (oczy) że są problemy na tym tunerze z dostępem do 2 satelit. Trzeba by było przejrzeć wątek.

Szczerze mówiąc nie zdziwiłbym się gdyby tak było rzeczywiście - im dłużej używam tego tunera, tym bardziej widzę jak niedorobiony jest on od strony softwareowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Prosze Panstwa mam konwerter twin na HB oraz pojedynczy na astre podlaczony diseqc.W tej chwili chodzi go tv ale tylko i wylacznie na recznym dodaniu.W miejscu gdzie byl wyszukany automatycznie nadal jest brak sygnalu.Nie wiem juz co to moze byc skoro to ta sama czestotliwosc.Czy Panstwo obstawiaja software dekodera?.Specjalnie wymienilem stary kabel sygnalowy.Sygnal bez ruszania anteny podskoczyl z 43% na 54% na 12188 mhz Polsat.Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dekoder ESI-88 miałem problem przez sześć dni. Poprzednio miałem ECHO STAR ( stary jak świat ale sprawny). Po podłączeniu dekodera do istniejącej instalacji okazało się że nie mam żadnych programów z Astry. Automatyczne szukanie kanałów powodowało znalezienie chyba z 900 programów z Astry – ale nie dało się żadnego oglądać. Ogóle miałem tylko czynne kanały od 1 do 300 i chyba 1000. Na pozostałych wyskakiwał napis „Brak sygnału”. Znajomy instalator założył i podwójny konwerter , sprawdził ustawienie zeza na Astrę i ustawił nowy konwerter na Htbrid. Niestety pomimo że na przyrządzie miał obraz to na TV nadal nic. Poza tym dekoder uruchamiał się 1 minutę – 30 sekund wymagało wyświetlenie się kanału a dopiero po następnych 30 sek. reagował na polecenia pilota. Po przewróceniu ustawień fabrycznych dekoder uruchamia się bardzo szybko i bez zbędnych przestojów.

Dzisiaj wpadłem na pomysł aby do ulubionych dać kilka znanych mi programów z Astry i zobaczyć co z tego wyjdzie – o dziwo można było je oglądać . Przeszedłem na Cyfrowy Polsat i tam też się pokazały wszystkie normalnie dostępne kanały z Astry. Nic już z tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Was.

Czy ktoś, kto miał dłuższy kontakt zarówno z ESI-88, jak i z recorderami n'ki, mógłby je dla mnie jakoś ze sobą porównać?

Oczywiście zależałoby mi bardziej na rzeczach, których nie da się bezpośrednio odczytać z samych specyfikacji. Czyli coś w stylu: w tym jest lepsze to, a w tamtym tamto... ten szybko przeskakuje po kanałach, ale tamten (coś tam)...

Wiecie, takie mocno subiektywne porównanie.

 

Posiadam od 3 miesięcy ESI, więc zdążyłem go dobrze poznać, ale z tunerami n-ki nie miałem styczności, a prawdop. na dniach bedę musiał podjąć decyzję czy zostaję w CP, czy lecę do n'ki.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kłopot, że obczytałem juz chyba wszystko co tam znalazłem i "teoretycznie" wiem juz o nich sporo, ale tak, jak napisałem - brakuje mi typowo subiektywnego porównania przez osobę, która miała dłuższą styczność z jednym i drugim sprzętem.

Bo jak np. określić szybkość tunera, wygodę obsługi czy lepsze rozwiązanie pewnych funkcji, jeśli nie miało się porównania z "konkurencją"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakie funkcje Ci konkretnie chodzi? nbox recorder to dekoder na systemie linuksopodobnym, z obsługą sieci, możliwościa podpięcia dekodera DVB-T, bardzo czytelnym EPG, intuicyjnym systemem programowania nagrań ale żre sporo prądu w porówaniu z Sagemcomem i jest mocno ograniczony w zakresie wyszukwania kanałów, ale jest to sprzęt klasy wyższej, więc tutaj nie ma sensu porównywać tych dekoderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No to może tak...

Gdyby dekodery nie były parowane z platformami i mielibyście wybór między Sagemcomem a nbox recorderem, to który byście wybrali i dlaczego? Co ewentualnie można byłoby przenieść z przegranego do wygranego, aby stworzyć "dekoder idealny"? ;)

 

DVB-T można pominąć, bo mam w TV. Internetu podpinać RACZEJ nie zamierzam (ale wiadomo jak to jest). Do Astry, ani szukania egzotycznych kanałów mnie nie ciągnie - wystarczy to, co dostanę w pakiecie.

Przyznam, że z Sagemcoma jestem raczej średnio zadowolony, bo z jednej strony mój pierwszy PVR, bez którego juz nie wyobrażam sobie telewizji, ale z drugiej strony wydaje mi się bardzo powolny (przełączanie kanałów) i nieprzewidywalny ze względu na jednak zbyt częste zawieszanie się czy restarty.

