Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem do niedawna PACE PVR a obecnie ESI-88 i wg mnie jakość obrazu z Sagema jest minimalnie lepsza. Mam też Samsunga DSB H370G i tutaj również wg mnie obraz z Sagema jest minimalnie lepszy. Są to moje odczucia subiektywne ale na pewno nie odczujesz gorszej jakości po tej przesiadce. Odczujesz natomiast różnice EPG o klasę lepiej w Polsacie.

Przesiadając się na ten dekoder po poczytaniu forum miałem też duże obawy, ale na razie jest dobrze i nawet nagrywanie równoległe działa bez problemu. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał dostęp do ESI-88 i PACE PVR 500GB z Cyfry? Chodzi mi o porównanie jakości obrazu na telewizorze FHD. Pytam dlatego, że kiedyś jak się przesiadłem z Samsunga DSB H370G na PACE to byłem zaskoczony słaba jakością obrazu w PACE. Teraz po 2 latach już się przyzwyczaiłem ale początki były ciężkie. ;)

Sagem ESI-88 pomimo kilku problemów na początku (zawieszenia,epg) sprawuje się u mnie na dzień dzisiejszy bardzo dobrze.

Kolejne aktualizacje softu chyba pomogły.Obraz rzeczywiście na Sagem'ie jest troche lepszy ale jest to moje subiektywne odczucie.Dużo zależy od ustawień telewizora.PACE PVR 500 GB z Cyfry miałem 2 lata.

Moje ogólna ocena tych dekoderów wg kryteriów piłkarskich:

Sagem ESI-88 - poziom pierwszoligowy

PACE PVR 500 GB - poziom okręgowy

Ekstraklasa to sprzęt N-ki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dekoder Sagem ESI-88 posiadam od ponad roku i do tej pory nie było większych problemów. Kilka dni temu to się zmieniło.

 

W czasie oglądania TV dekoder zawiesza się wyświetlając komunikat "Info o nagraniu, brak karty w dekoderze" lub coś o tym, że kanał nie jest w moim abonamencie. Po tym albo sam się restartuje albo trzeba go zrestartować ręcznie. Ktoś wie co może być przyczyną?

 

Dodam, że wyciągnąłem HDD żeby sprawdzić czy to on powoduje zawieszanie i od kilku minut wszystko działa. Czekam czy dekoder się jednak zawiesi, jak tak to winowajca będzie oczywisty.

Pytanie, jakie wtedy będę miał opcje? CP wymieni mi dysk czy dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelevra

 

Podejrzewam że jedyną opcją jest tylko wymiana dekodera, CP ma tak głupi system że nawet jak pilot wysiądzie ( miałem to z Echostarem HDS-400E ) to była kompletna wymiana :shock: .

 

Co do Twoich problemów to nie panikuj u mnie też od czasu do czasu (ostatnio 3-4 miechy temu) takie coś mu odbije i wtedy wyciągam dysk, reset i wpakowuje mu dysk na włączonym dekoderze on robi kolejny restart i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób z wkładaniem dysku do włączonego dekodera jest bezpieczny? Wolałbym nic nie zjarać ;P

Jak dotąd u mnie się nic nie zjarało a taki brutalny reset robiłem już ze 3-4 razy i nadal działa.

 

Dysk wyciągaj i wkładaj tylko przy wyłączonym zasilaniu,inaczej możesz uszkodzić dysk.

 

Tak pisze w instrukcji w której jakoś nikt nie napisał co zrobić jak dekoder dostanie kompletnego jobla a skoro potraktowanie go "z kopa" pomaga to dlaczego tego nie zastosować :?: ... a nawet jak "wyciągnie kopyta" to z wymianą nie ma problemów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się doczekać nowego softu, a głównie to chcę aby port usb był aktywny no i są wieści na temat nowego opragramowania czy dalej echo.

Nowe oprogramowanie będzie pewnie pod koniec roku a co do portu USB to nie spodziewałbym się tego że będzie mozna zgrywac filmy na pena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...