Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy serdecznie nowych użytkowników i zapaszmy tych co tylko czytają do wypowiedzenia się i wypełnienia ankietki. Później są głosy, że tylko nam czterem dekoder nie działa w całej Polsce.

 

Proponuje telefon do Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Bardzo mili ludzie. Właśnie dzwoniłem. Dowiedziałem się, że CP ma jeszcze oddać mi kasę. Jeden warunek, nic na maila tylko do protokołu w ASP lub pisemnie do CP. Mają przysłać umowę o rozwiązaniu umowy z ich winy do was domu, jeżeli w 30 dni od zgłoszenia reklamacji nie przywrócą świadczeń a my zrobiliśmy wszystko o co nas poprosili. Tj będziemy łazić do ASP i wymieniać w kółko dekoder. Na protokołach ma być info że wyśietla komunikat NAgra i że nie nagrywa a nie tam że nie działa. Miła Pani powiedziała też , że służy nieodpłatnie pomocą w razie problemów tj odmowy przyjęcia reklamacji. Sprawa też nie trafi do sądu bo jest z góry przegrana przez CP. Skończy się, jak wynika z jej doświadczenia, tylko na mediacji. Widać nie jestem pierwszy który do niej zadzwonił w sprawie CP bo znała problem.

 

SP. Jak nie odpowiedzą to po 31 dniach od dostarczenia reklamacji należy ponownie napisać pismo i żądać podania terminu odesłania dekodera i rozwiązania umowy z ich winy za brak świadczeń, dodatkowo powinni podać dokładnego adresu gdzie to badziewie odesłać. Oczywiście wszystko poleconym listem mają przysłać. Jak napiszą, że dekoder jest źle skonfigurowany to do ASPu i na piśmie prosić, że jest ok. Zapomniałem się spytać co w sprawie złego telefonu kolegi. Poróbcie sofie fotki czy filmiki ekranów z komunikatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten dekoder prawie rok i jeszcze nie miałem z nim żadnych większych problemów ;) Ale może to dlatego, że korzystam tylko z jednego konwertera na antenie ;) Wszystko co trzeba to nagrywa, nie zawiesza się w ogóle, normalnie się uruchamia itp. :) Ogólnie to dobrze działa, nie mam co narzekać, w przeciwieństwie do co niektórych osób... Mam nadzieję, że CP wyeliminuje te błędy, które są w oprogramowaniu tych dekoderów, bo jak widać niektórzy wcale nie mogą czuć się do końca szczęśliwi użytkując ten dekoder. A przecież w końcu płaci się za to czynsz 5 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze!>Mam juz dlugo problem z protokolem HDCP w polaczeniu miedzy dekoderem a telewizorem (Panasonic),programy HD wyswietlane sa w jakosci SD.Dzwonilem juz do CP i powiedziano mi mi ze problem jest znany i po aktualizcji softu powinien zniknac.No i klops po ostatniej aktualizacji nici z obrazu HD, czyli "olali" posiadaczy tv Panasonic.Z tego co zaobserwowlem w ogole zmianny sa Kosmetycznne w nowym sofcie!!Poradzcie co dalej.Zrywac umowe,czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim jestem nowym forumowiczem wiec prosze o wyrozumialosc, mam takiego sagema od konca grudnia 2010 i jakiez bylo zadowolenie gdy mozna bylo podlaczyc do jednej anteny z jednym konwenterem typu twin czyli obydwa wejscia antenowe podlaczone i nagrywanie smigalo jak trzeba az do poczatku sierpnia a pozniej jak i u was 1 minuta nagrania i [beep]cia blada tzn czarny obraz , pozniej kilka (4 lub 5)dni w pazdzierniku bylo ok i od nowa przy nagrywaniu komunikat informacje o nagra. itd i czarna dziura, radosc wrocila na kilka dni w listopadzie i od nowa problem z nagrywaniem na dysku, ale jakos sobie radzilismy z tym bo poprostu jak byla potrzeba to nagrywalismy filmy lub programy na nagrywarce stacjonarnej sony rdr-at205 i tak az do 1 grudnia bo 2 grudnia na stacjonarnym sony juz nic nie moge nagrac z CP gdyz pojawia mi sie komunikat z nagrywarki there some areas is copy protected czyzby zaczeli wysylac jakis sygnal blokujacy stacjonarne nagrywarki dvd obojetnie jaki kanal wybiore na CP. czy ktos mial taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze!>Mam juz dlugo problem z protokolem HDCP w polaczeniu miedzy dekoderem a telewizorem (Panasonic),programy HD wyswietlane sa w jakosci SD.Dzwonilem juz do CP i powiedziano mi mi ze problem jest znany i po aktualizcji softu powinien zniknac.No i klops po ostatniej aktualizacji nici z obrazu HD, czyli "olali" posiadaczy tv Panasonic.Z tego co zaobserwowlem w ogole zmianny sa Kosmetycznne w nowym sofcie!!Poradzcie co dalej.Zrywac umowe,czy co?
W jaki sposób to się objawia? Nie możesz zmienić rozdzielczości z pilota, czy też słabą jakość obrazu widać "gołym okiem"? Pytam, ponieważ też posiadam TV tej marki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczesny komunikat o rozpoczęciu zaplanowanego nagrania [...]

 

Do tej pory nie miałem z tym problemu na poprzednich Sagemach, teraz po aktualizacji raz mi wyświetlił komunikat o planowanym rozpoczęciu, mimo że zaplanowane nagranie było o innej godzinie.

A poza tym ...

No to mi ponagrywał - codziennie przez 10 dni (pojedyńczy kanał, podwójnie nie chciałem sprawdzać żeby się nie wqrwiać) - i tak do wczoraj - tylko 1 min. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to miałem juz przynyjmniej 10 razy to wyswietlanie się komunikatu że za chwile zostanie nagrany i ble ble ble,a nagrywanie było albo za kilka godzin i albo dzień później nastawione.I co reklamacja? Te [beep]e z polsatu nic nie uwzględniają,ale mnie zapamiętają.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisalem wyraznie ze mam jeden kabel Euro a drugi HD to jest 2 kable.

 

Wyraźnie to by było tak:

 

Mam podlaczone z tylu dwa kable: HD i Euro.

 

Ale to i tak nie zmienia faktu że u mnie takie połączenie działa bezproblemowo. Z tym że EURO podpięte jest do magnetowidu i dopiero magnetowid do TV. Moim zdaniem również, masz coś namieszane w ustawieniach dźwięku w TV lub dekoderze i odpięcie jednego z kabli powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum ale mam ten sam problem z tym dekoderem mianowicie brak możliwości nagrywania przy podłączonych dwóch antenach, tak się zastanawiam bo problem zawsze zaczyna się wtedy kiedy zrobię własną listę czy to nie jest problemem, właśnie ją usunąłem i będę to sprawdzał. Dodam, iż jestem już po pierwszej wymianie ale dzisiaj to samo zaczęło się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jedynakt

No i będziesz tak kolego sobie chodził i wymieniał, chodził i wymieniał, ... i tak bez skutku. Problemem nie jest żadna lista ulubionych, problem to nagrywanie na 2 połączeniach SAT. I nic nie zrobisz bo CP ma to głęboko w d.u.p.i.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...