Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder podczas nagrywania gdy zgubi uprawnienia na porcie 2 próbuje je pobrać z pierwszego portu i pozostawia to "dziury" na początkach nagrań. Wcześniejszy soft miał to wyłączone. Pewnie przy dwóch równoczesnych nagraniach lub gdy oglądasz drugi kanał na innej polaryzacji ta sztuczka mu się nie udaje i się wywala. Jeżeli przestanie działać cofanie przy live pause to należy dekoder wyłączyć z prądu bo to znaczy, że jeden z portów zawiesił się na amen. To samo przy Nagra - tego kanału..... . Problem z zanikiem uprawnień na porcie 2 występuje nadal. Podjęto jedynie nieudolną próbę jego maskowany, bo raczej trudno tu mówić o naprawie. Do utraty uprawnień dochodzi po kilku godzinach od włączenia dekodera do prądu. Rozwiązanie jakie widzę :

 

- kupić sobie wyłączniki czasowe żeby odłączały dekoder w nocy na minutę z prądu np o godzinie 4:00

- używać tylko jednego tj 1 portu w dekoderze

- nagrywać tylko jedną audycję

- zażądać wymiany dekodera na echostar 7400

- Złożyć reklamację do CP i po 31 dniach odesłać im dekoder

 

 

Mam nowy dekoder od około trzech tygodni. Kilka dni temu przestał nagrywać. Tzn. nagrywał po ok minuty, a dalej czarny ekran. Zrobiłem co poradziłeś ( wyłączyłem z prądu na minutę ) i jak na razie jest OK. Zarejestrowałem się i napisałem bo się to komuś może przydać.

 

Sagemcom ESI88 podpięty dwoma kablami do konwertera twin na jednej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce firma Sagem, producent dekoderów Sagemcom ESI-88 oferowanych przez Cyfrowy Polsat ma udostępnić nowe oprogramowanie, które ma na zawsze zażegnać problemy z nagrywaniem audycji przy zastosowaniu podłączenia dekodera na dwóch portach sat.. Problem polega na tym, że na drugim porcie sat nie są przesyłane uprawnienia dla karty abonenckiej i dlatego występują problemy z nagrywaniem. Przypomnijmy, że przy korzystaniu z dekodera z podłączonym jednym portem sat, problemy nie występują.

 

nie wiem co z tego będzie, ale cieszy mnie fakt że w końcu zaczęli rzeczy nazywać po imieniu, a nie udawać greków że to akurat w twoim dekoderze jest coś nie tak i trzeba go znowu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy dekoder od około trzech tygodni. Kilka dni temu przestał nagrywać. Tzn. nagrywał po ok minuty, a dalej czarny ekran. Zrobiłem co poradziłeś ( wyłączyłem z prądu na minutę ) i jak na razie jest OK. Zarejestrowałem się i napisałem bo się to komuś może przydać.

 

Sagemcom ESI88 podpięty dwoma kablami do konwertera twin na jednej antenie.

Ponagrywa kilka dni ... wszystkie możliwości już były tutaj opisywane i przez nas ("szczęśliwych inaczej" posiadaczy Sagema) wypróbowane. Żadna się nie sprawdza - zawsze to samo - brak nagrania po 1 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku zaprzeczeń i robienia z ludzi idiotów, żeby w końcu oficjalnie podać że jednak problem występuje. Mam dwie umowy w CP. Jedną już wypowiedziałem, drugiej też nie mam zamiaru przedłużać. Oferta i ceny CP są ok, natomiast fakt w jaki sposób pogrywają z klientem już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzik13

Ja mam 3 umowy - 1 z Sagemem też od pół roku, ale 2 czekają na przedłużenie - mają (CP) to jak w banku, że się z nimi ponownie zwiążę. :crazy:

@iko

Oficjalnie to CP nigdy nie podało informacji o problemach z nagrywaniem na Sagemach.

Dodaj do linka CP - cba - i masz źródło informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym zgłosić reklamację.Nie po to brałem dekoder z dwiema głowicami, żeby nie móc nagrywać co innego, a co innego oglądać. Może zgłaszając reklamację uda mi się wynegocjować darmowe użytkowanie badziewcoma(Sagemcoma). Reklamację mam złożyć listownie, mailem, czy telefonicznie? Z góry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Sagecoma posiadam od roku. Przeglądam to forum co jakiś czas gdyż borykam się z taki samymi bolączkami jak wszyscy czyli zawieszanie się, niedziałanie niektórych funkcji itd.

Ale w przeciwieństwie do niektórych egzemplarzy tu opisywanych mój dekoder bez problemu nagrywa dwa programy jednocześnie. Podczas świąt nagrałem ponad 18h, praktycznie wszystko było nagrywane jednocześnie z dwóch kanałów, wszystko się nagrało, żadnych czarnych ekranów po kilku minutach.

 

Tu dodam zaskakującą ciekawostkę. Używam konwertera Twin, do jednego wejścia antenowego mam podłączony sygnał kablem koncentrycznym - poziom sygnału 53%, jakość wysoka. Natomiast do drugiego wejścia antenowego mam podłączony sygnał z konwertera trochę przez kabel koncentryczny a trochę za pomocą skrętki komputerowej (na ostatnim odcinku - około 15m kabla. Do salonu mam poprowadzony tylko jeden kabel antenowy oraz skrętkę która miała służyć do internetu). Poziom sygnału na drugim wejściu wynosi 0%, jakość sygnału słaba !!!. Niemniej jednak nagrywa na drugim wejściu, czasem mam tylko problemy z TVP2 i Discovery - pokazuje brak sygnału ale zależy to od pogody. Sam jestem zdziwiony ale to działa . I od razu odpowiem na pytania - nagrywa programy jednocześnie z różnych grup programów (może nie każdy wie że nagrywanie jednoczesne można osiągnąć także z jednego wejścia pod warunkiem że nagrywa się programy z tej samej grupy częstotliwości).

 

Tak sobie myślę, że może u osób które mają problem z czarnym ekranem warto byłoby spróbować zmienić konwerter na inny. Może czarne dziury w nagraniach u niektórych powodowane są przez złą współpracę dekodera z niektórymi konwerterami ? Dodam jeszcze, że używam anteny 80cm.

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow

Tym razem ja zwracam sie do was z pewnym zapytaniem, otoz jeden z klientow nabyl niedawno wlasnie sagema esi88. Posiada tv samsung le46c650. Problem jest we wspolpracy pilota z dekoderem. W punkcie pilot dziala (sprawdzalem kilka sztuk) zarowno z innymi sagemami jak i z tym klienta. Gdy klient jedzie do domu sagem nie rea[beep]e na pilota. Co za czary? Jeszcze zeby bylo smieszniej po wylaczeniu tv, dekoder zaczyna reagowac na pilota, ale gdy tylko wlaczy sie tv to pilot milczy. Wszystkie pozostale sprzety elektroniczne znajdujace sie w poblizu tv i dekodera zostaly odlaczone. Zna ktos sposob na taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...