Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

karle2 tyle czasu masz ten dekoder a jeszcze nie wiesz ze gdy masz wlaczona belke informacyjna to nagrywa ci caly dany program, a jesli wcisniesz REC bez tej belki to nagrywa te 30 min? Poza tym w tym 2 przypadku pokazuje sie na chwile ikonka pokazujaca na jaki okres czasu wlaczyles nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was,mianowicie już kilka razy wcześniej ustawiony program mi się nie nagrał wygląda to tak że nagranie startuje jest obraz powiedzmy przez minute a po tym czasie tuner jakby gubił uprawnienia i nagrywa czarny obraz do samego konca,sytuacja występuje gdy do nagrania włancza się sam z trybu czuwania.Mieliście takie przypadki czy jestem z tym odosobniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marys26 - czytałem już o podobnym felerze, ale mi się to jeszcze nie zdarzyło. Na pewno nie jesteś odosobniony z takim przypadkiem. Poczekaj aż ktoś co miał coś takiego napisze o tym, ale wydaje mi się, że może pomóc przywrócenie ustawień fabrycznych, wyciągnięcie wtyczki, a na koniec wymiana dekodera w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale ja nie mam zamiaru narazie iść do apsu,tuner mam serii 510 dużo kłopotow nie sprawia poza jeszcze jednym ze astry mi nie widzi jak narazie,może przy nowym sofcie to się zmieni?Przydała się rownież obsuga lan i aplikacja ipla z poziomu tunera w końcu to również polsat.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie jestem jedyny, zmieniałem dzisiaj wystrój pokoju, po ponownym włączeniu dekodera niby wszystko okey ale nie mogłem zrobić pauzy, wchodzę w informację o dysku twardym a tam info że użycie dysku 100%, po chwili dekoder zawiesił się, wyłączyłem z prądu i włączyłem, zawiesiło się na init, znowu wyłączyłem z prądu i włączyłem, ok, włączył się i po chwili w trakcie oglądania TVN HD zamroziło obraz a po chwili : tego kanału nie ma w twoim abonamencie, za każdym razem po wyłączeniu z prądu i ponownym włączeniu to samo, po wyjęciu dysku twardego jest wszystko ok.

 

 

Wyłączyłem go na godzinę i włączyłem, włączył się, klikam na pilocie DVR, na wyświetlaczu wyświetliło się DVR a obraz stanął i pomogło tylko wyłączenie z prądu, jednym słowem bez dysku działa okey, z dyskiem nie, czyżby znowu padł dysk ??

 

 

 

 

ps. ciekawy dekoder mi się trafił, na wszystkich poprzednich poziom sygnału wynosił 63%, na tym dekoderze wynosi 65 % ....chyba że to przypadek bo jednocześnie w drugim pokoju zmieniłem starego echostara SD od CP na HD5000 a wszystkie dekodery są podpięte do jednego i tego samego konwertera .

 

 

Miałem tak raz. Pomogło dopiero wyłączenie z kontaktu na kilka minut.

Ogólnie po wyłączeniu z prądu i włączeniu przez ok minutę lepiej nie naciskać pauzy ani rec aż on sobie wczyta nagrania z HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was,mianowicie już kilka razy wcześniej ustawiony program mi się nie nagrał wygląda to tak że nagranie startuje jest obraz powiedzmy przez minute a po tym czasie tuner jakby gubił uprawnienia i nagrywa czarny obraz do samego konca,sytuacja występuje gdy do nagrania włancza się sam z trybu czuwania.Mieliście takie przypadki czy jestem z tym odosobniony?

Właśnie miałem napisać o moim przypadku, ale widzę że masz podobnie. Czy masz tak na każdym kanale czy tylko wybranych? Pytam ponieważ u mnie ten problem występuje tylko na TVN HD. Dwa razy reset (ustawienia fabryczne) - nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marys26

 

Mam to samo głównie wieczorami na AXN, AXN Crime, może dlatego że głównie tam nagrywam. Po ok minucie od rozpoczęcia zaplanowanego nagrywania otrzymuje komunikat: tego kanału nie ma w Twoim abonamencie. Nagrywa się wtedy tylko czarny ekran. Występuje to w ok 30 % nagrań. Wymiana dekodera, dysku, ponowna aktywacja karty i przesłanie uprawnień pomogło na kilka dni. Przed upgradem softwaru pomagało tylko wyłączenie z prądu. Teraz na nowym sofcie, wczoraj, pomogło wyjęcie i włożenie karty. Wcześniej wyjęcie karty pomagało na 2-3 minuty. Często zdarza się że blokuje się tylko 2.(port B) tunera wtedy na kanałach, które oglądam nie mam komunikatu o braku uprawnień lecz mimo tego nagrywa się pustka. Pomaga przełączenie na nagrywany kanał, film jest zapisywany od momentu przełączenia poprawnie. Odłączenie konwertera nie pomaga, spróbuje jednak wymienić jeszcze i jego może coś się zmieni. Jeżeli to nie wina Sagema to może konwertera , telewizora lub diseqc. Mój konwerter do Smart TT Titanium, tv Funai podłączony przez scart. Niech ktoś nagra kilka filmów na AXN Crime w nocy i powie mi, że to tylko u mnie tak się dzieję. :/:crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Też mam ten problem z nagrywaniem. Chwilowo pomaga tylko przywrócenie ustawień fabrycznych, ale potem znowu to samo, czyli po około minucie nagrywania wskakuje komunikat, że tego programu nie ma w Twoim abonamencie. Nadmienię, że dekoder wymieniłem na nowy, ale problem dalej występuje. Jeśli będzie wiedział Pan jak wybrnąć z tego problemu, proszę dać znać, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten problem. Jeszcze przed tym ostatnio wprowadzonym oprogramowaniem.

Problem następujący: nie wchodząc do epg ustawiałem nagrywanie klawiszami góra, dół, strzałka w prawo i w lewo a później zatwierdziłem przyciskiem rec. Wszystko byłoby dobrze jak by nagrało cały program. Z filmu który chciałem nagrać (ok 2.5h) nagrało mi zaledwie 18min. Jedynym sposobem na pełne nagranie jest obserwacja nagrania na pasku. Jeśli wybierzemy program to warto potem prześledzić czy cały "pasek" nagrywania jest czerwony, jeśli nie to nastawiamy ponownie nagrywanie za pomocą rec. Bądź anulujemy nagrywanie i ustawiamy wszystko ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej wymiany dekodera i spalonego dysku jest już okey, krótki init itp (chyba że nie będzie prądu to wtedy init trwa długo chyba że przywrócimy ustawienia fabryczne), ale zastanawiam się kiedy wyjdzie nowy soft na ten dekoder tak aby uruchomić USB, złącze ethernet itp ...

 

Jak obstawiacie ? Nastąpi to w ogóle kiedyś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...