Interesuje mnie też porównanie jakości obrazu, coby jak najlepiej wykorzystać świeżo nabytą plazmę (tanią, bo tanią, ale zawsze ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dwie satelity, to sa jaja z tym dekoderem. U mnie np jak juz doszedlem jak wyszukac kanaly z 2 satelit, to nagle po 303 kanalach polsatowskich zrobila si edziura do kanalu 1000 i nic nie pomaga. A jak byl sam hot bird to nie bylo problemu...

Nie wiem czy jak był Hotbird to nie było problemu, bo dziura do 1000 kanału jest zawsze na tych dekoderach, nawet na HB. Tak już one mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plazma ma zawsze dobrą jakość, a jak nie ma to można to odpowiednio ustawić :)

 

jeśli chodzi o HotBirda tylko to nbox recorder rozkłada sagemcoma na łopatki, przełączanie kanałów troszkę szybsze, PVR klasa wyżej (moim skromnym zdaniem), pilot w nboxach moim zdaniem lepszy, EPG to chyba nie ma co porównywać, żeby Sagemcomowi nie było przykro :)

 

co do stabilności to mnie się ani nbox ani Sagemcom nie wieszają, może masz wadliwy egzemplarz?

 

ale jeśli planujesz zmianę operatora to nie patrz na dekoder tylko na ceny i oferty. Nboxy to kilka lat pracy programistów a sagemcom to nowość w polsacie,

 

jeszcze jedno lista w nboxach ustawia się sama ale jest logiczna, czego nie można powiedzieć o cyfrowym polsacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No to może tak...

Gdyby dekodery nie były parowane z platformami i mielibyście wybór między Sagemcomem a nbox recorderem, to który byście wybrali i dlaczego? Co ewentualnie można byłoby przenieść z przegranego do wygranego, aby stworzyć "dekoder idealny"? ;)

 

DVB-T można pominąć, bo mam w TV. Internetu podpinać RACZEJ nie zamierzam (ale wiadomo jak to jest). Do Astry, ani szukania egzotycznych kanałów mnie nie ciągnie - wystarczy to, co dostanę w pakiecie.

Przyznam, że z Sagemcoma jestem raczej średnio zadowolony, bo z jednej strony mój pierwszy PVR, bez którego juz nie wyobrażam sobie telewizji, ale z drugiej strony wydaje mi się bardzo powolny (przełączanie kanałów) i nieprzewidywalny ze względu na jednak zbyt częste zawieszanie się czy restarty.

Interesuje mnie też porównanie jakości obrazu, coby jak najlepiej wykorzystać świeżo nabytą plazmę (tanią, bo tanią, ale zawsze ;) )

 

ESI-88 jest niezłym dekoderem ale jest jeszcze niedopracowany.

Co do porównania z nbox'em wg Twoich wymagań:

jeśli nie zależy Ci na większej ilości list ulubionych (w ESI-88 można stworzyć 8 , w nbox 4) i na większej pojemności dysku to zdecydowanie polecam nbox recorder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderze Sagekom dysk jest wymienny , mam taki na zbyciu jesli komuś potrzeba można mieć dwa i je wymieniać .Teraz mam nboxa 500GB i obraz jest o wiele lepszy niż z dekodera Sagekom. kanały HD . Miałem je razem oba prza dwa tygodnie.Polsatowski dekoder byłtylko w tym lepszy ,że można bylo nagrywać dwa kanały naraz , a w n jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy padł.

 

Po zakupie w grudniu wszystko działało bez zarzutu przez 3 tygodnie gdy nagle po wciśnięciu przycisku nagrywania, na panelu zamiast napisu REC pojawiło się -119:22:30 i dekoder przestał reagować. Po odłączeniu z sieci i ponownej próbie uruchomienia napis reboot, boot , dioda zmienia się na pomarańczową i koniec zero obrazu. Wyłączyłem ponownie, wyjąłem dysk, uruchomiłem, wyskoczył komunikat insert disk, nie wkładając go potwierdziłem OK i dekoder działa ale bez dysku. Z włożonym dyskiem NIE.

 

Udałem się do APS. Mój dekoder z nowym dyskiem działa, a inny dekoder z moiom dyskiem się nie uruchamia, wymienili mi dysk.

 

Mineły 2 miesiące i znowu to samo z kolejnym dyskiem, zamiast REC pojawiło się -119:30:20 i koniec. Dodam że wcześniej nagrywanie odbywało się bez problemu.

 

Macie jakiś pomysł, co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mozna powiedzieć że masz pecha do dysków więc czeka Cię kolejna wymiana, ale jak to się powtórzy po raz trzeci to wyjdzie na to że w dekoderze masz jakiegoś "szkorbala" który rzuca jakiś fałszywy prąd na dysk i ten nogi rozkracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam okazje do wymiany tunera w CP.Proszę o konkretne opinie na temat Sagemcom-a.Czy warto wziąść go czy lepiej HD 5000,którego egzemplarz już używam od dłuższego czasu.Czy ktoś miał okazję porównać oba dekodery,m.in pod względem jakości dzwięku i obrazu,szybkości działania itp.Wiem że oba nie są pozbawione wad ale coś muszę wybrać.Wpadam do Polski na parę dni zaledwie i nie mam okazji do głębszego rozeznania w tym temacie.Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...