Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale... Mam ten zestaw od 9ego marca i do tej pory dodatkowy dekoder HD 5000 nie wołał o aktywację. Główny dekoder również działał bez problemu. A teraz 2 dni z rzędu komunikat na ESI-88, że karta nieprawidłowa (wystarczy włożyć i wyjąć tę samą kartę żeby zniknął komunikat), a HD 5000 dalej nie chce żadnej aktywacji. Nie sądzę więc by to miało jakiś związek z multiroomem bo dotyczy dekodera głównego a nie dodatkowego i karty głównej a nie dodatkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polepsza" mu się jak kartę wyjmę i włożę ponownie. A reset wtyczkowy wykonuję jak pojawiają się raz na kilka dni stałe cokilkusendowe zaniki fonii przy zachowanie idealnego poziomu wizji. Zaczynam się zastanawiać czy nie mam jakiegoś felernego egzemplarza. A powiedzcie proszę jeszcze jaki powinien być poziom sygnału żeby było ok. Ja mam :

Siła sygnału - 51%

Jakość sygnału: Wysoka Jakość sygnału.

 

Nie za mało te 51%? Na tej instalacji chodziła CYFRA+ bez problemu wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polepsza" mu się jak kartę wyjmę i włożę ponownie. A reset wtyczkowy wykonuję jak pojawiają się raz na kilka dni stałe cokilkusendowe zaniki fonii przy zachowanie idealnego poziomu wizji. Zaczynam się zastanawiać czy nie mam jakiegoś felernego egzemplarza. A powiedzcie proszę jeszcze jaki powinien być poziom sygnału żeby było ok. Ja mam :

Siła sygnału - 51%

Jakość sygnału: Wysoka Jakość sygnału.

 

Nie za mało te 51%? Na tej instalacji chodziła CYFRA+ bez problemu wcześniej.

 

Myślałem że to mój dekoder głupieje, ale wychodzi na to że nie jestem odosobniony w tym problemie :( .

Ja nie resetuję tylko na moment zmieniam kanał i problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zmienię na inny kanał to nic nie daje i dalej mam komunikat o nieprawidłowej karcie na czarnym tle. Raz zdarzył mi się też komunikat "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" na tle prawidłowo wyświetlanego kanału i wtedy rzeczywiście wystarczyło przełączyć na inny kanał i potem wrócić i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odbiornik nie znajduje kanałów z ASTRY.

 

Wszelkie próby konfiguracji kończą się tym samym, czyli max 12 programów z ASTRY, a w tym m.in. "das Erste", "ZDF", RTL und VOX. Programy takie jak Arte, BR3, NDR, WDR, czy SAT1 są niestety niedostępne.

 

Moje próby zmian początkowych wartości transpondera nic nie dały, ponieważ nie jestem w stanie zmienić początkowych wartości 27500 i częstotliwości, której w tej chwili nie pamiętam, choć według instrukcji obsługi powinno to być możliwe : "wprowadź częstotliwość, szybkość transmisji".

 

Czy ktoś z Was miał podobne problemy? Jak można zmienić te wartości i zmusić odbiornik do znalezienia większej liczby programów ASTRY?

 

Byłbym wdzięczny za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nie wiesz może dokładnie jak go obsługiwać.

Raczej nie ale po kolei

1dekoder;gdy wyłaczalem go przyciskem na przednim panelu i wprowadzałem go stan glebokiego uspienia a nastepnie chciałem go odpalic z pilota to lipa zero reakci podobnie jak przyciskiem z panela,pomaga tylko odlączeni od sieci ale i tu po zresetowanu sie maszyny zaczynał sie problem , na przednim panelu nastawała ciemność .

2dekoder;podobnie, stan glebokiego uspienia ale tym razem odpala z pilota i niby ok ale wyłaczam maszyne pilotem ,na panelu pali sie czerwona dioda,zegarek czyli wyłączony a tu niespodzianka na tv dalej leci program np polsat i zabawa pilotem lub przyciskem powodowała tylko zmiany na wyswietlaczu panela,pomagał tylko reset.

3dekoder ;pozyjemy zobaczymy.

W aps nie dawali zbytnio wiary temu co mowiłem dopiero gdy pokazałem nagrany telefonem filmik to od razu wymienili dekoder nie kryjąc zaskoczenia opisem problemu 2 dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest fakt,że tylko niektórzy mają problem ze stanem uśpienia. Mój sagem normalnie przechodzi w ten tryb i rano nie ma żadnych problemów żeby go włączyć z pilota. Podłączony mam przez HDMI do 32LG5600. Może zależy to od tego jak jest podłączony dekoder (HDMI lub SCART) do TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za radę! Niestety mimo możliwości zmiany częstotliwości i szybkości gów..iany dekoder nie znalazł programów, które miałem poprzednio bez najmniejszych problemów. ASTRA łapie mi jakichś Persów i Tunezyjczyków, a nie łapie programów niemieckich, jak 3sat, SAT.1, WDR, NDR, BR, SR, Arte, Phoenix i wielu innych również. Absolutnie beznadziejny dekoder!

 

Jest to w ogóle dla mnie nie do zaakceptowania, iż automatyczne przeszukanie satelity kończy się medlunkiem 0 znalezionych. To czysty absurd!

Poza tym samo oprogramowanie jest absolutnie denne i dodatkowo całkowicie bezczelne w swej wymowie! Jakim prawem w każdej z list faworytów znajdują się pozycje "dla abonentów"!? Są to pozycje, których nie da się usunąć z list. To czysta bezczelnośc, aby zmuszać użytkowników do używania dodatkowych opcji w ten sposób. Zdecydowanie rozumiem, dlaczego w internecie często używa się nazwy p o l s z m a t. Miałem kiedyś znakomity system na bazie linuxa VDR i powiem, że mimo, iż upłynęło od tego czasu kilka lat, to był to system już wtedy znacznie bardziej otwarty i nowoczesny, niż obecny Segemcom ESI88, który nie dorasta mu nawet do pięt.

Przesuwanie programów w listach ulubionych także niemal nie działa. Czysta paranoja, że za takie g... można wymagać pieniędzy od abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...